Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 11:44

alibi 

A kdyby jen to - měla jsem v kufru už hromadu flakónů od L´Erbolario (u nás k nesehnání, v jejich firemních obchodech ceny vlídné). Ještěže už byl Schengen, vypadala jsem jak překupnice 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 11:45

jerry :D boží :D

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 21:01

jerry super historka

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. února 2021 19:27

Miru Prosím Tě, jestli se nepletu, tak jsi někdy měla Flowerbomb Nectar? Dokázala bys říct, jak moc se liší od původní EdP?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. února 2021 19:32

Dalia 

Liší se dost a i vůbec.

Vůbec v tom - že jsou to sladké pecky. Teda, opět, na mé kůži akorát intenzita. Ale byly vždy hodně a často chválené. Protože to má nekomplikovanou a líbivou skladbu.

Nectar se jeví jako zajímavější, protože jeho ingredience jsou rozostřenější a díky údajnému střelnému prachu je vůně opravdu originálnější.

Flowerbomb edp je kulatější, méně zřetelné složky, EdT je skoro hezčí - ingredience jdou lépe rozeznat a tím vůně překvapivě vůně působí hezčeji. 

Ovšem, myslím, že všechny varianty jsou dobré. Pak i Bonbon a BOnbon Couture.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. února 2021 19:38

Miru Nectar se Ti tedy líbí víc než klasika? Já znám pouze klasiku EdP. Dlouho, roky, mě ta vůně nic neříkala a najednou se mi líbí moc.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 01. února 2021 19:40

Dalia 

...asi jo, asi se mi líbí víc. A drží dobře. I když já přiživuju furt a cokoliv.

Ale teď už bych si ty vůně nekoupila, už to nejsem já. Nutno zkusit. Nespoléhala bych na to, že se mi - kdysi líbily. Teda já to tak s vůněmi ted mám...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. února 2021 19:41

Miru Moc děkuji.

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 02. února 2021 01:33

Dalia Kopíruju, co jsem o Flowerbomb Nectar kdysi psala:

Asi jsem nenapravitelný případ, ale pro mě je prostě luxus tohle, víc než všechny niche světa. Podotýkám, že už původní Flowerbomb pro mě byla opravdu hlavně květinová (se zřetelným čajem), byť sladká, a oproti LVEB bych našla víc než deset rozdílů (nehledě na to, že i té jsem darovaný malý flakon s láskou unosila). Pokud někomu všechny tyto vůně - spolu s Black Opium nebo Tresor la Nuit - splývají do jedné a jsou pro něj nechutně sladké, Nectar ho ke změně názoru nepřiměje; mně podobně splývá a nelahodí většina klasických chypre, kdežto ve sladkých vodách se cítím dobře a vidím tady i rozdíl mezi lososovou a broskvovou barvou, aby se tak řeklo.

S tímto vším před závorkou mohu prohlásit, že Nectar je úchvatná vůně, neskutečně sytá a lahodná. Výrazná sladkost je tady nutnou součástí celkové intenzity. Tohle jsou tyčinky, pestíky a okvětní plátky ze všech hájů a luk severní polokoule (omamné jinak než vůně tropů) a být motýl nebo čmelák, poletím za vůní ze všech sil a nechám se utančit k smrti. Nevím, jak na tu severní polokouli zapadá vonokvětka, ale tady je úžasná: meruňkové chloupky a bílé, ještě šťavnaté ořechy. Střelný prach ve složení považuju spíš za marketingový tah, ale budiž, trocha rozpáleného kovu a něco industriálně nahořklého se vyčenichat dá, když se na to zaměřím. Drží do rána. Jedním slovem: opulentní.

... a dodávám, že EdP je průzračná, Nectar zastřená. EdP studeně růžová, Nectar růžovo lososově měděná. Konzistencí je EdP cukrová vata - kompaktně vzdušná, Nectar ovocný salát - šťavnatá mozaika.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. února 2021 10:31

Jitka77 To je nádhera! Moc děkuji za takový popis.

Myslíš, že pokud se mi líbí klasická Flowerbomb, tak se dá Nectar vzít naslepo?

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. února 2021 11:23

Jitka77 Přesně jsi definovala, jak vnímám sladké vůně - tedy pro mě jsou to "nechutně sladké vůně". Ještě jsem maximálně schopna rozlišit, zda je o sladkost sirupovitou, zcukernatělou, zkaramelizovanou, cukrovatovou, medovou, bonbónovou, ale dál už většinou moje chuť zabývat se jimi končí. Mám pocit, že mi z nich trnou zuby .

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 02. února 2021 12:19

Fleur   Mě kolikrát napadne, že lidi, kteří určitou vůni haní nebo naopak chválí, nejspíš musí cítit úplně neco jiného než já. Je to kůží, nosem, vkusem, vším dohromady? Přijde mi až komické, kolik různých vůní někdo odmávne jako "další variaci na LVEB", ale pak si vzpomenu, že já bych byla schopná strčit do stejného pytle Eau du Soir a 24 Faubourgh, protože na mně (a mně) prostě voní stejně otřesně, kysele gumově.

Dalia   Já jsem Nectar naslepo brala a EdP jsem pak dala pryč, bledla vedle ní. Pak se mi po EdP zastesklo (ony jsou nepopiratelně z jedné rodiny, ale jedna druhou nenahradí), pořídila jsem si aspoň cestovní balení... a jedinkrát ho nepoužila, protože Nectar mi prostě sedí líp. Je rozpustilý, hravý, ve své bohatosti štědrý, kdežto u EdP pořád vidím hezkou, ale malinko upjatou černovlásku v kašmírovém svetříku, kterak nese dlouhou chodbou podklady k DPH.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. února 2021 12:36
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. února 2021 12:57

Jitka77 Jestli se zase někdy otevřou parfumerie, kouknu tam po něm, že bych vyzkoušela. Ale Flowerbomb bych si určitě letos ráda pořídila. Ted mám na cestě Hypnose od Lancomu, ten jistě znáš.

Offline Jitka77
Avatar
1126 příspěvků moje polička 02. února 2021 13:16

Dalia Hypnose jsem vyzkoušela teprve nedávno a okamžitě mi naskočilo, že tu vůni přece znám, někdo ji kolem mě musel dřív nosit... je příjemná.

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 02. února 2021 20:40

alibi

Moja dcéra mala silné gorjuss obdobie, dodnes si z neho mnoho vecí (vraj) z nostalgie necháva

A pekný popis, ani neviem, prečo všetky tieto jabĺčkové flakóny automaticky ignorujem.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 02. února 2021 20:48

slniecko no, asi ignoruješ proto, že se v nich neskrývá nic pro tebe. ;) fakt ne... A mně a tý malý holce ve mně se ty jablickovy flakony i ty holčičí obrázky pořád libi

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 03. února 2021 21:38

Rammstein: Rosenrot 

Vůně Rammstein jsou pro mě od začátku příjemným překvapením. Nejsou líbivé nebo podbízivé, nejsou ani lacině syntetické, drží si svoji linii a v ramci kategorie cenově velmi příznivých vůní vyčnívají vysoko nad průměr. Flakóny působí solidně a jsou z masivního skla.

I Rosenrot, která má název podle známé písně Rammsteinu, se podle mě povedla. Vidím ji jako přidrzlou růži v bundě s kovovými cvoky a s cigaretou v ruce. Sytě rudá růže má lehce metalický podtón a halí se do oblaku kadidla. Pak se objeví i její dřevitý stonek s pár zelenými lístky.

Projekce je výjimečná, jeden střik na ruce je cítit i přes respirátor. Stejně nadprůměrná je i výdrž.

Rosenrot oh Rosenrot

Tiefe Wasser sind nicht still...

Rosenrot

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. února 2021 04:47

blackviolet 

...to zní hodně dobře!.

(jejich vůně jsou dostupné asi jen v zahraničí.?)

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 04. února 2021 09:02

Miru Jsou fajn, za málo peněz hodně muziky.

Asi ano. Německá značka, takže Německo, Rakousko... v některých drogeriích.