Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:05
Reakce na Mutziputzi:

aneb jinak: skvělá péče rozhodně je, ale rozhodně ne pro každého. 

poskytuje ji jen několik pracovišť v republice, která nemají pro všechny kapacity.

v těch ostatních víceméně poskytují škálu od celkem úspěšné až po skoro paliativní péči.

např. ozařování sice v okolí poskytují řekněme tři čtyři subjekty, ale ze zkušeností má smysl jezdit leda do toho jičína.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:07
Reakce na Jiná Realita:

Jsme spolu už rakovinu jednou řešily, zhruba vím jak by to skončilo

Takhle, mně jít o život, žádná z překážek, které zmiňujete by pro mě nebyla dostatečně vysoká, chtěla bych samozřejmě přežít, nezemřít na rakovinu, případně následky její špatný léčby, fakt jsem o tom přesvědčená.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:09
Reakce na Jiná Realita:

Co je to furt ten žlutej kopec?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:09

a už končím, sorry za ot, toto téma se mě mimořádně dotýká, protože kolegu, skvělého chlapa v nejlepších letech, vidím každý den v kanceláři, je mi to hrozně líto a je mi z toho úzko. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:11
Reakce na Mutziputzi:

ale to já nijak nepopírám, jenže vy pořád nevidíte, jak si odporujete. skvělá péče prostě není pro každého.

i kdyby každý byl ochoten jezdit až do prahy nebo klidně létat každý den do berlína, tak v určitém počtu už by tam řekli sorry, máme plno. a zbyla by jen ta okresní márnice nebo krajská polomárnice.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:20
Reakce na Jiná Realita:

Že není skvělá péče pro každýho dostupná (a já to nepopírám) nemůžeš ale dávat za vinu zdravotníkům a zdravotnictví. Už se to řešilo mnohokrát... to si vyřiď s pojišťovnama!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:31
Reakce na barbucha:

výjimečně tentokrát nenadávám na nikoho konkrétního :) jen konstatuji něco, co mi přijde jako fakt, viníka se ani neodvažuju odhadovat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:41
Reakce na Jiná Realita:

No, fakt je taky to, že když bude špitál léčit víc pacientů (t.j. ne se tzv. vymlouvat na přeplněnost) než má určeno v plánu, nejen že ty výkony nedostane zaplacený, ale navrch vyfásne tučnou pokutu od pojišťovny. A tady je pak něco špatně, ne?

Ovšem to se Zemana samozřejmě netýká. Ten má svoje osobní doktůrky... který ho nejen ošetřujou, ale doprovázej ho všude na cestách. Na to peníze jsou.

Offline Berta
Avatar
3487 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:48
Reakce na barbucha:

Co je to furt ten žlutej kopec?

Žlutý kopec je označení pro místo v Brně, kde je špičkové onkologické pracoviště- Masarykův onkologický ústav.

Nedávno jsem mluvila s kamarádem, onkologem a potěšil mě zprávou, že  je teď na léčbu celkem dost peněz a každý , kdo tam přijde a je na danou léčbu  indikovaný, tak ji dostane. A mimo jiné je nadšený  z  nových možností imunoterapií, které jsou velmi slibné a mají krásné výsledky

Offline Beranka
Avatar
379 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:48

Promin, ja jsem to vubec nemyslela zle, natoz jako utok na tebe a ze je to tvoje chyba... ja se jen chtela dovedet, protoze jsem se o to nejak detailne nezajimala. Ach jo.

Dekuji vsemnzamodpovedi, poctu si.

Online andulka01
Avatar
10639 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:49
Reakce na barbucha:

A na to právě narážím... že zlej člověk v pozici prezidenta má špičkovou péči a úžasnej mladej člověk se musí spokojit s tím co mu proplatí pojišťovna. No nic.

Jinak o tom, že u nás obecně je onkoléčba na vysoké úrovni, nepochybuji. Její dostupnost je bohužel jiná věc.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 13:56
Reakce na andulka01:

Ale to neni pravda s tou dostupností prostě, znáte někoho koho odmítli ve velké specializované nemocnici? Jsou samozřejmě individuální případy, že někomu pojišťovna nechce proplatit např. biologickou léčbu, ale to není otázka tisíců pacientů. Onkocentra nejsou zařízení pro elitní pacienty.

Online andulka01
Avatar
10639 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 14:34
Reakce na Mutziputzi:

Nenene, to jsme se nepochopily. Myslela jsem místopisnou dostupnost, jinak se snažím věřit, že lékaři fakt dělají co mohou.

A to druhé, prostě je mi proti srsti že Zemák má špičkovou péči jen proto že je prezident a protože ho tam partička vyžírků udržuje při životě jen kvůli svým korytům. A Zemák si tý péče neváží - chlastá jak zjednanej, hulí jak fabrika... tohle prostě zodpovědný pacient v péči špičkových lékařů nedělá. A je jedno jestli onko nebo cukrovka nebo bolavá noha.

To, že se Z. případně nechce léčit s rakovinou naprosto chápu. Myslím si teda, že nejen že nechce, ale spíš při paletě jeho dalších mnoha chorob by léčba byla zbytečně náročná. To, že si chce konec užít chápu taky, já vědět že to mám za pár, tak se taky nežinýruju. Ale sakra do toho nezatahuju budoucnost celýho národa!

Online razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 14:50
Reakce na andulka01:

To, že se Z. případně nechce léčit s rakovinou naprosto chápu. Myslím si teda, že nejen že nechce, ale spíš při paletě jeho dalších mnoha chorob by léčba byla zbytečně náročná. To, že si chce konec užít chápu taky, já vědět že to mám za pár, tak se taky nežinýruju. Ale sakra do toho nezatahuju budoucnost celýho národa!

az budes na smrtelny posteli, budoucnost naroda ti taky bude ukradena. po mne potopa. ja zacinam verit tomu, ze mu jde o statni funus...

Online andulka01
Avatar
10639 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 15:10
Reakce na razorblade:

Až budu na smrtelný posteli, tak moc doufám, že budu soudná a nebudu vykonávat žádnou veřejnou funkci :-) a natož se rvát o její prodloužení! Takže souhlas, chce jet na lafetě a mít ty černý vlajky.

Offline dzizisketa
Avatar
7436 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 16:57

Já nemám nic proti tomu, že prezident dostává špičkovou péči - akorát, že Zeman není žádný Roosevelt, no.

Offline Kokoska
Avatar
28228 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 17:44
Reakce na razorblade:

Já si spíš myslím, že si chce dokázat (rakovina nerakovina) jak je národem milován a ctěn.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 17:45

čo je to lafeta?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 17:47
Reakce na slniecko:

Podvozek dela a tela zesnuleho vyznamneho statnika

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 23:23
Reakce na Mutziputzi:

Podvozek dela a tela zesnuleho vyznamneho statnika

aha