Poklady z drogerky

18. ledna 2015 11:17
Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 11:17

Poslušně hlásím, že nová Fougere Eau de Cologne od Alpy je Shalimar jak vyšitej. Tedy, je to jemnější a mnohem méně sladká varianta (ostatně, oficiálně je to pro pány), ale celková podoba je neskutečná a pro milovnice Shalimaru by klidně mohla sloužit jako "podkladová impregnace". :)

Flakon tedy vypadá příšerně, ale za tu směšnou cenu se to dá překousnout. A je toho rovnou 1/4 litru. (Upřímně tu cenu dost dobře nechápu, protože to nevoní ale uměle, ani nijak lacině.)

Offline RoSa
Avatar
8141 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 11:22
Reakce na Hoolinkah:

Ona je teď nějaká nová parfemace? A jak se pozná od té "staré"?

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 11:30
Reakce na RoSa:

Nemám nejmenší tušení, protože kolínské od Alpy jinak vůbec neznám. Tohle dostal taťka k vánocům (jakékoliv dražší vůně si zbytečně šetří a polévá se Pitralonem...takže tohla mamka ukořistila v Tetě jako ideální řešení).

Tu podobnost jsem zacítila už při odšroubování uzávěru a jelikož jsem právě byla navoněná Shalimarem, myslela jsem si nejdřív, že cítím sebe. Na ruce už to ale bylo víc než jasný a potvrdili to všichni přísedící (ještě jsem schválně vytáhla svůj flakon edp, který jsem měla s sebou)...

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 11:49

To se vyrábělo už za mého dětství, možná nějakou "vintage" lahvinku tohoto pokladu doma ještě máme. Takže by to byl archivní Shalimar ?

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 11:53

Já si od nich kupuju tu chypre vodu a přidávám si jí do vany. K tý fougere jsem před časem čmuchla a Shalimar jsem necítila, ale možná to z tý bláznivý směsi co byla v lahvičce po rozvonění bude. Nějaké částečně podobné tony si trochu vybavuju. Task možná asi jo. Ale ta vanilka tam nebude.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 11:55
Reakce na Fleur:

Hned se mi vybavila moje vintage vzpomínka na babičku Anču, která mi právě tu chypre do vany přidávala, když jem jako hodně malá u ní spávala a pak mi jí před spaním mázla za uši pro hezké sny.

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 14:32

Fougére a Shalimar? To je zvláštne...musím to niekde u nás vyňúrať.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 16:24
Reakce na slniecko:

Fougére a Shalimar? To je zvláštne...musím to niekde u nás vyňúrať.

No, proč ne. Jako fougere bývá charakterizovaná třeba Jicky, která má s Shalimarem taky společný prvky. V tý Alpě jsme ale výrazně cítila kadidlo, proto ta okamžitá asociace.

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 18:12

To budu muset znova vyzkoušet, kdysi jsem ji očichávala a nenapadlo mě to. Ale Chypre je dobrá a Fialka je taky dobrá (stojej pár korun, a používám je místo lihu na čištění různejch fleků a jinejch lepidel. V nouzi by se tím i vonět dalo, nejsou špatný).

Offline jerry
Avatar
8957 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 21:06
Reakce na Leisha:

Už dlouho je používám do aromalampy a zrovna Fialka je fakt dobrá.  

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 22. ledna 2015 10:07

V jaké drogerii ty poklady mají ?

 

Offline jerry
Avatar
8957 příspěvků moje polička 22. ledna 2015 11:30
Reakce na náťa66:

Asi je mají i jinde, ale já pro ně chodím do drogerie PEMI (U metra Palmovka a na Olšanském náměstí). Tam mají obvykle kompletní sortiment vůní od ALPY (porovnávala jsem to s katalogem).

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 22. ledna 2015 12:20
Reakce na jerry:

Hm, já mám po ruce jen řetězce DM, Rossmann, Teta, ale mrknu

Offline RoSa
Avatar
8141 příspěvků moje polička 22. ledna 2015 12:46
Reakce na náťa66:

Zrovna v Tetě jsem tu Fougere viděla. Bylo to na Klamovce, a zákaznice si brala pět flašek (dřív si báby dávaly panáka francovky, tohle je asi vyšší level...).

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 22. ledna 2015 13:53
Reakce na RoSa:

Tak Tety mám v okolí dvě, mrknu, dík,

Offline MS61
Avatar
58 příspěvků moje polička 23. ledna 2015 15:00

Klasika! Obzvláště Alpa Chypre. Já si snad budu muset koupit i Fouger - už jsem párkrát váhal, ale nechtělo se mi s tím tahat. Za ty prachy je toho TOLIK.

M.

P.S. Po holení používám Alpu 378, též svěže "chyproidní" (septonex!).

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 17. března 2024 00:33

MS61 predáš odstreky

ale fakt, Schwarzlose teraz vydal Fougair, strašne sa mi páči, tak snáď pôjdem vyskúšať aj toto...

Offline MS61
Avatar
58 příspěvků moje polička 22. března 2024 09:14
Reakce na slniecko:

MS61 predáš odstreky

ale fakt, Schwarzlose teraz vydal Fougair, strašne sa mi páči, tak snáď pôjdem vyskúšať aj toto...

​Ale klidně... Jen se musím podívat, kolik ještě mám. :-)

Mi