Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline černá káva
Avatar
1889 příspěvků moje polička 23. října 2020 16:03
Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 23. října 2020 21:30

Grain de Poudre (Yves Saint Laurent) - hodně svěží pudr postupně se usazující na velejemném semiši. Po chvíli zesládnul a vydržel tak dlouho předlouho....

By the Fireplace (Maison Martin Margiela) - kouř linoucí se od dohořívajícího táboráku, u kterého příliš blízko spícímu trampovi doutná starý kožený kabát. A do toho se prolínající výrazná balzámová sladkost. A vše dohromady tvoří autentický Višněvského balzám překrytý sterilní gázou. Z kouře zbyl po rozvonění jemný studený popel, sladkost ale nabrala podobu až karamelově vanilkovou. Když pominu ten drsnější začátek, tak je to opravdu originální a povedená vůně s bohatým (a dost překvapivým) vývojem.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 24. října 2020 16:58

Luna hehe, ja by som ešte mohla niekde v dcérinej izbe vytiahnuť a urobiť porovnávačku rôznych vôní s Hello Kitty a Barbie. Predpokladám, že ich ešte niekde má dobre zašité.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. října 2020 18:20

Luna Děláš dobře, nejdůležitější je ta radost!

Podobné starosti jsem řešila s dcerou před dvaceti lety, také si vzpomínám na lehký pocit provinilosti, když jsem pod stromeček balila miniflakónky těch ovocných toaletek od YR. Naštěstí se poctivě navoněla před odchodem do školky, takže doma jsme si to moc neužili .

Offline Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 24. října 2020 18:36

Fleur Pro ukazku posilam jeste ten uchvatny design.

Offline černá káva
Avatar
1889 příspěvků moje polička 24. října 2020 19:18

Luna Nojo,no. Malé holčičky neupoutá nic minimalistickeho. Velká většina z toho vyroste.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 24. října 2020 20:05

Luna Mohlo být i hůř (zkouším si představit nějakou dětskou verzi tté boty Good Girl ).

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 24. října 2020 20:14

Náhodou - k holčičkám patří "sladké" flakony a tak.

A nejen pro holčičky, pro mě i pro velké holky - mně je úplně buřt, jestli někdo voní drahou nebo levnou vůní. Ale vždy ocením, že voní. Že použití vůně bere jako součást a jednu z radostí života a ne snobárnu nebo zbytečnost a tak.

Offline Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 24. října 2020 21:13

Fleur Good girl je teda designove peklo po vsech smerech. Ale umim si predstavit treba strevicek Dorotky z Carodeje ze zeme Oz. 

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 25. října 2020 00:15
Reakce na Fleur:

Luna Mohlo být i hůř (zkouším si představit nějakou dětskou verzi tté boty Good Girl ).

​Myslíš flakón v tvare škôlkárskych papučiek RAK? (a nerieš, kedy si to má užiť ak nie teraz?)

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 25. října 2020 00:56
Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 25. října 2020 13:50

Mon Rouge! (Yves Rocher) - sladkokyselý ovocný drops se sladce květinovým dojezdem. Sladká a veselá vůně pro teenagerky.

Pure Soap (Demeter Fragrance Library) - mýdlo čerstvě vybalené z papírového obalu a položené do mýdlenky - kolem se vznáší éterická vůně nějakých citrusů a ozónu. Připomíná mi něco mezi vůni umytých oken krátce po vyleštění Okenou a prádla vypraného ve vločkovém mýdle.  A docela by se mi to líbilo jako parfemace do prádelníku.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 27. října 2020 18:50

...dodatek k vůni Aura Thierry Mugler

- začátek - dost protivnej

- srdce - osobitý

- základ - úžasnej, narkoticky lahodnej

...a teď nemravné haiku:

Sladká holčička

Stará kráva

Thierry M.

Shit!

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. října 2020 20:11
@Miru básnička Pecka ...
Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 28. října 2020 14:05

jerry Když jsem si přečetla, že Madness Chopard se podobá Cabaretu, jehož poslední flakon si žárlivě syslím, objednala jsem si tester, tak už se těším - díky za tip...

Miru Myslím, že Mugler by z Tebe měl radost!

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 28. října 2020 14:12

euridike 

"Typově podobá"...abys mě pak neproklínala. Ale k testeru gratuluju, Madness se už hodně špatně shání (a pokud je to na Cosmo, tak tam vždycky překvapí).

Cabaret se čas od času pořád objevuje a pořád za solidní peníz (mám nasyslené 2 stovkové flakóny a myslím, že si s nimi vystačím).

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 28. října 2020 14:16

jerry Mně stačí i typově podobná, já mám pro tyhle vůně, které mi evokují divadelní zákulisí, fakt slabost... Svého času jsem se po Cabaretu cíleně dívala, nikde v tu dobu nebyl, tak se budu zase muset poohlédnout, klidně bych ještě jeden flakon brala...

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 28. října 2020 14:16

teena-s euridike 

Děkuju..!

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 29. října 2020 15:13

Suki Essence (Weil) - švestky naložené ve sladké kouřové kořeněné ambře. A kvalitním koňakem se nešetřilo. orientálka každým coule, přitom lehká a rozevlátá. Tahle vůně strčí s přehledem do kapsy leckterou exkluzivku či nikovku...

Nina Rose (Nina Ricci) - Rose je v tomto případě pouze barva flakónku, uvnitř růže není (ani v uváděném složení, ani ve skutečnosti). Začátek je tedy nic moc - generické "krémodřevo", Obrátilo se to v momentě, kdy začal postupně vylézat svěží nasládlý pomerančový květ v doprovodu jemných květinek. Do pugétku to pak zaobalilo ledové pižmo. Příjemná a taková milá vůně - jak pro slečnu do tanečních.

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 29. října 2020 15:44