Slovenská politická situácia

14. března 2018 18:07
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. března 2018 18:07

Přiznám se, že poslednich pár týdnů sleduji pečlivě a s obavami dění na východní straně řeky Moravy. Bohužel, i situace na Slovensku se stala tak neúnosnou, že vyžaduje založení samostatného tématu. 

Jak by mělo vypadat ideální řešení podle vás?

Kdybych mohla hlasovat, byla bych pro odstoupení současné vlády, vypsání předčasných voleb na podzim 2018 a jmenování nové "urednicke" vlády  na přechodné obdobi.

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 14. března 2018 18:58

Odstúpenie vlády VČÍTANE JEJ PREDSEDU, úradnícka vláda a predčasné voľby.

Podľa možnosti nie cez prázdniny, ako výborne vymysleli teraz.

Vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, podľa možnosti za účasti zahraničných pozorovateľov,  potrestanie vinníkov a vyvodenie zodpovednosti na všetkých stranách, kde sa zlyhalo.

O tri minúty majú vyjsť s nejakým vyhlásením, tak si naňho počkám a začnem sa znova rozčuľovať potom...

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 14. března 2018 18:59

Jo a samozrejme vyšetrenie káuz, na ktoré Ján Kušnír poukazoval.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:06

slniecko No nič, v piatok ideme 

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:09

Šmarjá, to je banda hovád

Ideme.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:10

 Ach taká vytočená som. Držia sa tam ako kliešte, Bugár nepovedal nič k veci a Danko trepe dve na tri ako tradične. A že podá Fico demisiu mi je jedno, len hlupák bude veriť že skončia kauzy a on bude len obyčajným poslancom. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:22

Povedal to jasne, chce aby premiér bol iný zo Smeru a on ostáva predsedom Smeru = miesto neho tam bude figúrka a on bude riadiť, čo bude robiť...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:25

No když už nic, má Fico aspoň smysl pro humor . Fakt k smíchu. Možná se místo obklopovani "blízkými" měl obklopit opravdovymi poradci, takhle zmastit krizovou komunikaci se jen tak nevidí.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:29

A v rámci posl. klubu Most híd je dohoda že zostávajú v koalícii?!!!!!

Bugár zradca po druhé. 

A hranol bude dávať ešte prezidentovi podmienky. No kde to sme!!!

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:33

slniecko je to vysmech. iba sa vymenia figurky na sachovnici, ale hra ostava ta ista. A vyrok o tom, ze ,"na vychode nic nie je"... Hej, ani ta ich legendarna dialnica...  O tom, ako sa v mestach na vychodnom Slovensku vytvara dojem, ze ludia su spokojni a neburia sa, skoda reci... 

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:42

arogantné hovadá...už ten tón, s ktorým vystúpil...

palahniukowa inak teda poštvať si ešte aj východniarov nie je bohvieaký ťah....

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:42

No ale stale som vytocena z tej F. podmienenej demisie - ved to je pre neho ideal: stiahne sa z oci verejnosti, nikto ho nebide lyncovat a on si v klude moze tahat za nitky spoza opony. Nonsens.

Offline palahniukowa
Avatar
1430 příspěvků moje polička 14. března 2018 19:52

slniecko uprimne si myslim (a dufam), ze ten vyrok je vytrhnuty z kontextu a je prezentovany mediami tak, aby posobil rozruch (zatial dom nemala cas prestudovat si celu tu rozsiahlu spravu)... Ala ak to F. naozaj takto povedal a aj tak myslel, tak on nie je hlupy: vie, ze cast vychodniarov pracuje v statnej sprave a ten zvysok ludi pre pofidernych podnikatelov... Je takmer nemozne najst niekoho, kto nejakym sposobom nie je prepojeny so statom alebo papalasmi. Dovolim si to tvrdit, pretoze na vychode zijem.

Offline carries
Avatar
1105 příspěvků moje polička 14. března 2018 20:31

To som sa teda pobavila zase raz. Strasne, ale strasne moc potrebuju ostať tam kde su. Tri dni naťahujú lidi, ze budú predčasne voľby a teraz toto?! Wow, a ešte Fico kladie prezidentovi podmienky  

Bugár sa opäť ukázal ako "charakter".

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 14. března 2018 20:38

palahniukowa veď ale tá štátna správa nezmizne...

Čo Žitňanská chcela povedať tým výrokom, že nepôjde do ďalšej vlády? Že predsa len odstupuje, alebo že teda nebude kandidovať po voľbách?

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 14. března 2018 20:39

Bugár ma se.e...se.e....se.e...

A ešte som zvedavá na Šebeja.

Offline lemon29
Avatar
177 příspěvků moje polička 14. března 2018 21:03

slniecko teraz budu zostavovat "novu" vladu, novy premier a ministri, a Zitnanska nebude ministerkou.

Po demisii Roberta Fica by sa mala vytvoriť nová vláda s novým obsadením, len zachovaním rozdelenia počtov kresiel podľa výsledkov volieb. Koalícia vraj už má predbežnú dohodu aj na novom obsadení.

https://dennikn.sk/1062615/fico-chce-ako-premier-skoncit-predcasne-volby-zrejme-nebudu-pellegrini-kazimir/?ref=mpm

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 14. března 2018 21:46

Se obávám, že s vyšetřováním to dopadne nijak. Už to, co předvedli hned poté co se to stalo.. A jsou to pořád ti samí lidé.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 14. března 2018 22:12

No nic, tak zas v pátek, tentokrát na Moraváku https://m.facebook.com/events/169186023733108/

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 15. března 2018 08:55
Reakce na slniecko:

Bugár ma se.e...se.e....se.e...

A ešte som zvedavá na Šebeja.

​Ja som zvedavá na Kisku verím že sa nenechá vydierať a niečo vymyslí.

Prosím opravte ma ak sa mýlim ale ak pôda demisiu premiér nepodáva ju automaticky aj vláda?