Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 14. června 2022 19:38

jerry My Way Floral ma príjemne prekvapila, fakt sa vydarila.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2022 19:40

milacka I mně se líbí.

Offline milacka
Avatar
5454 příspěvků moje polička 14. června 2022 19:41

Dalia Plus výborná výdrž, prijala by som ju na poličku

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 14. června 2022 20:04

milacka Dalia 

Její předchůdkyně mě nezaujaly, ale říkala jsem si, že kdyby mi někdo malé balení My Way Floral věnoval, tak bych věděla, co s ním

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 14. června 2022 20:07

Invite Only Amber | 23 (Kayali) - suchá nesladká skořice s dřevitým, sladce kouřovým balzámem. Po rozvonění pak sladce ambrový dřevitý oud (vlídný a neškodný) se sladce kouřovou třešní z Lost Cherry, koketující s vanilkovým tabákem z Tobacco Vanile. Zejména pak v dojezdu mi připomíná méně sladkou a více skořicováou Raghbu s pepřovým popraškem. Celkově vzato je to vůně hustá, evidentně poctivá, s pořádnou intenzitou a velkou výdrží. Rozhodně by se neztratila ani mezi arabkami. Neměla jsem žádná očekávání a (asi proto) přišlo velké překvapení.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 14. června 2022 20:31

milacka jerry A ten matný flakon vypadá moc hezky.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 15. června 2022 12:41

Gucci Bloom (Eau de Toilette)

Předchozí verze jsem nezkoušela nebo si nepamatuji. Tato toaletka má krásný "vintage" tón. Zatím nemůžu posoudit výdrž, ale je to jemné a asi brzy zmizí. Nicméně to, čemu říkáme "typické bílé květy" je tu úplně ukázkové. Jasmín, tuberóza a pomerančový květ hned po neroliovém úvodu s bergamotem a dalšími citrusy. Tohle je přesně ten flakón, co si okamžitě odnášíte z obchodu, pokud milujete bílé květiny bez živočišna. Jsou malilinko plastové, ale opravdu to není urážka, spíš ujištění, že tam nečíhá zvířátko, leda tak tamagoči ;-)
Jako Grand Bal pro studentku je to naprosto dokonalé. Už asi 10 minut přemýšlím, že si tuhle letničku možná i koupím, protože mi Grand Bal došel a do dalšího flakónu už nepůjdu.

Offline Mitzi admin
Avatar
1092 příspěvků moje polička 15. června 2022 12:42
Reakce na jerry:

milacka Dalia 

Její předchůdkyně mě nezaujaly, ale říkala jsem si, že kdyby mi někdo malé balení My Way Floral věnoval, tak bych věděla, co s ním

​Miniaturky jsou překrásné všecky tři, ale předchozí dvě mi moc nevoněly. Tuhle jsem jen zběžně přelítla, musím ji taky zkusit.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 15. června 2022 21:41

Idôle Nectar (Lancôme) - medově sladké květinové pižmo, ale lehké, nepřeslazené...taková veselá rozjásaná vůně plně konvenující s duhovým zabarvením flakónu. Po rozvonění se vyloupla svěže zelená konvalinka v doprovodu lehké vzdušné růžové růže - jejich souhru ale v dojezdu kazí nějaká svěže dřevitá syntetika připomínající kýbl duhových bublin. Ale i tak povedená odnož.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 16. června 2022 20:07

Terre d'Hermes Eau Givree (Hermès) - Jalovčinky...no, jalovčinky...spíš kvalitní gin v takové příjemně lehké podobě připomínající hodně vychlezní gin tonic, Po nějaké době doplněný řízným sytým bergamotem, postupně přecházejícím do zelených jedlových větviček s vetiverem a drceného kamení, jak se na Terre d´Hermes sluší a patří. V dojezdu je to pak klasická verze EdT. Kdyby tak všechny odnože chtěly být tak kvalitní a propracované jako ty od Terre d´Hermes....

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 17. června 2022 10:34

Eden Juicy Apple|01 (Kayali) - jezero ze sladkého žužu a rozpuštěných ovocných bonbonů, že by i ty nejsladší Escady mohly blednout závistí. Naštěstí zavčasu nastoupily květiny, které sladkost trochu utlumily. A pak to začalo nebezpečně připomínat přeslazenou variaci na BR540, resp. Burberry Her, v takové lacinější podobě. A je jasné, kde se opisovalo. Konec se sice trochu rozpadnul do sladkého cedropižma, ale vcelku to není taková tragédie, na jakou měla našlápnuto na začátku. Intenzita a výdrž jsou famózní...až to hraničí s jistou otravností.

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 21. června 2022 19:06

Kelly Caleche EdT Hermes

...jemný delikátně načajověle hebký senový tón, podmalovaný hebkým vánkem z růžových květů,

a je to taková příjemně lahodná hustá hladká voda, která pod svou hladinou schovává měkkou ale pevnou kůži, paradoxně něžně zdrsněnou kosatcovými stvoly.

Podstatou jemná/éterická vůně. 

Vůně k hedvábnému šátku, rozpuštěným vlasům a k brýlým schovávajícím výraz v očích...

(na můj vkus příliš éterické, příliš brzy pouze načajověle senová voda, příliš jemné a příliš rychle mizející. Vlastně takové plácnutí do vody a pak

nic)

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 21. června 2022 19:34

Miru 

Zkus příležitostně i EdP - je výrazně jiná a taky "vydatnější".

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 21. června 2022 19:35

jerry 

...kuju

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 21. června 2022 19:38

Miru 

Na mě tedy EdT vcelku drží, intenzita taky slušná.

A v ostatním se pod tvou recenzi podepisuju

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 21. června 2022 19:41

jerry 

...to je pro mě velký kompliment!

Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 22. června 2022 10:49

Goldea The Roman Night Absolute Bvlgari

...ultra jemně načajovělý minimálně sladký, spíše jen nasládlý sirup hlavně z jasmínových, trochy pomerančových květů a pár rozmačkaných velmi tmavých švestkových plodů.

A na dně tohoto lahodného láku se máčí pačuli delikátně prostoupené vanilkou a celé je to takové teplé(pižmo), z kůže nadýchaně hutně sálavé...

Pocitově vůni vnímá přesně v barvách flakonu, prostě černá a elegantně decentní zlatavé jiskření

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 23. června 2022 20:47

4711 Remix Cologne Edition 2022 (Mäurer & Wirtz) - nasládlá a zároveň jemně nahořklá citrusová smršť , ale citrusy jsou postupně lehce uhlazeny květinovým pižmem. Je to přesně takové letní osvěžení, jaké člověk od téhle firmy očekává.

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 25. června 2022 22:05

Habanita La Cologne (Molinard) - jemná citrusová kolínská, ze které původní Habanita sem tam vystrkuje jen špičku prstíčku. Postupně se ale odvážila trochu víc a ozdobila se věnečkem sladkých květin a stříkla na sebe Chanel No. 5 Premiere (ten původní z roku 2008, více pudrový). Přes všechny tyto maskovací manévry ale sladká horká živočišnost původní Habanity (byť v tlumené podobě) ve vůni zkrátka je.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. června 2022 11:02

Miss Dior Originale EdT

Krásná jemná chypre vůně s mýdlovým akcentem. Vidím ji v pastelově světle zelených a bílých tónech. Vyniká zde nahořkle svěží aromatické galbanum, ale jeho údernost vyvažuje omamný jasmín.

Elegantní vůně pro dámu.