Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:07

Odložím si tu jeden průzkumek. Přijde mi docela zajímavý, že z té čtyřky Drahošových podporovatelů má k volbě Zemana nejnáchylnější voliče zrovna Hilšer, netipla bych. 

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/volby/drahos-spoleha-na-volice-neuspesnych-nemala-cast-z-nich-ale/r~4943705cfae011e7be860cc47ab5f122/?redirected=1516177984

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:12

Karoleena Nepíšou kolik bylo respondentů

Offline Sweet Potato
Avatar
34797 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:19

barbucha Šmajrá držet nic nemusíš. Ale prostě je určité procento lidí, které výkřiky typu “když jsi v prvním kole volil Fischera/Hilšera/atd, teď musíš volit Drahoše” akorát odradí. Nemluvě o jakémkoli slovním bahně.

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:24

Mutziputzi Ale jo, úplně dole to je.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:28
Reakce na barbucha:

Kdo si začal s tou "pražskou kavárnou".

No, tak aby to bylo fér, začala si s tím ODS a zpopularizoval to Zeman se svýma nohsledama. Ani jeden z těch lidí nemá s "venkovem" nic společnýho. Nikdo nemá k "venkovu" dál než třeba takovej Ovčáček. 

Svým způsobem se v Praze proti venkovu skutečně mobilizuje. Jedna strana ho využívá, abyž by se mu snažila skutečně pomoct (což si ten venkov bohužel neuvědomuje, nebo podvědomě nechce), zatímco ta druhá na něj kašle (což ten venkov sere). Samozřejmě zjednodušuju, protože teď nemám chuť ani čas tu psát eseje.

Jenže stejně tak je hodně velký zjednodušení říct, že maloměstskej volič Zemana (nebo Babiše či dokonce Okamury) je tupej vidlák. V nemálo případech to samozřejmě sedí, ale ne vždy. Stejně tak se ne všichni voliči Zemana hned oháněj nějakou "pražskou kavárnou". Když se vrátím třeba k tomu příspěvku Mutzi, že 15k je naprosto přiměřená měsíční výplata pro někoho, kdo nezvládne ani jednoduchý převody jednotek. 15k hrubýho má bohužel spousta mnohem chytřejších lidí a je to zatraceně demotivující situace. 

Jasně, mohli by se odstěhovat... jenže do větších měst se všichni nevejdou a navíc to pak ten "venkov" ještě víc ostrakizuje. Je v zájmu všech, aby z menších měst a vyloučenějších lokalit schopný lidi neutíkali.

A nebo můžou začít sami podnikat a aktivně se o ten rozkvět přičinit...což ale taky není žádnej med, když ti okolí zaručí jen mizernej odbyt a ještě navíc ti stát hází klacky pod nohy. 

Za sebe můžu říct jen to, že absolutně nechápu podporu a oblíbenost lidí, jako je Zeman nebo Babiš. Jsou to nechutný manipulátoři a na to já jsem fakt háklivá. Chápu ale nasranost některých lidí i touhu s tím konečně už něco udělat. Teď nemluvím o iracionální zášti pramenící z pouhý hlouposti a/nebo závisti. Takový blbci jsou všude, i v Praze jich volí dost. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:30
Reakce na Mutziputzi:

domenica Tak sama vidíš, že prostě jsou věci co zbytečně provokujou, nemá smysl brojit a dělit se na tábory, resp. ať se voliči Zemana šikujou, mě to nezajímá. Asi jako v tom vtipu jak pak Pražák řiká co si myslí vo Brňácích - vůbec nic

​Jo. Strašně mě štve to dělení na Prahu a zbytek republiky. Původní mapa výsledků voleb s pražským protizemanovským ostrůvkem je strašně zavádějící a stala se municí /třeba pomatený Procházkový/ v tom rozdělování na tábory. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:39
Reakce na domenica:

​Jo. Strašně mě štve to dělení na Prahu a zbytek republiky. 

Jo. Mě štve jakýkoliv dělení. Za posledních cca pět let se ze mě stal kavárník ze Sudet. Je to krapet schizofrenní. Já si úplně stejně užiju ples v Národním domě na Vinohradech i páteční večer ve venkovský hospůdce. Nemám zájem to oddělovat nebo se dokonce někam zařazovat. Na obou místech najdeš skvělý lidi. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:49
Reakce na Hoolinkah:

Za sebe můžu říct jen to, že absolutně nechápu podporu a oblíbenost lidí, jako je Zeman nebo Babiš. Jsou to nechutný manipulátoři a na to já jsem fakt háklivá. Chápu ale nasranost některých lidí i touhu s tím konečně už něco udělat. Teď nemluvím o iracionální zášti pramenící z pouhý hlouposti a/nebo závisti. 

​Já to taky nechápu. Ale prosimváspěkně, to si ty nasraný (proč vlastně? - mají málo peněz? blbou práci? hnusný životní prostředí?) myslej, že "s tím něco udělaj", když budou i nadále volit Zemana s Babišem - který jsou v politice léta letoucí, a prakticky teda za tu nasranost můžou páč žádný vylepšení nepřinesli (jinak by ten dnešní volič nebyl nasrán, leč spokojen)?

Co si teda mám myslet o takovým voliči? Že je to gigant ducha? 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:52

barbucha nic

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:53
Reakce na barbucha:

Mutziputzi 

Takže jinými slovy - příznivci Ovara můžou použít úplně všechno, veškerou možnou agitaci pravdivou i lživou a v jakýkoliv formě, a Drahošův tábor musí držet hubu. No, blahopřeju, takhle se určitě vyhrávaj volby!

Nemusí. Jde jen o to, jakým způsobem ji bude otvírat...

Mně se třeba vůbec nelíbí tohle:

Ne že by to mě osobně nějak ovlivnilo, já ostatně Drahoše nakonec volila už v tom prvním, ale brát tohle jako nějakej automatickej předpoklad? Vážně? Já bych teda docela ráda videla trochu jinou kampaň než  pouhý "pojďme se my demokrati sešikovat proti Zemákovi". 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 10:57

Hoolinkah Racionální člověk, kterej se nepotřebuje zaštiťovat stádem i tohle prostě ignoruje, je mi to taky protivný, ale holt marketing, nic jinýho to neni, a ten je všude buď blbej nebo dobře dělanej, zde mám pochybnosti, ale já nejsem cílovka, já se nerozhoduju.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:06
Reakce na barbucha:

Co si teda mám myslet o takovým voliči? Že je to gigant ducha? 

​Myslet si o něm přirozeně můžeš naprosto cokoliv, ale dokud si s ním nepromluvíš, tak to nebudeš vědět.

Sama nemám moc známých, co Babiše nebo Zemana volí (natož SPD). Úspěšně si i tady hnípu ve vlastní sociální bublince. O těch málo ale můžu říct to, že jsou třeba nedostatečně informovaní, nebo z nějakého důvodu zaujatí, nebo maximálně otrávení (viz ty hlasy "trucujících"), nebo je pro ně dosažení vlastních cílů důležitější než nějaký ideály ... ale rozhodně ne prvoblánově blbí. Bohužel, takhle jednoduchý to není. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:07

Mutziputzi Však já to ignoruju. 

Moje rozhodnutí to neovlivní, pouze se mi to nelíbí. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:13
Reakce na barbucha:

Navíc soudružka zjevně zapomněla, že ti, kdo přijedou do Prahy, budou (t.j. jejich hlas) jaksi zase chybět v tom kraji 

​Ako to máte, jeden volebný obvod (t.j. rátajú sa absolútne počty hlasov za celú republiku), alebo viac?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:17

slniecko Myslíš, jestli je to poměrový jako třeba v USA?

Ne, finální výsledek bude stejnej, jako kdyby zůstali doma. Procházkový jde je o statistiku. 

Jako že Zeman vyhraje i v Praze, místním spadne brada a oni se jim pak budou smát. O nic víc nejde... 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:19

Ozaj, nevadí, keď tu kafrem, hoci mi do toho nič nie je? Je to pre mňa veľmi zaujímavé, keďže ste veľmi podobná kraina, máme spoločnú históriu a vidím strašne veľa paralel aj čo sa týka zmýšľania voličov, aj ich rozdelenia, tak pozorovať, ako to funguje...

Sľubujem na holý pupok, že nebudem adorovať žiadnu stranu, či kandidáta (bez ohľadu na to, čo si myslím).

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:19

Hoolinkah áno, to ma zaujímalo.

Online RoSa
Avatar
8183 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:31

Mě teda popuzuje to neustálý opakování statistik v médiích, z kterých tak nějak podprahově vyplývá, že Zemana volilli úplný tupci = volič z menší obce/města, starší ročník, s nízkým vzděláním a příjmem... Řekla bych, že tohle přesně může ty výše zmíněný lidi kontraproduktivně aktivizovat, ač třeba původně vůbec nechtěli a v prvním kole volili někoho úplně jinýho... Mně osobně tohle omílání přijde nepatřičný, snad i vůči těm lidem (starší, z menších měst) urážlivý... jakože když nechci bejt stará, chudá a blbá, tak je volba jasná?

PS: nevolila jsem ani jednoho z nich...

Offline Zina
Avatar
5847 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:43

Hoolinkah Procházkovou tak nějak celkově nechápu, přitom kdysi jsem ji docela ráda četla (jak podvedla Vaculíka a oba z toho napsali knížku, ta její byla pravda o dost slabší).

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 17. ledna 2018 11:47

RoSa 

No ale opačně je to stejný - seš z Prahy (a Zemana nevolíš), tak seš podvodnickej lempl přece! Aktivizuje tě to snad nějak kontraproduktivně?