Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline razorblade
Avatar
8144 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 00:11
Reakce na Alice7:

continuity A zatím to vypadá dobře

​no... dobre ro vyoada jen na prvni pohled. Kdyz se podivame, kolik dostali ti dalsi kandidati a za jake jsou strany, tak jestli jejich volici opet peijdou k volbam, bude to mit vystrcil hodne tezky...

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 01:08
Reakce na razorblade:

​no... dobre ro vyoada jen na prvni pohled. Kdyz se podivame, kolik dostali ti dalsi kandidati a za jake jsou strany, tak jestli jejich volici opet peijdou k volbam, bude to mit vystrcil hodne tezky...

​Já to, bohužel, taky vidím jako hodně těžký, snad jedině doufat, že voliči těch ostatních tam nepřijdou, protože voliči Nielsena, SPD nebo komouše to Vystrčilovi nedají.

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 01:15
Reakce na continuity:

Sweet Potato prosím vás, koukali jste na to někdo?

Já totiž nesebrala odvahu, ale dnes mám celkem dobrý den, tak uvažuji, že bych to zkusila alespoň zpětně jako satirický pořad. 

​Já na to koukala, moderátora jsem litovala. Bylo to fakt trýznivý. Z toho, jak se tam prezentoval Babiš, by jeden získal dojem, že na takový projev nelze nalákat žádného voliče. Bohužel, příznivců má stále dost. A ti zřejmě koukají jen na Primu nebo chodí přímo na koblihy za Babišem na náměstí...

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 06:15

Mám politicky aktivní švagrovou (KSČM). Kandidovala už před 8 lety, kde se na radnici dostala jako náhradnice. V loňských volbách strana neuspěla, tak letos vytvořili kandidátku nezávislých a já jsem až včera zjistila, že tam byla napsaná celá moje rodina kromě 15letého synovce.

Offline 711990
Avatar
17089 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 07:25

MP Meri jezisi

Offline Garfie
Avatar
23829 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 08:19

MP Meri  

Online continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:13

razorblade Fiction jenže ti antisystemovi voliči k volbám už nepřijdou. Navíc Babiš udělal trochu chybku, teda dvě. Jednak už to prezentuje jako hotové vítězství a po druhé má senát za úplně zbytečnou věc. takže ten jednodušší občan kolikrát ani nepochopí proč, by tam znovu jít měl. 

Bylo to tak před dvěma lety (to ANO z devíti postupů proměnilo jeden) a bude to tak i teď. 

Online continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:14

Bledule tohle je peklo, co ti na to řekla?

kandidátky s menším počtem kandidátů než míst v zastupitelstvu jsou znevýhodněné, ale nikdy by mě nenapadlo, že to někdo vyřeší takto.

Offline Bledule
Avatar
4686 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:33

continuity Ještě jsem se neptala. Já jsem na to přišla, když jsem se dívala na výsledky v jejich obvodu, protože jsem byla zvědavá, jestli se tam dostane. Získali jeden mandát a ona byla na druhém místě. A dneska jsem zas od rána do večera v práci.

Online continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:34

Jinak pan senátor Růžička ( kterému tak hezky pomohl PiTomio) se nakonec dostal v prvním kole o pár hlasů.

Offline Černá kočka
Avatar
1311 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 09:48

continuity Kandidátku s příbuznými už jsem párkrát viděla, většinou to bylo tak, že jsou na posledních místech, aby byla plná listina. Tento rok u nás kandidovala na starostu za STAN paní, které  kandidátku doplnila dcerou na třetím místě a manželem na čtvrtém místě. Totálně pohořeli a fakt to není tím, že by STAN tak poškodila kauza Dozimetr jak říkal Rakušan.

Online Malvin
Avatar
1027 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 10:06

Trikolora v P9 měla na kandidátce taky podle příjmení celou rodinu. 

Online Pinot Noir
Avatar
24392 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 10:43

Malvin na P19 zase ODS. 

Jinak nejdéle sloužící starosta (= náš) ve svém rekordmanství pokračuje. Přála jsem si už změnu, dala se tu dohromady slušná parta vzdělaných lidí s rozumným programem, ale starousedlíci, kterým problémy se zdejším školstvím nic neříkají, a kteří zřejmě nevidí, že všechny akce, obchody, veškerý byznys tady má pod palcem pořád ta jedna skupinka lidí, jsou pořád ve většině. 

Online RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 10:47
Reakce na MP Meri:

U nás se ke korytu vrací znovuzrozenej Foldyna, jako leader SPD. A trumfněte to někdo

​tyjo, ten Děčín je vůbec celej hustej! čím to je?

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:03
Reakce na continuity:

Jinak pan senátor Růžička ( kterému tak hezky pomohl PiTomio) se nakonec dostal v prvním kole o pár hlasů.

​Aspoň jedna dobrá zpráva.

Online RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:06

continuity bylo to teda 50,28%

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:19

continuity Kéž bys měla pravdu. Ale fakt se bojím, že zoufalý (a výsledkem voleb povzbuzený) Babiš se bude za Nagyovou rvát do roztrhání těla. Nielsen nebude vládní straně hlas posílat a stejné doporučení svým voličům už dala SPD. Budu za modlit, aby se jim k těm volbám už prostě nechtělo. Protože ten Vystrčil, to je prostě takový symbol. Když prohraje, bude to nepříjemný signál...

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:28

Pinot Noir u nás je to stejné. A přijde mi, že není možné, aby byl váš starosta nejdéle sloužící, protože ten náš tady straší už šíleně dlouho Takže lituju! 

Offline Sweet Potato
Avatar
34775 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:31

Fiction Já věřím, že v 2.kole k volbám v dostatečném počtu nepůjdou.

RoSa To mne fakt blaží.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 25. zaří 2022 11:44
Reakce na RoSa:

​tyjo, ten Děčín je vůbec celej hustej! čím to je?

​Za ANO kandidoval místní oblíbenej policajt (ex ČSSD). Ani nevím, jak bych ho shrnula. Bejvalej boxer, vyhazovač, je to celkem rovnej chlap, ve městě proslul tím, že je hodně aktivní v sociálně vyloučenejch lokalitách, stylem "když někdo dělá brajgl, dostane za rohem od nej na budku a je klid". Taky jako zastupitel v minulosti dost šlapal do nekterejch kauz a vytahoval kostlivce na starý struktury, to mu nahnalo neuvěřitelný body.

Ale řekneme, že inteligence úplně nepobral, na jednáních se průměrně desetkrát za sezení omlouval za sprostý slova, no celkově prostě ... je takovej dost lidovej. Představa, ze by byl primátorem, je úplně směšná, ale přeskočil i jedničku na kandidátce, ta kombinace hlasů pro stranu a kroužků ho vynesla úplně do nebe. Já teda doufám, že bude mít dost sebereflexe, aby to křeslo odmítl, v kombinaci s proruským koštětem Foldynou ... bojím bojím.