Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 21. prosince 2021 18:19

Péng Lái (Berdoues) - postupně sládnoucí broskev, nikterak sladká ani sytá - spíš v podobě broskvového čaje - s lehoučkým nasládle květinovým tónem. Něžná jemná vůně.

Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 22. prosince 2021 16:35

Imogen Rose (Perfume) (Lush) - růže - nejen květ, ale i dřevitý stonek a trny a na koříncích zbyla suchá hlína. K růži se přidala sladká fialka se suchým kosatcem a vydaly se na procházku do temného lesa. po úplném rozvonění pak mýdlo s růžovým olejem a sušenými bylinkami. Působí dojmem (v tom nejlepším slova smyslu) starodávné vůně. Intenzita i výdrž na jedničku s hvězdičkou.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 23. prosince 2021 13:47

jerry 

S popisem Imogen Rose naprosto souhlasím... A chtěla bych se zeptat, jestli American Cream má díky té vanilce a oříškům náběh na gurmánku...? /Kdyby ano, tak si zkoušení mohu odpustit. :)/

Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 23. prosince 2021 15:56

euridike 

Tak to mě těší

A.C. má ten gurmánský náběh sice jen na začátku, ale je tam. 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 23. prosince 2021 23:54

Soouly:

Skúšala som le veľmi narýchlo a vonku, tak len stručné dojmy...

Afrodita

Veľmi pekná vôňa ružového olejčeka odľahčená trochou pelargónie.

Athena

Jemná, až aromaterapeutická vôňa zeleného čaju.

Iris

Tak toto je zaujímavé. volá sa to Iris (kosatec), v yložení to má uvedený lotos...a vonia to podobne ako kedysi Iris od L'Occitane, ktorý tiež nevoňal po kosatci. Jemná akvatická vôňa so slabým púdrovým drydownom.

Maia

Vraj na pánskej koži vyznie lepšie. Tak raz to hádam budem mať možnosť vyskúšať. Na mne bergamotový olejček, santal som čakala že príde neskôr, ale nedočkala sa.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 23. prosince 2021 23:55

Juniper Lane

Amber Mood

Sladké. Proste sladké. Áno s trochou nejakého ambroxu, čo je vtomto prípade výhoda, lebo to nei je IBA sladké, ale ale predovšetkým sladké. Tak ma napadlo, že možno pre niekoho ako Miru , ale s podstatne menej sofistikovaným nosom, by to aj mohlo byť príjemné.

Wild Viola 

Sladká fialka. Ide v línii predošlých vôní, ktoré tak trochu napodobňujú Amouage záhrady, ale bohužiaľ pridávajú na sladkosti. Ako je to v princípe fajn, ale mne z toho brnia zuby.

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 24. prosince 2021 06:04

slniecko

...Amber Mood - barva flakonu krásná, složení velmi dobré! Ano, mohlo by se to s mojí chemií kamarádit...

Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 25. prosince 2021 21:13

Death & Decay (Perfume) (Lush) - začátek v podobě staré plastové hračky, ale potřebovala čas - rozvinula se do pudrové vůně kořeněného pylu z lilií, rozkvetlých pampelišek a ylang-ylangu.

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 06:38

Sí Giorgio Armani

...mandarinka rozvařená na konzistenci chladné marmelády

dále rozmíchávaná v černorybízovém, chladném a pouze velmi mírně nasládlém likéru.

Zároveň hned s tím vším cítím, vnímám i zahušťování zásluhou ambry

(ať už té "přírodnější" nebo čistě syntetické či něčeho s ní "příbuzného"/oracnox),

jež v sobě má i namletý a postupně v ní se prolínající prach z různých dřev,

a s přítomnou chutí měknoucích(jinak velmi tuhých) listů pačuli zjemněných téměř nesladkou vanilkou.

Je to taková kikinovsky zpovykaná ale černá/umazaná Miss Dior Le Parfum Christian Dior

v jakémsi mýdlovém oparu vyplňujícím všechny dutiny.

Sí Giorgio Armani a já.?

= ambivalence...

(sice je to jak šťourat si jazykem do bolavého zubu, ale někdy, občas mám prostě chuť být za kikinu)

((pocitově vůni její podstatou vidím na následující obrázky. Ale

s velmi, velmi jednoduchým outfitem - proč ne..?.))

Pomelatto

COS

Burberry

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 12:37

jerry 

Díky za info ohledně A. C. :)

Miru 

... Tvoje recenze mi zvedla náladu, díky!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 12:45

Miru Když se ted navoním Sí, budu mít vždy v hlavě to kikinoidní přirovnání.

Takže Ti moc nesedí?

Offline Miru
Avatar
13810 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 14:01

euridike 

...

Dalia 

...líbí. Na druhých se mi líbí

moc. A moc ráda ji čichám v prostoru. Ale když se jí navoním sama, začne mě něčím sr.., jehlit, nejsem to prostě já. ...stříkám si ji nejvíc na ruku a mám takové sado maso zkoušení, a pak ji zas někde ucítím a chci ji taky nosit... A tak dokola. Vydržím v ní jednou za čas jeden den.

(Přestože muži se na mně líbí.)

Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 00:18

Tank Battle (Lush) - pokud se něco jmenuje Tanková bitva, tak to nejspíš nebude růžová vodička pro barbíny. A taky že není - pořádná dávka vlhce sklepní pačuli, štědře okořeněná čerstvě namletým pálivým hřebíčkem, přecházející postupně do dojezdu v podobě prachové sladké pryskyřice. Povedené...

Online Luna
Avatar
10427 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 10:17

jerry Lush posledni dobou dost skoruje! 

Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 29. prosince 2021 13:13

Luna 

To tedy ano. Navic intenzita a vydrz jsou v mnoha pripadech mimoradne.

Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 30. prosince 2021 18:46

Cologne Grand Cru: Somei Yoshino (Berdoues) - lehoučké průsvitné bílé květiny se špetkou zelené svěžesti, po rozvoění synteticky dřevitá. Neurazí, nenadchne.

Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 01. ledna 2022 15:17

Rare Flowers Solar Narcissus (Avon) - laciná nasládlá dřevitě květinová, sladce syntetická. Generická a poněkud otravná - naštěstí nemá  až tak dlouhou výdrž.

Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 17:16

Rentless (Lush) - zakouřená kůže nasáklá sladkou pryskyřicí, po rozvonění horká a suchá směs levandule a pačuli (pačuli vítězí). V dojezdu sladká, dřevitě balzámová s nepatrnou stopou lehce připáleného karamelu, kořeněná (sladký pepř, hřebíček a kardamom) a s prachově zemitou pačuli. Svým způsobem by se dala považovat za vůni vánoc (podobně jako Fille en Aiguille), ale jsou to vánoce takové drsnější...metalové. Intenzita i výdrž famózní. Tohle je dobré...sakra dobré...

Luna Pokud neznáš, určitě vyzkoušej.

Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 19:15

jerry To bych asi taky měla zkusit...Zní to nanejvýš zajímavě!

Offline jerry
Avatar
8891 příspěvků moje polička 02. ledna 2022 19:25

Panenka 

Rozhodně zkus, tobě by mohla sednout dokonale.

Pro mě jsou parfémy Lush velkým objevem - nemám ve vůnívch ráda pačuli (jedinou výjimkou byl kdysi dávno kakaový Angel), ale u Lush bych si vybrala pačuliovky dokonce 3.