Aktuální česká politická situace

29. října 2014 09:07
Offline continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 28. května 2022 11:19

slniecko je to pravda, ona ekonomi nerozumie a nikdy nerozumela, pretože výber daní není makroekonomia.  Má tam chyby ( niekoľko), ale iné než tie, na ktorých sa smeje polka Twitteru. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 28. května 2022 11:52

continuity vďaka!!! A už vidím, v čom mám problém. Takže výchovná skôr pre mňa, no. Jedinou mojou výhovorkou je, že už nemám absolútne v hlave prepočet CZK-€, ale MALA som si to prerátať skôr.

Offline Kokoska
Avatar
28182 příspěvků moje polička 28. května 2022 12:30

Dadoo hned jak jsem docetla k te cene, rikala jsem si, proc se mu na to nevykaslou. Tak me potesilo, ze jo. 

Na co by ty penize proHrad jako mely jit, kdyz dedek nic nedela? A jeste bude pobirat dozivotni rentu! 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 29. května 2022 09:43

A můžete prosím teda někdo nám matematicky nezdatnejm, v čem má Schillerova ty chyby (nebo by měla mít)?

Offline Tak Betty
Avatar
4971 příspěvků moje polička 29. května 2022 09:49

MP Meri taky jsem se snažila něčeho dobrat. 

Offline continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 29. května 2022 11:42

MP Meri Tak Betty má tam chybu matematickou, kterou vysvetluje Kasík a pak několik chyb ekonomických.

V první řadě se snaží vypočítat ztrátu od ledna 2022, ale jako vstupní bod pocitá meziroční inflaci leden 2021- leden 2022, čímž logická dostává ztrátu..... od ledna 2021.

Dále zapomíná, že taková domacnost dostala od února 2021 finanční injekci v podobě zrušení superhrubé mzdy, což by se patřilo do výpočtu zahrnout. 

Dále zanedbává vliv inflace na různé skupiny obyvatelstva, ten není stejný a zrovna u těch vyšších příjmu je nižší ( resp. inflace by odpovídala, kdyby cely příjem utratili zhruba ve spotřebním koši).

Je tam ještě nějaká prekerka ve vypoctu čisté mzdy, ale v tom se mi nechce hrabat, takže bez záruky. 

Offline Tak Betty
Avatar
4971 příspěvků moje polička 29. května 2022 11:46

continuity děkuji,  tak do toho neproniknu.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 29. května 2022 11:49

SunEclipse Super článek, díky.

Offline continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 29. května 2022 11:51

Jinak nejstrašnější na to posledním Schillerově výplodu není to, že je ona ekonomické tele. To samozřejmě všichni dávno víme, takže informační hodnota je z tohto pohledu nula, ale ono se odkopalo dost lidí, včetně najekych (ex)ministrů financí. 

Já už dlouho říkám, že je úplně jedno,jestli je minister financií levihacak nebo pravicak. Podstatné je,aby ekonomii rozuměl. Jinak napáchá strašných ekonomických škod. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 29. května 2022 14:13

Tak Betty ja to z toho clanku pochopila az v te casti kde to vysvetluji na hypoteticke inflaci 100 %, pak uz je to jasny. ja jsem na tom s matikou asi stejne jak Alenka, tak jsem si byla jista, ze v tech procentech ma chybu akorat bych sama nepoznala jakou. ze je ale nescita, coz by byla kravina na prvni pohled, to je prece zrejmy... tak si rikam ze nekdy je ta vetsi inteligence na skodu, pac ji proste ti prvni kritici podcenili

Offline continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 29. května 2022 19:42

viktorka_od splavu ale prd, první kritici se nad tím nezamýšleli v rausi, že si lze do ní kopnout, nebo tomu taky nerozumí. 

Já tu bábu strašnou taky nemůžu vystát, běžela jsem se škodolibě podívat, jak se zas hezky ztrapnila (psal to totiž někdo na sizyfa), že vám to sem pro pobavení dám a žádná sranda se nekonala. 

Jinak dobrý příklad na ty procenta a víc ze života je:

Přijde za vámi šéf a řekne: firma na problémy potřebuji, aby sis teď znizil na půl roku plat o 20%. Abys nebyl tratnej, pak ti přidám 25% natrvalo.

Otázka za pět bludistaku: Jak (ne)výhodná je pro vás tato nabídka?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 29. května 2022 19:49

MP Meri na prvý pohľad to vyzeralo, že sčíta percentá, pretože v tej prvej vete hovorí o mendyiročnom náraste a ja som si (popol na moju hlavu), myslela, že ráta každý mesiac ročný príjem.

Offline SunEclipse
Avatar
3100 příspěvků moje polička 29. května 2022 19:52

continuity no pokud by mi navýšil o 25% ten původní plat před snížením, tak by to šlo

Offline Kan
Avatar
6895 příspěvků moje polička 29. května 2022 19:53

continuity A říká mi to 25 a nová smlouva platí od prvního? Tak to jdu na neschopenku, která se protáhne na těch 6 měsíců a potom přijdu. A jak vypadá firma na problémy?

Offline SunEclipse
Avatar
3100 příspěvků moje polička 29. května 2022 20:06

Kan no hele nejsem si tak jistá, jestli bys na té neschopence netratila ještě víc

Offline continuity
Avatar
33416 příspěvků moje polička 29. května 2022 20:27

Kan prosím tě, to je někde běžné, že se chodí na neschopenku na objednávku?

Včera jsem četla, že místo predduchodu je lepší rok maródka a úplně mi neni jasné, jak se to zařizuje. 

Offline Kan
Avatar
6895 příspěvků moje polička 29. května 2022 20:28

SunEclipse No to asi ano, pokud bych měla jednu práci. Ale ber to s rezervou, já nebýt covidu, neměla neschopenku asi 15 let. 

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 29. května 2022 20:56

continuity Tahle předduchodová marodka je většinou na nervy a nebo u fyzických povolání na šlachy. Vypozorováno v okolí.