Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8955 příspěvků moje polička 18. června 2021 10:32

White Tea Mandarin Blossom (Elizabeth Arden) - velmi jemná svěží rozjásaná ovocně květinová pižmovka, v dojezdu hebce pudrová. Vcelku pěkná nenáročná letní polívačka, bohužel s velmi mizivou výdrží.

Offline jerry
Avatar
8955 příspěvků moje polička 19. června 2021 17:30

Sun Pop Coral Pop (Jil Sander) - počáteční pomerančový květ se rozvoněl do jasmínu - jemně ovocného, nasládle svěže omamného a plného pylu. A v dojezdu lehce zapudrovaná a mírně svěží neroliová pižmovka.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. června 2021 10:50

...jak se tak probírám, co bych mohla mít..., tak - 

narazila jsem na vůni, 

kterou jsem cítila poprvé asi tak v roce 2008. A první zkušenost, zkušenosti(trvalo to pár let), byly celkem děsivé.

No, pak jsem narazila na příspěvek 

z 09/06/11

,,...Miruně se líbí Modrá Hodinááá 

Je krásná. Nevěřila bych, že jí jednou přijdu na chuť…

Včera v noci jsem ji zkoušela za deště - a to je dokonalé.

Úplně to vidím - listopad, dlooouhý kabát ke kotníkům, vysoko zdvižený límec, ruce vražené hluboko v kapsách, a z poza klop při chůzi občas zasálá 

L´Heure Bleue
...jen si tak proskakuje kolem louží a tančí mezi kapkami vyťukávající ten tak typický rytmus studeného podzimního deště…

A myšlenky si hlavou lítají, jak chtějí…

Jen ve tváři je poznat, jaké právě ty myšlenky jsou…

…a mám ji na sobě i teď.
Začátek jsem zazdila, zase tady sedím… Ale nyní mi z kůže sálá horkost.!
Rozpálená vůně, jakoby hořící, doutnající řeřavé uhlíky.

Ten typický guerlainovský základ Modré Hodiny se mi na ruce rozhořel… 

Fakt.

Ta vůně není typická líbivka. A to se mi na ní líbí. Její krásy musí člověk objevit.
Stejně - nejlépe se mi nosí vůně, které jsou trošku „ošklivé“(?), zvláštní, neobvyklé, prostě ne hned „jé, to je krása, to chci“…"

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 20. června 2021 13:15

Miru LHB je krásná! Je ale zároveň nostalgická a melancholická, trochu starosvětská...

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 20. června 2021 14:03

Miru 

Modrou hodinu miluju. Nosím ji nárazově a vždycky mě znovu a znovu překvapí, jak moc je krásná, zajímavá, zvlášní a přitom nesmírně ženská.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. června 2021 14:11

domenica 

...koukala jsem, kdo má jaké koncentrace na poličce, a Ty máš ale EdP.?.

Vnímáš hodně rozdíly mezi EdP a EdT.?.

A děkuji za reakci!...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. června 2021 14:12

Fleur 

...jediné, z čeho mám trochu obavy, aby té starosvětskosti tam nebylo moc, na můj vkus...

Offline jerry
Avatar
8955 příspěvků moje polička 20. června 2021 14:15

Miru 

Opět potvrzení známého úsloví, že všechno má svůj čas (já to podobně měla s No. 5...pořád nic pro mě, nic pro mě, nic pro mě", až pak najednou přišlo to "Jé, to je krása").

Tohle se prostě s typickou líbivkou nestane...

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 20. června 2021 14:19

Miru 

Momentálně mám doma edp a extrait. Ale nosím ráda všechny koncentrace. Donedávna jsem měla a nosila spíš edt, která mi připadá taková jakoby "sušší".

(virtuální poličku moc neaktualizuju, takže neodpovídá přesně realitě... strašně mi chybí kategorie "archív" a bez ní polička nemá výpovědní hodnotu)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 20. června 2021 15:02

domenica Já to řeším přesunem flakónu do historie, ale samozřejmě to není totéž jako archivní zbytek ve flakónu.

A u LHB jsem se přesvědčila, že velikou roli hrají nejen koncentrace, ale i jednotlivé šarže.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 20. června 2021 15:20

jerry domenica Fleur 

...moc děkuji za postřehy...

Offline jerry
Avatar
8955 příspěvků moje polička 20. června 2021 15:33

Osmanthus (L'Occitane) - nasládlé lehoučké květiny se zralou broskvovo meruňovou dužinou - neuvěřitelně mi připomíná parfemaci mýdla Kappus Abricot, které jsem si za totáče kupovala v Tuzexu (a pár kousků pořád ještě mám mezi prádlem....a pořád voní). Rozvoněla se do nasládlé krémové vůně, ve které je od každého něco. Vůně je to spíš tělová, ale výdrž není špatná. Povedená a na léto výborná....

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 20. června 2021 17:13
Reakce na Fleur:

domenica Já to řeším přesunem flakónu do historie, ale samozřejmě to není totéž jako archivní zbytek ve flakónu.

​No právě, není to totéž. Navíc do archivu bych nepřesunovala jen flakóny se zbytkem, ale někdy i s větším množstvím vůně, ojeděnile i plné. Prostě tahle kategorie mi přijde hodně důležitá a měla by podle mě velkou a zajímavou výpovědní hodnotu. No nic. :-)

Offline jerry
Avatar
8955 příspěvků moje polička 21. června 2021 10:10

Green Tea Sakura Blossom (Elizabeth Arden) - svěží citrusový závan, přecházející postupně do čerstvě posečené mladé trávy plné ledové rosy, která se ale na sluníčku začala pomalu zapařovat. Naštěstí k tomu už nedošlo, protože se objevil nesladký a malinko řezavý zelený čaj s jemným ovocným nádechem a ozdobený průsvitnými třešňovými květy. Tradiční letní osvěžovací polívačka, vcelku povedená.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. června 2021 15:31

L´Heure Bleue Guerlain EdT

...v pár vteřinách měknoucí, zpočátku jemně škrabavé,

mikrohoblinky bergamotu v tenoulinké mydlinkové krustě s pár prachovými zrnky anýzu

...nadýchaná aldehydová lázeň s příchutí mýdlovými bublinami nasátých karafiátů a  bezgravitačniho neroliového oleje

...a nakonec, do delikátně květinově vonící čistoty se přidá velejemná senovost z tonky,

k tomu

hadrově bezvládný kosatec, jak smutný klaun odložený v rohu divadelního sálu...,

a fialka a vanilka a benzoin.

A vše je takové vláčné, líné, téměř apatické,

apaticky lahodné...

...jak slina kapající v/z koutku úst prací,

životem zmordované/ho...

Napadá mě - jakoby smíchali to ABSOLUTNĚ  nejlepší z vůní

Shalimar(4/5)

L´Air du Temps(0,75/5)

Chanel No. 5 EdP(0,25/5)

a

dali tomu křídla a

hebkost ženských paží,

vláčnost toužebných polibků,

skluz hedvábí k zemi,

vyšleháním nadýchanou krémovost mýdlové pěny/duhových bublin,

jež při dopadu na zmuchlaná prostěradla zanechávají stopy,

předzvěsti naásledujícího...

Ale pořád mám na kůži eleganci, hloubku, totální klouzavě krémovou, vyšlehanou do maxima, měkkost a

a taky, pořád, shalimarovsky orientální guerlinade...

...ano, modrá hodina - 

hodina

noci,

tmy,

snění

a platiny paprsků, zvěstujících přicházející ráno,

nové...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. června 2021 15:40

...ha!,

teď teprve si pořádně prohlížím celou Catherine Deneuve a zjistila jsem, že mám totálně stejný hodinky jako ona...

Offline euridike blogger
Avatar
3488 příspěvků moje polička 23. června 2021 09:14

Miru 

- za recenze a za fotky k Cabochardu /myslím/ v jiném vlákně, jsi prostě královna...

Offline jerry
Avatar
8955 příspěvků moje polička 23. června 2021 10:59

Rivières de Cartier: Luxuriance (Cartier) - stinný kout v udržované zahradě, ve kterém se prolínají svěží zelené kapradiny plné rosy (tahle kapradina nemá pranic společného s kapradinou v Bracken) se závany z bylinkové zahrádky a se suchým cypřišem. Prostředí jako stvořené k meditaci.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 23. června 2021 15:05

euridike 

...kuju...

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 23. června 2021 18:52

Alien Fusion. A asi ho chci.