Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 08. května 2021 21:25

Jitka77 

Coco Mademoiselle jsem mívala před lety - ve verzi EdT a později i EdP - a těšila mě. To už je opakovaně, co mi ji někdo připomíná, asi bych se jí tedy neměla bránit. :)

Cukřík na nervy aktuálně sháním spíše preventivně... a ta LVEB by vážně šla... hm.

Šatičky... Měla jsem moc ráda La Petite Robe Noire Couture, koukám, že sehnat by se ještě dala. Zhruba před týdnem jsem ji zase cítila, a moc dobré to bylo.

Díky za nápady!

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 08. května 2021 22:12

Jitka77

S tou vytrvalosti a lineárností to vidím stejně - Siganture bych přirovnala z tohoto pohledu k CPO arabské mošusovce.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 09. května 2021 13:45

Very Good Girl (Carolina Herrera) - univerzální sladká dřevitě krémová, ale syntetické tóny z ní lezou víc, než je mi milé. Po rozvonění syntetika zmizela a místo ní přišla sladká dřevitá růže, zabalená do suše vetiverové nesladké vanilky. Trocha univerzální syntetiky sice zůstalo, ale vcelku to vůbec není špatné.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 10. května 2021 10:30

Aqua Allegoria Nettare di Sole (Guerlain) - hořkokyselý neroliový začátek s posečenou mokrou trávou a svěží nasládlý pomerančový květ mi připomněl něco mezi AA Flora Nerolia a AA Herba Fresca. Ovšem rozvoněla se do divné štiplavé živočišné syntetiky, ve které se tluče cosi dřevitého, cosi kyselého, cosi květinového (pomerančový květ říznutý čímsi neidentifikovatelným) a cosi výrazně sladce živočišného. Pokud by toto měla být letní limitka, tak s tou bych se v létě potkat moc nechtěla...

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 12. května 2021 21:03

For Her Musc Noir (Narciso Rodriguez) - nasládlý pyl smíchaný s prachovým růžovým pepřem, po rozvonění vanilkově nasládlý coca-colový otočník. Celé je to takové prašně prachové, ale zároveň na můj vkus rozpačité..."musc" ano, "noir" ani náhodou

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 12. května 2021 23:23

jerry 

Tak ten nový letní Angel se rozvoněl velmi krásně, nejspíš do něj jdu.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 13. května 2021 00:05

Ellen 

Jsem každopádně ráda, žes ho nejdřív vyzkoušela - horší by byl nákup naslepo, který by nevyšel. A ten stojací flakónek vypadá pěkně, že?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. května 2021 03:42
Reakce na jerry:

For Her Musc Noir (Narciso Rodriguez) - nasládlý pyl smíchaný s prachovým růžovým pepřem, po rozvonění vanilkově nasládlý coca-colový otočník. Celé je to takové prašně prachové, ale zároveň na můj vkus rozpačité..."musc" ano, "noir" ani náhodou

​...na tu jsem hodně zvědavá už dlouho. A co výdrž a hustota.? Je jako ostatní Narcisa.?.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 13. května 2021 09:47

Miru 

Pro mě je tenhle Narciso dost zklamání - výdrž na mě vcelku dobrá, ale intenzita slabá, je to hodně tělová vůně. Taková tělová pižmovka, ostatní N.R. jsou proti ní siláci. Na můj vkus je to docela řídké. Ale jsem zvědavá an názory ostatních.

A proč Noir, to vůbec netuším

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 13. května 2021 21:51

Ellen Který to je prosím?

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 13. května 2021 22:05

Luna 

Dovolím si odpovědět za Ellen - je to Iced Star

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 13. května 2021 22:58

Luna

Ano, Iced Star.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 14. května 2021 10:57

I Want Choo (Jimmy Choo) -  sladká ovocně-zelená syntetika s dřevitým prachem, po rozvonění ještě syntetičtější kyselé cedropižmo. Adept pro parfémové peklo...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 17. května 2021 10:26

Sí Intense Giorgio Armani 2021

Klasická EdP, akorát že plyšovější.

Výdrž i intenzita horší než původní...

Very Good Girl Carolina Herrera

...strašný.

Nijaký.

Lady Million Fabulous Paco Rabanne

hodně příjemné.

Výdrž ale podprůměrná

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 17. května 2021 11:30

...nečekaně jsem dostala

Cabochard Gres 2019

...jako první dojmy -

vopruz

Ale pak -

nevím, dárkyně nejspíš přesně vystihla, 

co potřebuju -

na první pohled normálně protivnou vůni.

Která ale časem, jak ji člověk poznává, měknee, tulí se,

no, pořád má v sobě dávku elegance a jisté distingovanosti...

...galbanum naměkčené vlahým nasládlým mýdlem a lehounkou bylinnou(šalvěj) mrkvičkovitostí,

...pačuli krocené sladkostí květů(ani růže, ani jasmín nevnímám v jejich přirozené podobě, pouze jako přírodní něžné sladidlo) s přidanou hodnotou živočišna z rostlinné říše(větvičník).

Ylang a santal také nejsou typicky vyobrazeny, ale ve formě vyšlehané pěny celou kompozici uhlazují a současně nadýchaně provzdušňují.

...nakonec k tomu všemu  ještě stopy kůže soupeřící s naoříškovělým hebce kouřovým vetiverem, klouzající se po holé saténově hladké kůži...

Intenzita akorát, výdrž dost dobrá.

(je to něco jako dirty Chanel No.19, případně i jiné nespořádané/jinak uhlazené chanelovky...)

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 18. května 2021 12:49

H24 (Hermès) - svěží a chladivá citrusová zeleň, přecházející postupně do svěžího vetiveru ponořeného spolu s bylinami do nasládlé kolínské. Osciluje mezi teplem a chladem - každou chvíli jinak. V dojezdu pak čistočistý vybělený uhlazený chladivý cedr. Sice pánská, ale ani dámy se nemusí ostýchat...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 18. května 2021 14:22
Reakce na Ellen:

Luna

Ano, Iced Star.

​vcera jsem vyzkousela a je vazne moc fajn

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:33

viktorka_od splavu 

Že?

Objednala jsem ho naslepo, pak jsem ho teprve zkusila, napřed trochu šok, že to není TEN Angel, ale rozvoněla se na mě krásně a bude moje. (zbývá vyzvednout)

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 18. května 2021 16:33

duplicita

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45971 příspěvků moje polička 18. května 2021 22:37

Ellen ten Angel to sice není, ale něco malinko z něj má a přitom je tak optimistický a letní