Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 30. června 2022 21:14

Happiness: Young (José Eisenberg) - nasládlý zázvorový cedr se postupně začal usazovat do jemného zázvorového čaje s citrónem v dřevěném koflíku. Vůně je sama o sobě povedená, ale intenzita je opravdu slabou stránkou. Pravdou zůstává, že rozhodně nebude nikoho obtěžovat ani při nemírné aplikaci.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. července 2022 15:56

Dolce Vita - Dior

Takto nějak může vonět štěstí. Vůně šťastných okamžiků. Chvíle, kdy mě třeba mezi stíny zelení obsypaných stromů pohladí sluneční paprsek po tváři. Kdy odněkud zavoní květiny a kolem zní ptačí zpěv. A plno jiných drobných radostí skládajících se v dokonalou porci štěstí.

Dolce Vita mi voní trochu po květinách, trochu po ovoci a maličko po skořici a santalovém dřevu. Má v sobě svěží lehkost, řekla bych až rozvernost, ale zároveň hřeje a pulzuje životem. Skvělá vůně!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 01. července 2022 19:31
Reakce na Dalia:

Dolce Vita - Dior

Takto nějak může vonět štěstí. Vůně šťastných okamžiků.

​Ano, to je moje "šťastná" vůně! Nosím ji jen tehdy, když očekávám krásný den. Dovolené, víkendy, léto... Ale v lednu se stala i mou svatební. Miluju ji už léta, přes všechny drahé niche vůně je to pořád moje nejmilejší. Díky za recenzi

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. července 2022 19:46

Evanilla Nemáš zač děkovat. Název vůně je pro mě přímo symbolický, pro mou poslední recenzi.

Krásná vůně je to, brala bych ji.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. července 2022 22:42

Evanilla A musím přiznat, že mě překvapila výdrž a slušná intenzita Dolce Vity. Vůbec se nedivím, že ji máš tak ráda.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. července 2022 07:02

Dalia Už je bohužel značně naředěná, ale aspoň voní pořád stejně. Tři střiky jako dřív mi už na celodenní výdrž nestačí.. 

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. července 2022 10:43

Ještě k Dolce Vitě - cítím v ní vůni pořezaných kmenů, když se kolem nich procházím v létě, praží do nich slunce a vytéká pryskyřice.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2022 10:45

Evanilla Ano, to si v ní umím představit. Cítím tam hřejivou dřevitost.

A ve kterém ročním období se Ti zdá nejlepší? Jaké počasí jí svědčí? Nosíš ji celoročně?

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. července 2022 12:20

Dalia Určitě v létě, ne úplně v největších vedrech, ale řekněme mezi 24 - 26 stupni je to ideální

Ale nosím ji celoročně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2022 12:30

Evanilla Mám ji v tužebníku. Ale je toho moc, co si přeji, tak nevím, kdy na ni dojde.

Děkuji za odpověd.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 02. července 2022 12:54
Reakce na Miru:

Kelly Caleche EdT Hermes

...jemný delikátně načajověle hebký senový tón, podmalovaný hebkým vánkem z růžových květů,

a je to taková příjemně lahodná hustá hladká voda, která pod svou hladinou schovává měkkou ale pevnou kůži, paradoxně něžně zdrsněnou kosatcovými stvoly.

Podstatou jemná/éterická vůně. 

Vůně k hedvábnému šátku, rozpuštěným vlasům a k brýlým schovávajícím výraz v očích...

(na můj vkus příliš éterické, příliš brzy pouze načajověle senová voda, příliš jemné a příliš rychle mizející. Vlastně takové plácnutí do vody a pak

nic)

​Já tuhle vůni miluji (nosím jen EdT) a kupodivu (vzhledem k ambivalentnímu hodnocení zde v databázi) je mi dost často chválena. Ten úvod, který Miru správně nazývá "načajověle senovou vodou", mi zpestřuje pikantní mango a na oblečení mi vydrží klidně celý den. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 02. července 2022 13:05

Fleur 

...tak to mě těší, co píšeš, celé...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 02. července 2022 13:28

Dalia Už šmejdím v tužebníku Dia, Memoir, Epic... Krásné vůně, to se bude těžko rozhodovat co dřív.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2022 13:39

Evanilla To máš pravdu. V pondělí bych měla mít doma Portrayal.

Dnes zkoušm ...

Angel Nova

Voní mi to jako růžový bonbon s jahodovou příchutí. Holčičí, sladká, nekomplikovaná, trošku plastiková, ale kupodivu nijak otravná vůně. Ovšem nenosila bych ji. S klasickým Angelem nemá společného zhola nic.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. července 2022 18:56
Reakce na Dalia:

Před dost lety se mi nelíbil. Nyní bych ho klidně nosila ...

Pure Poison

Závěje pomerančových květů. Hořkosladká květinová aura, do které vstupuje hřejivý tón santalového dřeva s nevídanou něhou.

Bílá, květinová, omamná, elegantní, romantická a ryze ženská vůně. Tak ji vnímám.

​Vím, že přiřazování vůní podle vzhledu/fotografie nositelky, je vlastně blbost, ale zrovna Pure Poison je typ vůně, který jsem si k Tobě typově představovala, takže mě docela těší, že se Ti líbí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:00
Reakce na Dalia:

Miss Dior Originale EdT

Krásná jemná chypre vůně s mýdlovým akcentem. Vidím ji v pastelově světle zelených a bílých tónech. Vyniká zde nahořkle svěží aromatické galbanum, ale jeho údernost vyvažuje omamný jasmín.

Elegantní vůně pro dámu.

​Jj, to je pro mě jedna z mála použitelných mainstreamových Diorovek.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. července 2022 19:42
Reakce na wendulka:

​Vím, že přiřazování vůní podle vzhledu/fotografie nositelky, je vlastně blbost, ale zrovna Pure Poison je typ vůně, který jsem si k Tobě typově představovala, takže mě docela těší, že se Ti líbí.

​Vendy, dřív se mi bílý Poison nelíbil. Dnes bych ho nosit mohla. Přesto se mi víc líbí Hypnotic a klasický Poison.

A Miss Dior Originale bych brala. Ta se na mně moc hezky rozvoní.

Offline Mína
Avatar
239 příspěvků moje polička 05. července 2022 23:23
Reakce na Miru:

Mína

...četla jsem Tvoji recenzi na Halston a úplně jsi mě vrátila zpátky v čase

Asi před 28 lety jsem byla na brigádě v Německu, a tam jsem se dostala k téhle vůni. Dodnes si pamatuji, jak byla sytá, tehdy pro mě zvláštně krásná!. Barva flakonu, tekutiny ji parádně vystihlovala...

Po x letech jsem ji začala hledat na netu, ale v našich eshopech vůbec nebyla. A když se po dalších letech objevila, psali o ní, že se to s původní verzí nedá srovnat. Což mě moc mrzí...

Protože spadá do kategorie kvality vůní jako je původní Venezia Laura Biagiotti.

Takže děkuju...

​I já děkuji. Nechodí mi upozornění a tak jsem na tvůj příspěvek narazila až při zpětném listování

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 06. července 2022 06:55

Mína 

(mimochodem - máš úchvatnou poličku a nádherné fotografie v profilu!.)

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 06. července 2022 09:46

Mína Miru Dámy, díky za připomenutí Halstonu. Také jsem k němu přišla až v té okleštěné verzi a pomyslela jsem si, že v dnešní době už nemá šanci - na první pohled kvůli flakónu. A ještě si dovolím jeden postřeh - Halston i mnohé další zreformulované chyprovky (třeba taková Ivoire) mají v sobě pro mě nepříjemné ovocné a květinové tóny - vyniknou po hodině a více a vůni posouvají kamsi do pekel. Poslední mohykán, který vydržel v podobě velmi přijatelné, byl Balmain de Balmain - a i ten už skončil.