Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 23. zaří 2022 23:30

A toto ani nevím kam bych dala, moc jim držím palce.

Offline Adina
Avatar
53 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 06:51
Reakce na continuity:

continuity mám to stejně, držím jim palce a obdivuju odvahu ✌️

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 07:03

continuity Souhlasím a doufám, že se jim to podaří změnit. Teď jsem viděla video, jak člen mravnostní policie dostal od kolemjdoucích na budku, protože nějaké "nedostatečně" zahalené ženě nastříkal pepřák do obličeje.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 07:33

Ještě něco k té mobilizaci

Viktor Janis

V komentářích se objevuje ještě víc podobných příspěvků. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 08:43
Reakce na brrr:

continuity Souhlasím a doufám, že se jim to podaří změnit. Teď jsem viděla video, jak člen mravnostní policie dostal od kolemjdoucích na budku, protože nějaké "nedostatečně" zahalené ženě nastříkal pepřák do obličeje.

​ja si bohuzel myslim, ze se jim systemove nepodari zmenit vubec nic :(, i kdyz bych to zenam v iranu moc prala. na vyvolani nejakyho prevratu nebo uvolneni by se musel vyvinout mnohem vetsi tlak. muze ta omezeni az na vyjimky netrapi, zeny samy ten tlak nebudou schopny generovat. plus jakykoliv sankce zvenci akorat posili protizapadni nalady v zemi a ve vysledku budou kontraprotuktivni.

rada bych se mylila :(

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 09:45

Lilly_Ku 

Nemohla jsem si nevzpomenout na stavku zen. Pro chlapy to tehdy bylo tak strasny, ze se uspech dostavil rychle Tak mozna to je cesta... akorat teda iranskej manzel neni islandskej manzel, kterej uz tehdy svoji manzelku asi nemoh zmlatit

Offline Kan
Avatar
6926 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 09:47

Lilly_Ku Myslím si to samé. Taky bych se ráda mýlila.

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 10:59

Lilly_Ku Kan máte nějaké podklady, kromě obecného předpokladu, že chlapy to neomezuje, takže jim je to jedno? Docela by mě to zajímalo, protoze já to sleduji tak jedním očkem, a úplně to na mě takto nepůsobí.  

Tady je nutné potřeba rozlišit dvě věci, náboženství a státní moc. Odpor není k nošení hidzabu samotnému, ale k té povinnosti a vynucovani státní silou. Proti praktikám mravnostní policie už vystupují i íránští duchovní, že to nemá s islámem nic společného. 

U ulicích jsou na záběrech protestujicich běžné vidět i muži, což předtím takhle masivní nebylo. minule jsem shlédla video, kde několik chlapů během normálního denního provozu doslova dalo na budku nějakému policajtovi v civilu, co inzultoval ženu kvůli špatně nasazenému šátku.

Další věc je, že protivládní protesty už byly i kvůli jinym věcem (energiím a inflaci). Mladá generace na taky na lecos jiný nazor. v Íránu to vaří už dlouho a ti starší zkušenost s normálnějším režimem už mají. Je to papinak pod pokličkou, takže to vůbec nevidím beznadějně a pokud to nevyjde tentokrát, tak to není konec dějin, to pnutí ve spolecnosti samo nezmizí. 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 11:04

continuity Ten Irán je tak strašně smutný. :-( Hrozně jim fandím. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 11:32

continuity situaci na blizkym vychode sleduju dlouhodobe. muj nazor je ze i kdyz to spolecensky napeti v iranu urcite existuje, situace neni zatim zrala na jakoukoliv vetsi zmenu. k tomu je potreba pricist to, ze mlada generace hlasuje hlavne nohama.

snad nekdy v budoucnu.

jak rikam, budu jen rada, kdyz se ve svem odhadu budu mylit.

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 11:33

A povedlo se mi odvolit i bez předešlého zapsání na seznam voličů. Mám z toho strašnou radost

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 12:30

Sweet Potato prosím vás, koukali jste na to někdo?

Já totiž nesebrala odvahu, ale dnes mám celkem dobrý den, tak uvažuji, že bych to zkusila alespoň zpětně jako satirický pořad. 

Offline Kan
Avatar
6926 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 12:35

continuity Občas se přes synův tweet mrknu do světa a z těch protestů tam je vidět pouze ženy a v diskuzích reagují také pouze ženy. Někdy minulý týden tam teda napsal jeden muž, něco v tom smyslu: Je potřeba dodržovat nařízení duchovenstva, protože rozvolněním šátku na hlavě ženy, může dojít k rozvolnění morálky ženy a to znamená konec rodiny. 

A jestliže už uvažují nad koupí systémů na rozpoznání tváří, čímž budou teda kontrolovat nošení hidžábu, tak to na nějaký pozitivní obrat nevidím. Ale strašně moc bych jim to přála!

Offline Sweet Potato
Avatar
34791 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 12:50

continuity Muž toho přeskákal malý kousek, prý všeho moc škodí.

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 14:17

Kan těm mi běží na ČT24 zpravodajství a při nepokojích v Íránu policie zadržela 730 lidi a z toho 60 žen. Rozhodně tam nejsou jen ženy, spousta těch lidí má nějak zahaleny obličej, ale to jsou klidně i muži, protože Írán používá face recognition. 

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 24. zaří 2022 15:14

Nejsledovanější volební obvod do senátu bude letos Jihlava.