Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:50

RoSa Já se obávám, že máš pravdu. Moje tchyně formálně splňuje všechny ty 4 předpoklady. Z okresního města, starší ročník, vyučená, pracovala (a při důchodu si stále přivydělává) jako uklízečka. Jenže OPRAVDU není hloupá. Kdyby bývala měla tu možnost, dala by s přehledem gympl i vejšku, miluje knížky, má smýšlení pravičáka (= "co si neudělám, to nemám"). 

Volila Horáčka a Drahoše bere jako jasnou volbu, "aby ten Zeman už šel do...."

Já se jen modlím, aby ji něco nenaštvalo nebo se kvůli něčemu neurazila. To ona taky umí.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:50

barbucha Nijak, ani jako nevolička by z toho nezačala volit Drahoše, obráceně se obávám, že to funguje vo něco nepčejc.

Offline RoSa
Avatar
8150 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:51

barbucha

to ne - chci jen říct, že vím i o dost lidech starších z menších měst, kteří třeba volili Hilschera nebo Fischera.... nežijou tam jen blbci, no...

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:54

slniecko 

Neblázni, klidně kafrej 

Hoolinkah 

"O těch málo ale můžu říct to, že jsou třeba nedostatečně informovaní, nebo z nějakého důvodu zaujatí, nebo maximálně otrávení (viz ty hlasy "trucujících"), nebo je pro ně dosažení vlastních cílů důležitější než nějaký ideály"

Dosažení vlastních cílů, to beru. Vzor Ovčáček a Mynář.

Ale ti další? Hlavně ti maximálně otrávení - jak si volbou toho, kterej už byl premiér i prezident, od tý otrávenosti pomůžou? Někdo by řek, že pokud jsou tak otrávený, že budou chtít změnu... 

Prostě já v tom nevidím žádnou logiku, žádnou! Jako budeš vyhledávat a pravidelně jíst jídlo, po kterým nevyhnutelně dostaneš žlučníkovej záchvat? A budeš si pak furt stěžovat jak ti je blbě?

(nic, jen řečnický otázky! dyk je to furt dokola a prd platný hlavně )

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:01
Reakce na barbucha:

RoSa 

No ale opačně je to stejný - seš z Prahy (a Zemana nevolíš), tak seš podvodnickej lempl přece! Aktivizuje tě to snad nějak kontraproduktivně? 

Řekla bych, že liberální volič ze sociálně znevýhodněnýho prostředí je náchylnější k radikalizaci svých postujů než liberální volič, který ze status quo spíše těží. 

To "status quo" z pohledu jiných částí republiky je to, že Praha (a možná pár dalších měst) bohatne, zatímco (nebo dokonce "protože"!) okrajové regiony stále přežívají v devadesátkách. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:02
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Nijak, ani jako nevolička by z toho nezačala volit Drahoše, obráceně se obávám, že to funguje vo něco nepčejc.

​No právě. Když jsme všichni stejný a nikdo se nad nikým nemá vyvyšovat, tak ale ať to má všeobecnou platnost - pak požaduju, když to nevadí nám (myšleno Pražákům), neovlivní nás to, tak to nemá vadit ani zbytku republiky. A nač potom nějaký extra zacházení v rukavičkách? Jinak z toho vychází, že přece jen rozdíly existujou...

RoSa 

Vo tom nepochybuju. Přece nemluvím o voličích Hilšera nebo Fischera  Ti změnu očividně chtějí! Ale ti co nadávaj a volej léta pořád to samý? 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:05
Reakce na Hoolinkah:

​To "status quo" z pohledu jiných částí republiky je to, že Praha (a možná pár dalších měst) bohatne, zatímco (nebo dokonce "protože"!) okrajové regiony stále přežívají v devadesátkách. 

​Šiš, toto je tiež presne ako u nás, ja to vždy len komentujem otázkou, či sú si istí, čo je príčina a čo následok?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:06

barbucha No dobrý a až tě někdo, komu dojdou logický argumenty vyzve ať se s nim jdeš za hospodu poprat, půjdeš? Nebo si budeš myslet svoje a odignoruješ ho páč je to z tvýho pohledu tupec.

Offline razorblade
Avatar
8144 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:12

Doufam, ze z naseho kraje pritece poradnej potok. Bylo by fajn, aby na mape pak svitil jako Drahosovo :D ja tuto iniciativu proto beru pozitivne (navic podpori ekonomiku vlakovych a autobusovych dopravcu:))

Offline razorblade
Avatar
8144 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:15
Reakce na Hoolinkah:

Nemusí. Jde jen o to, jakým způsobem ji bude otvírat...

Mně se třeba vůbec nelíbí tohle:

Ne že by to mě osobně nějak ovlivnilo, já ostatně Drahoše nakonec volila už v tom prvním, ale brát tohle jako nějakej automatickej předpoklad? Vážně? Já bych teda docela ráda videla trochu jinou kampaň než  pouhý "pojďme se my demokrati sešikovat proti Zemákovi". 

​na tohle pred peti lety dojel Schwarzenberg, kdyz jeho tym zacal pry nevybirave tlacit na Franze a jeho volice. Franz pak natruc podporil Mlhose

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:16
Reakce na Hoolinkah:

To "status quo" z pohledu jiných částí republiky je to, že Praha (a možná pár dalších měst) bohatne, zatímco (nebo dokonce "protože"!) okrajové regiony stále přežívají v devadesátkách. 

​Nejdřív bych ráda předeslala, že se s váma holky vůbec nehádám!  Jen tak mudruju 

To s tou bohatou Prahou (resp. "nezaslouženě" bohatými Pražáky) nevidím poprvé. A vždycky stejně mě napadne - neviděj ty lidi, jak žijou Pražáci, a jak žijou oni sami? Přece ne celej venkov, třeba ten "okrajovej region", se tísní v bytovkách na socdávkách! Většina bydlí ve svým baráku (a u kolika je i bazén, ani nemluvě), na dvorku stojej tři auta...  a naopak, většina Prahy se tísní v malejch bytech, jehož cena by návštěvníkovi z venkova přivodila prasknutí cévky. A bez pozemku, bez možnosti vypěstovat jedinou ertepli a tak se samozásobit a ulevit rodinnýmu rozpočtu... 

Celkem nechápu, co tý Praze resp. Pražákům tak strašlivě záviděj, že je tak nenáviděj 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:18
Reakce na Zina:

Hoolinkah Procházkovou tak nějak celkově nechápu, přitom kdysi jsem ji docela ráda četla (jak podvedla Vaculíka a oba z toho napsali knížku, ta její byla pravda o dost slabší).

Mně se její knížky z 80. let, co ve svý době vycházely ještě v samizdatu, hodně líbily. Růžová dáma, Přijeď ochutnat, Hlídač holubu, Smolná kniha...  Pak se muselo něco stát, podle mě někdy kolem roku 2005, kdy působila jako kulturní tajemnice v Bratislavě.  V posledních letech jenom zírám. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:19
Reakce na Mutziputzi:

barbucha No dobrý a až tě někdo, komu dojdou logický argumenty vyzve ať se s nim jdeš za hospodu poprat, půjdeš? Nebo si budeš myslet svoje a odignoruješ ho páč je to z tvýho pohledu tupec.

​Ježiš mohla bych se na něj ale aspoň zamračit?!

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:19
Reakce na barbucha:

barbucha 

Prostě já v tom nevidím žádnou logiku, žádnou! Jako budeš vyhledávat a pravidelně jíst jídlo, po kterým nevyhnutelně dostaneš žlučníkovej záchvat? A budeš si pak furt stěžovat jak ti je blbě?

Nevybrala jsi správnej příklad, žlučníkáři jsou nejhorší pacienti (mluvím i za sebe), ti si tu kachnu opakovaně dávají, i když vědí, že jim bude zle...:-). A pak nadávají...

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:20

999  

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:20
Reakce na barbucha:

Ale ti další? Hlavně ti maximálně otrávení - jak si volbou toho, kterej už byl premiér i prezident, od tý otrávenosti pomůžou? Někdo by řek, že pokud jsou tak otrávený, že budou chtít změnu... 

Babiš je teď premiérem poprvé. A jako ministr financí se přece "osvědčil". Neřeš, že jim to říká skrze svoje vlastní média. Oni vidí, že Bakala zase vlastní ty další a ten jim nic dobrýho nepřines rozhodně. Tak komu teda unavený člověk uvěří spíš? To není jejich vina. I v soukromém vztahu je hlavním vyníkem manipulátor. 

V Zemanovi (a ostatně i Babišovi) voliči tu změnu ale vnímají. Když odhlédnu od toho, že důchodci věří, že jim Babiš přidal důchody, tak ta změna je psychologická. Oba s těmi lidmi mluví (neřeš jak moc naoko nebo co si při tom ti dva ve skutečnosti myslí). Aktvně se zajímají (i když ty vidíš, že je to faleš). To nikdo předtím neudělal. Pokud někdo ve svým vlastním životě od převratu nezaznamenal jediný pozitivum, tak mu těžko namluvíš, že tady ty pozitiva skutečně jsou. Spousta důchodců se ti vykašle na nějaký moře nebo banány, protože to nemaj doteď. Místo toho se jim třeba ale zadlužil syn, kterej s nima bydlí v baráku, a oni o ten barák teď přijdou a navrch se k nim exekutor chová jako k největšímu póvlu... Když za nima pak přijede Zeman a mluví k nim, tak je to málo, ale pořád víc než vůbec nic. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:26
Reakce na barbucha:

neviděj ty lidi, jak žijou Pražáci, a jak žijou oni sami?

Neviděj. Já vždycky rostu z toho, jaký jsou v seriálech nebo filmech z pražskýho prostředí interiéry. 

Nevybavím si jedinej panelák nebo činžák. Já bydlela v Praze 10, takže vím. A proto se divím. 

Kamarádka platila za garsonku na Hostivaři o dost víc, než kolik dáváme my tady za pěknej podkrovní mezonet v centru. Samozřejmě, ona vydělává víc, ale... Já o tom "ale" vím. Spousta lidí prostě ne. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30523 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:34

Hoolinkah 

Já toho snad musím nechat, nebo praskne cévka mně  Hele dyk právě ten Zeman žádnou změnu zařídit nemůže a ani nezařídil! Zadluženýmu synkovi od exekuce nepomůže a ani se o to nesnažil ani jako premiér, ani jako prezident (za exekuci lze dosadit libovolnej průser, samozřejmě)!!

Mně se nasazuje psí hlava že z těch lidí dělám pitomce... ale tak co teda jsou? Když budou hlady šilhat a já s nima hezky pohovořím, budou se cejtit přežraný?! Se fakt picnu.

A Horáček, kterej sliboval odpustit dlužníkům penále (odhlédneme-li od toho, že by to stejně nemoh zařídit) - ne dluhy, jenom mizerný penále - sklidil všeobecnou nelibost a byl nejvíc nenáviděnej především těma, kterejch se to nejvíc týká! Tak jakýpak "neřeš" 

Fakt se nehádám, ale už cejtim tu cévku praskat 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:35

Hoolinkah počkej počkej, jaký jsou ve filmech z pražskýho prostředí interiéry? Jsem nikdy na nic odskočenýho od reality nenarazila

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45991 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 12:36
Reakce na barbucha:

​Ježiš mohla bych se na něj ale aspoň zamračit?!

​ty?! ne.