Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 01. června 2022 19:35

Miru dnes som skúsila Idole Aura a húpe mi žalúdkom, vôbec mi nesadla. Samozrejme, že drži a drží. Ale skúsila som aj Idole Nectar a tú by som vzala na milosť. Ako darček

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 02. června 2022 10:55

jerry 

...měla bych pro Tebe zase, prosím, úkol

Kdyby jsi náááhodou šla kolem parfumerie a měli tam na vyzkoušení:

Offline Biely kvet
Avatar
4025 příspěvků moje polička 02. června 2022 13:22

Miru Krásny flakón.  Ja keď vidím takúto "šťavnatú" farbu parfému, okamžite mi "ide na chuť". 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 02. června 2022 13:27

Biely kvet 

...no:

žlutou jsem vždycky nesnášela

Až poslední dobou jsem zjistila, že pastelově žluté tričko dodává na mladistvosti

náušnice se žlutým kamenem jdou dobře do kupy se zelenýma očima 

a

tu vůni dělal Francis Kurkdjian a 

na fragra ji dost chválí,

takže flakon žlutej/nežlutej = zajímá mě

(složení má pěkné totiž)

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 02. června 2022 21:05

Miru 

Budes muset vydrzet - jsem momentalne na dovolene v Terstu a tady jsem narazila akorat na malinky Douglas a  zavreny Marionnaud.

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 02. června 2022 21:43

jerry Super parfumerie je na Piazza Sant'Antonio Nuovo 4 - přímo v centru. Bývaly tam i niche...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. června 2022 22:19

Valentino: Voce Viva (Eau de Parfum)

Od úvodní citrusové svěžesti, která díky jiskřivému zázvoru nesklouzává k čističi koupelen přejde po rozvonění do genericky líbivé sladké bílokvětinovky v čele s pomerančovým květem s tóny lesních jahod, posypaných vanilkovým cukrem. Snadno zapomenutelná, ostatně jako všechny vůně od této značky.

Lancôme: Idôle L'Intense

Rozjezd mám stejný jako jerry: sladká perlivá pomerančová limonáda, jejíž bublinky mě štípou v nose. Když odezní, přejde skutečně na chvíli do krémovější variace Coco Mademoiselle. Jenže to by se k tomu nesměly přidat ovocné bonpari s černorybízovým sirupem, allurovský gumový jasmín, čpící cedr a pačuli by na mně nesmělo začít tlít. Nenapadlo by mě, že to někdy napíšu, ale zlatá CM proti tomuhle!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 03. června 2022 05:49

jerry 

....tal to máš krásné!!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2022 11:30

Před dost lety se mi nelíbil. Nyní bych ho klidně nosila ...

Pure Poison

Závěje pomerančových květů. Hořkosladká květinová aura, do které vstupuje hřejivý tón santalového dřeva s nevídanou něhou.

Bílá, květinová, omamná, elegantní, romantická a ryze ženská vůně. Tak ji vnímám.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 09. června 2022 21:19

Guess 1981 Los Angeles Women (Guess) - nasládlá krémová vůně se sametovými lístky červených pivoněk, rámovaných lehkou nektarově ovocnou sladkostí. V dojezdu pak pižmo v zajímavé podobě, ve které se prolíná ledovosti s hřejivostí. Připadá mi jako vysloveně nekonfliktní a univerzálně použitelná, zároveň taky neprávem opomíjená. Poměr cena/výkon ideální.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. června 2022 10:14

My Way

Lesní jahody. Zralé sytě červené plody i ty teprve dozrávající. Jejich vůně je tak specifická, krásná a navozující pocit bezstarostného štěstí. Začínající léto.

A pak cítím jasmín. V základu je vůně krémově pižmová.

Radostná vůně.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 11. června 2022 21:36

Utopia Vanilla Coco 21 (Kayali) - tuberóza ponořená do sladkého kokosového krému, ozdobeného dalšími bílými květinami - podle nezaměnitelného tónu prachu z vápenné omítky je tam jasmín a pomerančový květ. Letní "plážová" vůně opalovacího krému ve stylu Bronze Goddess a podobnách "slunečních" vůní).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. června 2022 10:37

L'Air du Temps Eau Sublime

Vskutku krásná variace klasických „holubiček“. Lehká ovocná stopa se prolíná vůní květin a ta se vznáší po okolí uvnitř křehkých duhových mýdlových bublin.

Šťavnatá a vzdušná L'Air du Temps.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. června 2022 13:12

...zkoušel někdo už

Idole Nectar Lancome.?

Má složení téměř shodné s Pure XS for Her Paco Rabanne...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. června 2022 15:27

Osez-Moi!

Heboučká pudrová vůně s troškou heřmánkového oleje a jemnou pivoňkou. Takové hřejivě konejšivé maminčino objetí.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 12. června 2022 20:08

Miru ja som skúšala, no nezdá sa mi podoba s Pure XS. Bola to skúška narýchlo, keď som si dala Auru na jednu  ruku a Nectar na ruku druhú. Aura mi dvihla žalúdok, Nectar by mi mohol niekto podarovať.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 13. června 2022 11:31

LUNA ROSSA OCEAN Prada

Ano, je poněkud překvapivé, že vůně, která v názvu hrdě nese slovo "Ocean", není akvatická. Nicméně po letmém pohledu na složení je po překvapení, naopak je jasné, že z citrusů, pelyňku, levandule, šalvěje, kůže a karamelu by vonnou iluzi oceánu vytvořila snad jen královna Mab. 

Řekla bych, že pointa je někde jinde - a působivě ji ilustruje a naplňuje reklama s Jakem Gyllenhaalem v roli osamělého mořeplavce, který sice neoholen, zato oděn v luxusní anorak značky Prada, pluje vstříc krvavé luně vyvstávající z inkoustové tmy. Protože právě noc nad potemnělým oceánem se zdá být hlavní esencí této vůně, jejíž gró je utkáno z hebkého, indigově modrého pižma, proslazeného nitkami bílého karamelu, osvěženého a nadlehčeného bylinně citrusovou pěnou s medově levandulovými kvítky, které se v samém závěru promění v sametově pudrové tóny kosatce z Infusion d'Iris. 

Krásná vůně.

Sladká a svěží zároveň, classy.

/Zaznamenala jsem názor, že Luna Rossa Ocean je rodnou sestrou Dylan Blue Pour Homme Versace. Dovolím si nesouhlasit, protože v té hrají podstatnou roli čokoládově pryskyřičné pačuli a lehce pepřové kadidlo, které v LRO naopak nemají roli prakticky žádnou, snad ani ve formě stafáže./

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 13. června 2022 14:41

My Way Floral (Giorgio Armani) - spíš než odnož původní My Way je to odnož My Way Intense - dozrávající lesní jahody i se svěže zeleným jahodovým listím, postupně přecházející do nasládlého pomerančového květu, Vše je zlehka poprášeno sladkým pudrem. Zatímco původní My Way byla pro mě úderně-sladce-ulepeným zklamáním, tato odnož je naopak milým překvapením.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 14. června 2022 19:22
Reakce na Miru:

...zkoušel někdo už

Idole Nectar Lancome.?

Má složení téměř shodné s Pure XS for Her Paco Rabanne...

​Potvrzuju, co napsala milacka - podobu s Pure XS taky nevidím. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 14. června 2022 19:25

jerry 

..tak díkymilacka