Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 06. listopadu 2021 13:59

Miru ...krásná elegantně protivná vůně.

Online jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 08. listopadu 2021 13:21

 Fresh As (Lush ) - svěží neurčité květiny zasypané suchým hlinitým prachem se sladkým kořením. Dojezd v podobě citronové limonády s tónem suché sladké pryskyřice. Celé je to takové rozpačité, působí to jako snaha o nenápadnost.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 08. listopadu 2021 19:30

Miru včera jsem potkala ve FAnn černý i červený L 'Interdit, tak jsem porovnávala - ten lehce zvrhlý pomeranč je velmi přesný:-P a jak na potvoru držel víc, než ten černý, který se mi jen moc líbí

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. listopadu 2021 00:52

Viktor & Rolf

Spicebomb Extreme 

Drydown nádherná suchá nevlezlá vanilka. Ja viem, že začínam naopak, ale vďaka tomu drydownu som sa k nej dopátrala.To si tak človek vlezie do taxíka a žasne. Plné auto jemnej vanilky ako z nejakej exkluzívky, najprv som si povedala že už asi úplne blbnem, že to bude v skutočnosti nejaký blbý autostromček a mne odchádza nos, po chvíli prezerania interiéru kde som žiadnu autovôňu nenašla, som sa odvážila opýtať, taxikár sa usmial a dal mi toto do rúk, že mám skúsiť. Tak som skúsila. Najprv nálož korenia, skôr sladšieho so štipkou škorice a s rascou, ktorá tomu dodáva na zaujímavosti, troška tabaku, ktorá to dokáže posunúť spolu s tou rascou do pánskej polohy a potom postupne vanilka.....a kým ostané zložky ostávajú, jemný, suchý a pritom decentný vanilkový drydown drží a drží...pričom nie je ani únavný, ani "jedlý", ani otravný....ako vôňam tejto značky som sa doteraz po pár neslávnych pokusoch vyhýbala, ale myslím, že si spravím poriadny prehľad. Toto y som dokázala oceniť aj niekde uprostred exkluzívok.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 09. listopadu 2021 04:04
Online jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 10. listopadu 2021 13:04

Alien Goddess (Thierry Mugler) - kašmeran, ze kterého velmi stydlivě vykukují neidentifikovatelné bílé květiny. Po rozvonění  náznak kokosové vody, který ale velmi rychle přešel do autentické prachové oškrábané suché omítky (jakoževanilka?). S Alienem a většinou jeho odnoží a limitek nemá společného zhola nic.

teena-s to popsala v recenzi přesně a barvitě

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 10. listopadu 2021 21:41
@jerry škoda,vlastně jsem doufala,že v tom "božském flakonu" někdo dokáže najít pozitiva
Online jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 11. listopadu 2021 11:27

Jasmin Moghol (Chopard) - jasmín - čistý, krémově mýdlový a přesto svěží. Je nadlehčován zelenými lístečky a v dojezdu pak studeným pižmem, takže to není žádný úder do čenichu.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. listopadu 2021 16:23

Miru 

Jak se nám to stalo, že jsme se tak moc nesešly ve vnímání a cítění Jeanne Couture...? Asi chyba v Matrixu, to nemůže být nic jiného!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. listopadu 2021 16:26

euridike 

...jéénže "mnóga ljet tamu nazad...", kdy jsem vůni zkoušela.! Co já vím, jak bych ji vnímala teď.?

Online jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 14. listopadu 2021 16:49

Away Woman (Abercrombie & Fitch) -  sladkokyselé ovoce a svěží bílé květiny, vše pak zalité studeným lehkým nektarem a ozdobené jakožečokoládou. Hlavně na začátku mi připadalo, že by si chtěla hrát na lacinou verzi Baccarat Rouge 540, ale nakonec se vydala jinou cestou. Má obrovský potenciál otravnosti, naštěstí se davovkou zcela jistě nestane.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 11:37

Gabrielle Essence Chanel 

(přivonění k rozprašovači a

zajímavější, provzdušněnější a na ingredience bohatší

Jour d´ Hermes Absolu)

...zmáčknutí rozprašovače a

bože, nádhera.!.

Vlastně by se to dalo napsat ultra stručně:

Gabrielle EdP + 24, Faubourg Hermes EdT a pár slz z vůně

Jour d´Hermes Absolu tančící vzduchem kolem vás...

Z výše zmíněných vůní má Gabrielle Essence to nejlepší -

jakousi tlumeně podprahovou jiskřivost(to, když při jízde kabrioletem krotíte pod hedvábným šátkem Hermes jinak rozpustilé blond prameny...),

nadýchanou máslovost bílých květů(to, když si muž přivoní k ženině kůži oddychující klidným spánkem pod pokrývkou...),

křehkost zelenkavých lístků, přecházejících v konečcích svých prstů až do veledelikátní dřevitosti(to, když  lehce přinasraně urvete první větývku, která vám přijde pod ruku a vzteky oběma rukama se ji snažíte kroutivým pohybem přetrhnout...).

Hmm...

...dost lidí, recenzentů tuto vůni sepsulo. Z různých důvodů.

Mně naopak tato vůně připadá hodně nadčasová, elegantní, není to zrovna moderní hit, ale na druhou stranu nepůsobí usedle, neomračuje prostorovostí, ovšem na pokožce si hoví celkem jistě, byť na sebe hlučně neupozorňuje.

Řekla bych, že to je fakt esence ženskosti(v tom nelepším smyslu slova) - sportovní nenucená elegance, sebejistota, podprahová křehkost i něha,

na povrchu neohroženost.

Jo, povedené dílo

(pokud budete mít na sobě alespoň jeden kousek z hedvábí a tuhle vůni, tak pak -

great!...)

Agent Provocateur

Elisabetta Franchi 2021

Zadig Voltaire

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 11:53

Miru Popsala jsi Gabrielle skvěle a souhlasím. A Tvoje recenze mě pobídla k tomu, že po čase Gabrielle zase zkouším. Na jedné ruce mám verzi Essence, na druhé její předchůdkyni bez přívlastku, a porovnávám. Mohla bych mít obě, ale Essence se mi líbí o chlup víc. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 11:55

Dalia 

...to mě těší, děkuju

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 16. listopadu 2021 18:59

Idole Intense - Lancome

Gumový jasmín, tráva tlející mezi hroudami mokré hlíny, seschlé slupky z pomeranče a trocha cukru. A ještě vlastně "akord chypre", to bude asi ta podivná vlezlá hořkost, která to všechno obepíná jako tuhý korzet. Nepříjemný výtvor.

Online jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 18. listopadu 2021 15:08

After Hours (Oriflame) - sladkokysele ovocný začátek (tedy víc sladší než kyselejší), skoro až trochu gurmánský, pak letmý závan neurčitých květin a rychle nastoupivší pižmově sladká prachová hodně jemná pačuli schovaná do sladkého suchého sena. Je tedy celkově hodně jemná, ale vůbec není špatná - hodně mi připomíná odlehčenou (a povedenější) verzi Forbidden Euphoria.

Online jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 21. listopadu 2021 14:11

Daisy Eau So Intense (Marc Jacobs) - příjemná sladce nektarová květinovka se svěžím jahodovým sorbetem. Po rozvonění lacinější verze Baccarat Rouge 540, blížící se spíš Burberry Her, doplněná studenou mokrou zelení.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 25. listopadu 2021 20:21

Dnes jsem psala, že Chanel no.5 eau Premiere je roky mojí signature, ale po dnešním prvním vyzkoušení no.5 L´Eau je snad v ohrožení! Mám sice trochu rýmu, ale tahle verze se mi teda snad líbí i víc. Je jemnější, příjemnější, nejsou tam ty úderné aldehydy ze začátku.

Dneska na sobě zkouším rovnou 4 Chanely - Coco, Gabrielle Essence, na druhé ruce pro porovnání právě eau Premiére a L ´eau. Z Gabrielle Essence jsem nadšená, je tak sametově hebká, zároveň hutná, květinová, se skvělou výdrží. Úžasná. K posouzení jsem vyzvala jako vždy i rodinu a vznikla (vzácná!) shoda. Buď L ´eau, nebo Gabrielle Essence. Ač každá úplně jiná, obě zabodovaly. 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 04:04

vanilka 

Gabrielle Essence je opravdu moc pěkná a velmi dobře drží. Jsou to pro mě bílé krémové květiny provzdušněné pomerančovou esencí...

Online jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 26. listopadu 2021 10:40

Candy Love (Escada) - hodně sladká vanilka s rozkrojeným sladkým červeným jablkem. velkým plusem je neulepenost. V dojezdu příjemně pudrová (připomíná mi rocherovskou limitku Nuit Vanille). Povedená vůně pro -náctileté,