Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:34
@euridike původní nezředěná nádhera bohužel téměř zkaramelizovaný zbyteček jehož pouhé otření o kůži ovšem provoní celý den,škoda,že něco takového už nedokoupím,mám i verzi bez alko(Sun?) ale to je vůně na prt,slabá nehutná a má s Dune prachmálo společného,náhradu jsem zatím neobjevila
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 08. ledna 2021 18:35

teena-s 

Mně se Silver Rain fakt líbil, v deštivém, vlhkém počasí byl super - ale taky už je to nějakých šest let, třeba bych to dneska taky viděla jinak...

- a k Dune - ta původní byla krásná, taky bych ji hned brala, ty inovované verze - to je svatokrádež prostě...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. ledna 2021 13:47

Attraction for Her - Avon

Nejdřív cítím trošku ovoce a květin, později krémovou sladkost. Jako celek na mě působí velmi pokojným dojmem. Taková hedvábná, sladká a vcelku lehká vůně, která mě nijak neruší a zároveň vnímám její společnost.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. ledna 2021 17:42

euridike 

Teprve teď čtu recenzi na Patchouli Musc.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 11:18

wendulka 

Díky, je zvláštní, že v životě takhle v nadsázce a lehce ironicky mluvím poměrně často, v recenzích mi to nejde, je to spíš náhoda, že můj sarkasmus zase takhle vyplaval, ale to fakt jinak nešlo...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:39

Musím se k něčemu přiznat.

Mně se asi začala líbit Voce Viva.

Přes víkend jsem zmařila 3 vzorky, žila jsem si v takovém růžovoučkém a slaďoučkém oparu, napadaly mě hříšné myšlenky - jako že cítím v té vůni i Baccarat - a taky a hlavně Jahůdky, ty cukrové bonbony, moc a moc bonbonů...

/Beru antibiotika a není mi úplně dvakrát dobře, snad mě to omlouvá...//

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 12:42

...konečně jsem si spravila chuť(Delle Delizie i vzorek no name mě zklamaly...)

Tohle je krása!

Splendida Iris d´Or Bvlgari

...nádherný, akorát sladký, měkoučký, prachově vláčný a vlahý kosatec v pudrových poduškách z kašmíru.

S tóny nakakaovělé tonky a hedvábným jištěním santalu.

Ovšem výdrž je tragická!?..

Pár minut a na kůži mám cosi neurčitě zelenkavého, hebce mydlinkatého, přecházejícího do kompůtku s malinami, ano jerry

Slibný začátek - že by to byla zase hodně pěkná a hustá pudrovka vzal za své, protože na mně zbylo kyselkavé ovocíčko.

(jakoby se do vůně vkradla Insolence EdT)

Škoda

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 13:25

Amber F.Olivier

Dřevěná,ručně vyřezávaná panenka oblečená do vanilkově bílých šatiček,ručky a nožky má k tělíčku upevněné pomocí pomerančové dužiny,vlásky jsou z plamínků labdana,mrká ambrovýma očkama,sálá z ní teplo,jako by byla živá,slaďučká hračka pro holky a kluky

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 21:45

jsem si vědoma svých restů andry  ale dnes jsem se věnovala svému poslednímu slepáku.. teda vlastně předposlednímu, eh.. no nic, takže:

Patchouli -  Reminiscence Paris

v úvodu hnědé ořechové slupky, slupky jsou uložené ve sklepě, cítím pach sklepní vlhké hlíny, taky jsou tam vyskládané nedovřené sklenice medu, mihne se i typická ambrová zatuchlinka. na dřevěných policích tu máme rozložené sušené vanilkové lusky, ovšem těm asi místo na uskladnění nebylo moc dobře vybráno...tam jistojistě chytnou plíseň. aby se tak nestalo, někdo je hustě prosypal suchým cukrem. sypké kakao nebo spíš vysušenou strouhanou čokoládu cítím až po delší době - vůně má vynikající výdrž, celou dobu je dost sladká a přitom pořád cítím ten "sklep"

nedalo mi to a musela jsem porovnávat s chanelovským Coromandelem-tak úvod ten je úplně jinde, chladné mýdlo ani květiny tu nejsou ani v náznaku, ale po pár hodinách přeci jen nějakou podobu nacházím. rozdíl je rozhodně v té vanilkové sladkosti, ta je zásadní. tohle je opravdu pačuli gurmánské, téměř jedlé, i když pro tu dobrotu je nutné sejít dolů do sklepa.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 10:02

jerry 

"... syntetická tak strašně, že se mi i Mendělejevova tabulka zdá málo obsažná...." - - to si budu pamatovat...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 11:45

euridike 
Tak jestli jsi četla všechny výplody, co jsem cpala do DTB, tak to tě docela lituju...a u Salvadora Dalího obzvlášť

Snažím se trochu doplňovat vyzkoušené vůně z minulosti, protože sama teď stagnuji - ale ne dobrovolně (vzorků mám hromadu), nýbrž z donucení. Na začátku ledna se mi rozjelo astma, takže to jsem neměla na nějaké čichové vjemy ani pomyšlení. Ale už to pomalu vrací do normálu. 

Ale pilně čtu všechno, co tady zkoušíte...a znamenám si k vyzkoušení.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 15:40

Acqua di Fiori Gucci Bloom

...nesmí od toho člověk čekat bílokvětinovou těžkotonáž. 

Tohle je úplně jiný typ vůně než její předchůdkyně.

Je měkce svěže tmavě pastelově zelenkavá.

Případnou ostrost čerstvě posečené trávy do krásné polohy zjemňuje jasmín s do ovocna nasládlým zimolezem a pižmo vše prohřívá...

...typově mi vůně připomíná vůně Carven Le Parfum(EdT/EddP/L´Absolu),

pak se ale rozplizne do oné posečené trávy vonící hodně zdálky a pomalu a jistě zavadající s natlínajícím vlažným santalem...

Škoda.

Začátek byl moc pěkný.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 19. ledna 2021 18:43
@jerry moc pěkně ses nám do toho opět obula,chválím :)
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. ledna 2021 14:35

jerry 

Fakt čtu všechno, co do dtb přidáš - a s velkou radostí! A teda astma je fakt k vzteku, já jsem alergik /potraviny, pyl, prach etc./, takže problémy s dýcháním znám, je to úmorné...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 15:31

Hypnose - Lancome

Nablýskaná vanilka …

Nejprve vnímám nevšední lehounce nahořklý květinový akord a něco trošku gumového, z čeho se po chvíli vyloupne pěkný sněhobílý jasmín. A pak je tu vanilka, ale ne obyčejná ospale sladká, jakou běžně potkávám v jiných vůních. Tahle je zemitá, vetiverem okořeněná. Působí téměř temně, zároveň zvláštně chladně a leskne se jako hedváná nit. Moc se mi to líbí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46038 příspěvků moje polička 21. ledna 2021 18:56

euridike sla jsem si dnes pro balicek a musela jsem zkusit Voce Viva zpocatku to vypadalo na vanilkove ovocicko, ale pak se vylouplo medove paculi podobne tomu ve scandal by night... neni to tak zly:-P kazdopadne dekuju za postrceni, samotnou by me nenapadlo neco takoveho zkouset

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 11:52

Infinita - Oriflame

Nenáročná vůně s moc hezkým úvodem v podobě opravdu šťavnatého ovoce a nasládle pudrovým pokračováním. Jasmín je zde lehce gumový, což mně osobně nevadí, protože to já mám u jasmínu ráda. Jo, líbí se mi to.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 11:05

Run Wild for Her (Davidoff) - mechově zelená vodní vůně se sladkými konvalinkami, nasládle pižmová, ale ne nijak přehnaně svěží. V chladnu příjemný (malinko lepší) průměr, vývoj v teple si vůbec netrufám odhadnout. Pistácie uvedené ve složení ale zůstaly pouhou chimérou.

Sweet Jasmine and Patchouli (Dermacol) - sladké cedropižmo, které se rozvonělo do podoby nefalšované odlehčené verze La Vie Est Belle. A následoval univerzální, lehce syntetický, ovocně vanilkový základ. "Sweet" sice je, ale "Jasmine" ani náhodou...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 12:32
Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 14:03

alibi Škoda, že dobré vône sa prestávajú vyrábať....Tak si ju pekne opísala, že by som ju aj na slepáka vzala.