Ukrajina

11. srpna 2014 19:56
Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 19:56

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/344738-u-ukrajinskych-hranic-je-udajne-45-tisic-ruskych-vojaku-evropska-unie-varuje-pred-invazi.html

Jsem si vědomá požadavku "věcně a slušně", ale nenapadá mě nic jinýho než - kurvy!!!

Ten rybí ksicht nedá pokoj, dokud nebude mít všechny svoje vazaly zpátky, a ještě i něco navíc...

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 20:07

Taky to sleduju, ten Doněck, to snad ani není Evropa.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 20:22
Reakce na 74SLena:

I Jugoslávie byla v Evropě... 

Ale my to taky už známe - akorát místo bratrský pomoci teď mluvěj o humanitární. A ani se nezačervenaj.

Offline Pafqua
Avatar
79 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 21:20
Reakce na barbucha:

I Jugoslávie byla v Evropě... 

Ale my to taky už známe - akorát místo bratrský pomoci teď mluvěj o humanitární. A ani se nezačervenaj.

A myslis si, ze snaha toho mrnouse saha az k nam, furt si nejsem jista, kde se hodla panacek

zastavit?! Mam pocit, ze jich tu je uz o dost vic nez v 68! Jak je to mozny?!?

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 21:24
Reakce na Pafqua:

Jo, pátá kolona... je jich tu dost.

Panáček by se rád nezastavoval  - vůbec nikde, bych řekla. Otázka je, kdo zastaví jeho

Mimochodem nezávidím našim slovenským parťačkám - mají je blíž, a z první ruky. Mít v sousedství takovou melu, věru neskáču nadšením.

Offline Pafqua
Avatar
79 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 21:31
Reakce na barbucha:

Jo, pátá kolona... je jich tu dost.

Panáček by se rád nezastavoval  - vůbec nikde, bych řekla. Otázka je, kdo zastaví jeho

Mimochodem nezávidím našim slovenským parťačkám - mají je blíž, a z první ruky. Mít v sousedství takovou melu, věru neskáču nadšením.

Je jich tu ale prece jen min nez vloni a predloni, prej se zacali bat cestovat, ze je nemame po Evrope od Ukrajinsky krize radi...no kdo by to rekl, chudacci maly! A ta cast, co prestala jezdit je nahrazena hlavne Korejcema a dalsima z Asie.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 21:39
Reakce na Pafqua:

Hm, mohli by si postěžovat u báťušky, že je nemáme rádi - aby měl konečně důvod vletět i sem.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 21:42
Reakce na Pafqua:

To míň než loni a předloni to platí pro turisty. Pokud jde o dlouhodobě setrvávající - nejen lidi kolem ruské ambasády, a že jich málo není - tak tam to na pokles nevidím.

Offline RoSa
Avatar
8147 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 21:44
Reakce na barbucha:

Hm, mohli by si postěžovat u báťušky, že je nemáme rádi - aby měl konečně důvod vletět i sem.

Hlavně aby nechtěli udělat referendum o připojení k říši ... :-/

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 21:57
Reakce na RoSa:

Jo, to bych si na výsledek nevsadila.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 22:01
Reakce na RoSa:

No nestraš!! V posledních měsících nevycházím z údivu nad názorovými zvraty některých lidí, které znám osobně nebo zprostředkovaně dlouhá léta. O názoru velké části populace nepochybuju. Fakt bych se bála!

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 22:41
Reakce na barbucha:

Jo, pátá kolona... je jich tu dost.

Panáček by se rád nezastavoval  - vůbec nikde, bych řekla. Otázka je, kdo zastaví jeho

Mimochodem nezávidím našim slovenským parťačkám - mají je blíž, a z první ruky. Mít v sousedství takovou melu, věru neskáču nadšením.

A to si nevieš predstaviť tú bandu rusofilov tu! To je do revu, normálne sa mi nechce otvárať fb (o diskusiách pod novinovovými článkami nehovorím, to som si už zakázala dávno - toľko ukľudňovákov mi nikto nikdy potom nepredpíše) že kde budem mať zas chuť grcať...plus Gaza, ale tá je aspoň ďaleko...

A úplne žasnem, kde všade sa vynárajú rôzne proruské aktivity, neviem, či zaplatené, alebo nie, ale až do takých drobností, že neviem, či sa smiať, alebo plakať...

Offline beliala
Avatar
3 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 08:26

http://www.nekorektni-tv.cz/?p=14948

Celkom zaujímavé.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 08:50
Reakce na slniecko:

Klidně si to představit dovedu, protože by se stejná sebranka (a patrně i ve stejným počtu) našla i u nás.

Viz příspěvek pod tebou :-)

beliala - co je to proboha za žumpu? To by se mělo otvírat jen pod lékařským dohledem!

Offline beliala
Avatar
3 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 09:00
Reakce na barbucha:

Klidně si to představit dovedu, protože by se stejná sebranka (a patrně i ve stejným počtu) našla i u nás.

Viz příspěvek pod tebou :-)

beliala - co je to proboha za žumpu? To by se mělo otvírat jen pod lékařským dohledem!

Barb, a čo Ti mám na to napísať? Hlavne slušne a vecne. Nie sme všetci rovnakí, nemyslíme ani necítime rovnako, nemáme rovnaké informácie a neveríme rovnakým ľuďom.

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 09:05
Reakce na beliala:

To rozhodně... názory jim neberu, mě jenom poněkud zarazil ten vpravdě normalizační slovník. Ten si pamatuju z doby dávno minulé, a jsem na něj trochu citlivá :-)

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 12:59

Normalizační rétoriku nepamatuji, takže tuhle konkrétní asociaci to ve mně nevyvolává. Ze svého pohledu můžu tedy jen říct, že článek je napsán velice amatérským způsobem na úrovni blogového příspěvku. Autor prezentuje v první řadě své vlastní subjektivní stanovisko a používá slovník, který je mi silně proti srsti, protože mi prakticky nedává žádný prostor pro vytvoření mého vlastního názoru. Hodí se tak maximálně do hospody, v případě publicistického článku vnímám jako nepřípustné, aby autor jen tak mýrnyx týrnyx házel do placu úvahy, že ten či ten lže ... a ani se nepokusil vysvětlit jak a proč. Čili vlastně propaganda, jen z druhé strany a mnohem hůře zvládnutá, takže tomu nevěřím jediné slovo.

Ještě že k tomu bylo alespoň připojené citované video. Být Alexandrem Barabanovem, článek by mě vytočil do ruda. Stejně jako agresivní postoj Moskvy, která tím strhává veškerou pozornost na sebe a z ukrajinského vnitřního konfliku dělá svůj vlastní. Jsem z celé věci dost znechucená, protože začínám mít dojem, že jediný způsob, jak si v celé situaci udělat jasno, je navštívit knihovnu katedry Rusistiky.

Dovolím si komentovat snad jen Barabanovo přirovnání k rozpadu Československa, protože v něm chyběl jeden zásadní detail. Samozřejmě, že by bylo zlé, kdyby místo sametového řešení vznikl ozbrojený konflikt, ale aby bylo přirovnání úplné, bylo by ještě třeba začít polemizovat nad tím, jak moc legitimní by v takové situaci by agresivní nátlak ze strany Maďarska, které by v tu chvíli jistě projevilo "nezištné" snahy Slovensku "pomoci."

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 15:01
Reakce na Hoolinkah:

"Samozřejmě, že by bylo zlé, kdyby místo sametového řešení vznikl ozbrojený konflikt, ale aby bylo přirovnání úplné, bylo by ještě třeba začít polemizovat nad tím, jak moc legitimní by v takové situaci by agresivní nátlak ze strany Maďarska, které by v tu chvíli jistě projevilo "nezištné" snahy Slovensku "pomoci." "

Presne tak!

dusty
Avatar
12. srpna 2014 15:12
Reakce na slniecko:

V tomto kontexte sa javí ako dar z nebies lúmen Vladimír Mečiar, s ktorým sa nedalo diskutovať, tak sa s ním radšej všetci rýchlo dohodli tak ako sa dalo.  Zvlášť Maďari by s ním určite do spolupráce nešli, v tom čase bolo Maďarsko na pozícii tzv. ekonomického tigra a dobyvačné chúťky boli v úzadí.

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 22:57
Reakce na Hoolinkah:

Já jsem ten článek nečetla, ani se mi nechce, ale když už zmiňuješ Maďarsko, tak jsem nestačila zírat, jaké řeči vedl nedávno Orbán. Ukazovali to ve zprávách. Že prý bychom měli směřovat k demokraciím typu Rusko nebo Čína.