Ukrajina

11. srpna 2014 19:56
Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 21. února 2015 16:15
Reakce na Nadik:

"Vymývačka mozků funguje v Rusku na výbornou!"

Bohužel nejen v Rusku. Celkem dost úspěšně se jim to daří i u nás. (...a když má člověk takový lidi i v nejbližším okolí, tak je to echt nepříjemný...)

Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 21. února 2015 20:49
Reakce na unseen:

"Jj, jestli Západ (zbabělí evropští politici + sluníčkový Obama) nic neudělá, Pobaltí bude bude další na řadě"

Já si nemůžu nevzpomenout na Churchilla:  Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. A budou mít válku.

Nikdy neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy, v maličkostech ani velkých věcech, o kus ani o kousek, ledaže byste ustoupili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte před nátlakem, nikdy se nepoddejte zdánlivě zdrcující převaze nepřítele.

Myslím, že už bylo dostatečně prokázáno, že měl pravdu... 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 24. února 2015 13:04

V Hospodářských novinách se objevil pěkný rozhovor s Martinem Kovářem.

Zrovna nedávno jsem si říkala, že by mě zajímal Kovářův názor na současnou situaci, protože to je jeden z mála lidí, jejichž názor mě v tomhle ohledu opravdu zajímá. To je ale samozřejmě věc osobního úsudku a preferencí, na jiný může klidně působit zaujatě. Sám nám na přednášce říkal, že se cejtí skoro jako Anglista...

Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 24. února 2015 14:31
Reakce na Hoolinkah:

Dobrej odkaz. Aspoň si člověk může přečíst něco rozumnýho... Já s ním souhlasím úplně ve všem.

Offline Blanka
Avatar
příspěvků moje polička 10. listopadu 2022 14:48

Ako čerstvý nováčik tu prehľadávam rôzne vlákna a toto ma zaujalo .Ako by ste posudzovali situáciu na Ukrajine  od dob, kedy ste tu o nej prorocky diskutovali pred 7 rokmi ? Nemyslím to, samozrejme  ironicky !

Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 12. listopadu 2022 09:59

Blanka 

Jak se tak letmo dívám na předchozí příspěvky, měly jsme pravdu. Dopadlo to tak, jak jsme očekávaly Zaplaťpámbu jsou Ukrajinci trochu jiný než jsme byli my (jak v 1939, tak 1968), a pevně doufám, že ty mužiky (s lehkou nadsázkou) poženou až za Ural. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 12. listopadu 2022 13:46

A teď mám velikou radost z toho Chersonu i když mi vzadu v hlavě svítí skeptická kontrolka, napájená znalostí hajzlovskýho charakteru mužiků - kdoví co tam po sobě nechala za nástrahy ta zvěř.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 13. listopadu 2022 14:27

Blanka vďaka za vytiahnutie vlákna!!!

Cítim bezmocnosť. Ako evidentne sa to dalo vidieť a keď sa to dalo vidieť, tak sa za tie roky tomu možno dalo nejako predísť.

Asi by sme to nevzriešili tu na týchto stránkach, ale keď sme to videli my, museli to vidieť aj ľudia, ktorých prácou to je ....

Offline Sweet Potato
Avatar
34771 příspěvků moje polička 13. listopadu 2022 21:02

slniecko Já myslím, že viděli. Ale byly jiné priority.

Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 14. listopadu 2022 09:50

Nelíčená radost ukrajinské bábušky

https://twitter.com/bayraktar_1love/status/1591473124188782593

Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 15. listopadu 2022 09:19
Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 16. listopadu 2022 09:47

Když nemůžou zabíjet civilisty, vezmou zavděk i zvířaty. I s křečkem je zábava

Slabší povahy neklikat.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 16. listopadu 2022 10:01

barbucha to jsou takový kurvy, že to jinak nazvat nejde

já mám část rodiny na Krymu, teď už většina odjela do Turecka, kde jsou v bezpečí. ale když bratranec po vyhlášení mobilizace musel natajno a narychlo odjet přes Kazachstán, aby nemusel do armády a bojovat proti svýmu národu, to jsme měli všichni staženou prdel

já hodně pláču, manžel mi to vyčítá, ale cítím obrovský strach. Od začátku války to moc prořívám a včerejšek byl teda peklo. moc slz, vyděšení

naši rodinu totiž druhá válka strašně moc ovlivnila, babička byla ve 14 letech unesena nasicty z Krymu a už nikdy rodinu neviděla. hledala je celý svůj život, ale bezvýsledku. mě se je podařilo najít v roce 2009 a od té doby jsme v kontaktu. několikrát jsme na Krymu byli. Babička ale tomu, že to je její rodina nevěřila, byly velké rozepře. ale na Vánoce 2009 si nás celou rodinu zavolala, chtěla vidět fotky a uvěřila. Druhý den měla infarkt a za pár dnů odešla úplně :-(

zase pláču

modlím se, aby to peklo skončilo

Offline Makara
Avatar
2176 příspěvků moje polička 16. listopadu 2022 11:03
Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 16. listopadu 2022 11:53

martek01 

Hrůza děs, no. To nejsou lidi, to je zvěř. 

Tak hlavně že máš tu rodinu v bezpečí... i když většina takový štěstí nemá, chudáci. Kolikrát taky nemám daleko k slzám u těch zpráv, a to jsem si myslela že se mnou už nic nehne.

Naopak cítím upřímnou radost u videí, který ukazujou přesný zásahy do russáků a zejména jejich mrtvoly. Co to udělá s naším duševním zdravím, těžko říct... a i za to může ta svoloč.

Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 17. listopadu 2022 15:14
Offline barbucha blogger
Avatar
30509 příspěvků moje polička 20. listopadu 2022 13:27

Ale Putler se o svůj lid stará, ne že ne! Vojáčky oblíká...

https://twitter.com/wartranslated/status/1593910347446030339

o bydlení se jim stará...

https://twitter.com/wartranslated/status/1593974518237765639

Offline Marbuša
Avatar
929 příspěvků moje polička 21. listopadu 2022 10:16

martek01 To je smutný příběh. Nevím, jestli se dá říct, že s dobrým koncem, když se rodina našla, ale vzápětí babička zemřela. Mně je líto, že se můj děda nedožil Listopadu, jen asi o 3 roky.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 21. listopadu 2022 12:36

Marbuša myslím si, že opravdu celý život čekala, že je najde. a mohla v klidu odejít. no a my našli spoustu fajn příbuzných. Asi za rom po ní zemřel i její mladší bratr a další rok starší bratr, který s ní byl tehdy v Rakousku a celý život u sebe nosil její fotku. Bylo mu přes 100 let. A říkal nám tehdy, že si byl jistý, že je v pořádku.

Offline Marbuša
Avatar
929 příspěvků moje polička 21. listopadu 2022 14:37

martek01 Tak to je krásný, že jste našli kus nové rodiny. Jedna moje babička byla z deseti dětí (dospělosti se dožilo snad 7) a často se stěhovali, protože otec byl voják. Tak měla jednu sestru v Košicích, dvě ve Vídni, jednu v Brně, jednu ve Varech... Bohužel, ta rodinná soudružnost, kdy byly v písemným kontaktu, s babičkou skončila.