Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 04. února 2021 09:20

Miru Ten první bílý Rammstein(dnes má kolegyňka na sobě:) se prodává vedle.

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 04. února 2021 09:50
Reakce na blackviolet:

Rosenrot

​Tak jsem s Rammstein na YT včera strávila příjemnou hodinku...až jsem ti zapomněla napsat, že tvoje recenze tak pěkně koresponduje s klipem (což je vlastně to nejlepší vysvědčení pro parfumera, protože se mu dokonale podařilo vůní vystihnout obraz, text i hudbu).

Miru 

V Německu ji má např. Drogerie Müller - dost mě mrzí, že když jsem tam byla naposledy, už jsem byla unavená a nechtělo se mi Kokain zkoušet ani na papírek  a nechala jsem to na příště....kdybych tak byla tušila, že to "příště" nebylo dodnes

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 04. února 2021 11:13

jerry To mě právě včera taky napadlo při sledování YT, že ta vůně ke klipu sedí .

Příště vyzkoušíš Kokain i Rosenrot, Black Ash taky doporučuju.

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 04. února 2021 12:01

blackviolet 

Jako fanynka Rammsteinu musím vyzkoušet všechno, povinně (i kdyby to drogerkovky byly...což naštěstí dle recenzí nejsou). Už aby to bylo...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 04. února 2021 17:52
@blackviolet @jerry Mein Herz brennt ,taky nutně potřebuju vyzkoušet všechno co mají :)
Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 04. února 2021 22:10

Roberto Cavalli Paradise Found

Nalákána recenzemi na "tropickou" vůni s tónem palmového listu zakoupila jsem naslepo. Tak zaprvé - palmy tu nejsou, vůbec to není tropicky zelené a nejsme v žádném exotickém pralese. A zadruhé - tohle je pro mě téměř kopie Velvet Orchid - semleté všechny jedovaté kytky světa na dřevitém základu. A jako pardon, ale tento paradajs na mě působí spíš maličko ... no... kurevsky. Ale tak věřím, že někteří se v bordelu cítí jako kdyby právě nalezli ráj. Unosila bych ji k sexy černým šatům, jenže zrovna se, vzhledem k okolnostem, na párty nechystám. Špatný načasování, Robertku.

Omlouvám se, to je asi moje současné rozpoložení.

Offline Fleur blogger
Avatar
6074 příspěvků moje polička 04. února 2021 22:59

blackviolet Já nejsem fanynka Rammstein, ale růží, takže Rosenrot budu mít k vyzkoušení také povinně .

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 05. února 2021 15:04

blackviolet jerry Fleur Teda s Rammstein jste mě dostaly - poslední dobou nestíhám vůně moc sledovat, myslela jsem, že byla jen ta první bílá a teď Rosenrot... a koukám do databáze, že už jich je pět 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. února 2021 12:56

Miracle - Lancome

Květinovka pro mě …

Tohle je tedy květinová vůně podle mého gusta. Vzdušná, přesto však dostatečně intenzivní a sladkost květin je zde okořeněná pepřem, což se mi ohromně líbí. A tam kdesi vespod vnímám půvabný nasládlý pudrový poprašek. Krása!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 06. února 2021 22:55
Reakce na blackviolet:

Rammstein: Rosenrot 

Vůně Rammstein jsou pro mě od začátku příjemným překvapením. Nejsou líbivé nebo podbízivé, nejsou ani lacině syntetické, drží si svoji linii a v ramci kategorie cenově velmi příznivých vůní vyčnívají vysoko nad průměr. Flakóny působí solidně a jsou z masivního skla.

I Rosenrot, která má název podle známé písně Rammsteinu, se podle mě povedla. Vidím ji jako přidrzlou růži v bundě s kovovými cvoky a s cigaretou v ruce. Sytě rudá růže má lehce metalický podtón a halí se do oblaku kadidla. Pak se objeví i její dřevitý stonek s pár zelenými lístky.

Projekce je výjimečná, jeden střik na ruce je cítit i přes respirátor. Stejně nadprůměrná je i výdrž.

Rosenrot oh Rosenrot

Tiefe Wasser sind nicht still...

Rosenrot

​Metalický tón u růží obvykle moc nemusím, ale vůni od Rammstein bych to asi velkoryse prominula.

Tak snad se mi začátkem léta povede vyzkoušet...

Offline blackviolet
Avatar
3315 příspěvků moje polička 07. února 2021 09:29

wendulka Já taky ne, ale tady je to naštěstí jen takový chlad u růže, jinak spíš kadidlo.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 08. února 2021 23:59

Angel Schlesser: Madera de Naranjo

Pomerančová pecka, pěkně zpracovaná, za příjemné peníze.
První střik přináší kapky pomerančové kůry, když pomeranč loupete. Petitgrain (posílený citronem) a pomerančovou chuť (spíše vůně než dužina). Před drobnou reformulací (kvůli IFRA) byl úvod ještě prudším přívalem pomerančové svěžesti. Ale i současná verze nabízí pěkný pomeranč a umírněnou citrusovou svěžest. 
Tak po 10 minutách podkreslí trvající pomerančovou vůni (oslazenou šťavnatou mandarinkou) utlumená a uklidňující máta a badyán (pokud se na něj nezaměříte, vnímáte jen příjemný nádech jeho typické vůně, zeleně, ne sušeného). Základ tvoří pomerančové dřevo, kterému uhlazený neviditelný cedr pomáhá fixovat výdrž. Ta je na svěženku pěkných 5 až 6 hodin. Vůně je pěkně vybalancovaná a v závěru jí výraz zajišťuje vetiver. Kompozice a průběh je podobný mnohem dražší Monegalově Entre Naranjos. S tím, že úvod Madery je perlivější (citron a petitgrain). Ramon používá štavnatejší a sladší pomeranč (nepřimíchává citrusy) a vůně je celkově zaoblenější. Ve střední fázi RM používá méně bylinek a drží čistší pomeranč. A závěr prohřívá krásnou jemnou ambrou (MdN patchuli). Schlesserova variace je zelenější nejen barvou, používá širší portfolio (RM se striktněji drží pomerančovníku, AS si více pomáhá citrusy a vetiverem). Monegalův pomeranč je lahodný, Schlesserův svěžejší.

Mimořadný poměr cena výkon. Na léto i zlepšení nálady perfektní volba.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 10. února 2021 11:37

Mellow Heliotrope Bentley

...kombinace čerstvě rozmačkaného černého rybízu v mandarinkách v pár minutách začíná jemně, pomalu zjemňovat - vkrádá se hebkost gardeniových květů s delikátním prachově vláčným malinovým popraškem a současně vnímám i ultrajemné luxusní měkce mydlinkovové pižmo, jak nějaký hebký pléd z angory....

...tlumeně sytá šťavnatost s podprahovou heliotropovou prachovostí.

Mellow Heliotrope voní elegantně čistou radostí

(něco na způsob Idole L´Intense Lancome s přidanou heliotropinovou hodnotou)

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 17. února 2021 09:30

Izia La Nuit Sisley

Není to vůbec přeslazené. Spíše nasládlost pouze jemná.

Jednotlivé ingredience jdou způsobně po sobě - jakoby se z jedné přelévaly do druhé, další...,  přesně tak, jak jsou v databázi uvedeny.

No, když zavřu oči, působí na mě opravdu černě, tmavě, i přes svoji ovocně bergamotovo květový jas...

...tmavé rozostřené pačuli omývané černorybízovým souflé s pár kapkami nasládlé šťávy

(asi ta mandarinka a květy) pro zjemnění.

Černě jiskřivá naovocnělá chypré.

Ale, pro můj zmlsaný nos vnímám Izii La Nuit řídce, ploše, lehce chemicky, nudně.

Ovšem, pro nenáročné shopaholičky bude asi líbivá, a ještě budou říkat, že mají vůni od drahé značky...

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 17. února 2021 13:37

Miru 

Mě tedy nijak neuchvátila ani původní Izia, ale v tomto případě začínám tušit velké zklamání, i když jsi ji popsala s velkým množství taktu (ostatně teena-s ji v recenzi taky nijak nešetřila).

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 17. února 2021 13:39

jerry 

...mně se původní taky nelíbí. Je prostě nudná, nijaká, taková všeobecná, ničím nespecifická/nezařaditelná.

Člověk by od takovéto značky a při požadované ceně za vůni čekal asi víc...

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 17. února 2021 13:41

Miru 

Já jsem Izii chápala jako zkompletování portfolia = aby bylo něco "náborovéhoů pro mladé holky. Ale tuto odnož už nějak nechápu.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 17. února 2021 13:43

jerry 

...jak to, že nechápeš.?!

Byla náborovka(to souhlas), no a teď mají holky i něco na večer...

Offline jerry
Avatar
8963 příspěvků moje polička 17. února 2021 13:46

Miru 

No jo, to by mohlo být...ten černý flakón je takový démonický

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 17. února 2021 13:48

jerry