Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 26. zaří 2020 16:38

Ja mám veľmi autentický kmín v Epic od Amouage. Ale iba v zime, v lete ho tam nemám vôbec. 

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 17:55

Dalia

Tak intezita i výdrž jsou samozřejmě individuální - se mnou si taky Chanel v tomto taky vcelu rozumí, ale výjimky potvrzují pravidlo (ostatně čisté parfémy No. 5 a Coco Mademoiselle na mě taky nijak zvlášť nedrží, ale stejně se mi líbí a nosit je budu - jen mám trochu větší spotřebu, no). 

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 18:00

Voce Viva (Valentino) - Sí, Libre, Manifesto a ještě pár dalších spojených do generické a rychle zapomenutelné vůně. Všeho je víc než hodně, je křiklavá a skoro až otravná.

Blue Jeans (Versace) - prohřátá, kořeněně nasládlá vůně - jak koření rozhozené na dřevěné podložce a poprášené pudrem. Po rozvonění se ještě víc zvýraznila kouřově ambrová sladkost. Originální a neprávem opomíjená pánská klasika, navíc s velice příznivým poměrem cena/výkon. Současná mainstreamová produkce jí z valné části nesahá ani po dno flakónu.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 21:14

Cacharel Yes I Am

Taky máte vzdělanou a životem lehce zhrublou kamarádku, s níž můžete strávit celé odpoledne intelektuální debatou v kavárně a pořád se nemůžete odtrhnout a jít konečně domů? Jo? Tak na ni teď zapomeňte. Yes I Am není tak složitá. Ona není vůbec hloupá, jen pochopila, že bude mít jednodušší život, když si na tu roztržitou a nekomplikovanou holčinu bude tak trochu hrát a svá tajemství jen tak někomu nesvěří. Má perfektně kulatý obličej, čistou pleť a ďolíčky ve tvářích. Je milá, hodná a obětavá. Svůj případný smutek vám najevo nedá, přeci vás nebude zatěžovat svými starostmi. A vy chcete být vedle ní.

Cacharel Yes I Am je těžko polapitelná. Napoprvé jsem ji odložila jako umělohmotnou a bezduchou. Jsou dny, kdy ji necítím. Ale pak jsou dny jako dnes. Tehdy voní jako sirup na kašel s třešňovým aroma a chai masala. Teplé mléko a zahřívací koření. Salep v zapomenuté útulné čajovně. Nahoře na lehké pěně odpočívá pár kvítků. Upokojující a něžné. Na nic nemysli a tohle vypij.

Vůně evokují vzpomínky. A tahle vůně mě, nevím proč, přenesla do podzimního sychravého rána, kdy mě mamka vedla do školky a já tam nechtěla. Nechtěla... protože si radši hraju sama a nechci být mezi ostatními dětmi! Nicméně i když jsem tehdy byla smutná, že tam zase musím, v kontextu dnešních dospěláckých povinností, starostí a zátěží mi tahle vzpomínka přijde maximálně konejšivá.

A možná, možná kdyby tam bývala byla ona, tak bych se tam i těšila. Ta milá holka s ďolíčky, která když vyroste, tak vás za zády nezdrbne a nikdy vás nepodrazí. Nemá to zapotřebí. "Dáš si se mnou třešničku, Evíku?"

Dám

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 22:38

Evanilla krásná recenze

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 27. zaří 2020 23:08

alibi Děkuji, dnes mám "rozpoložení"

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 10:02

Evanilla Tvoje recenze je prostě krásná, díky ní je tohle šedavé dopoledne mnohem hezčí...

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 10:20

euridike Děkuji Já si to sychravé ráno užívám, zatím nikam nemusím... Prostě Hygge

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 11:09

Evanilla To je takové osobní vyznání vůni. A moc hezké! Mám radost, že Ti tato vůně sedí.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. zaří 2020 18:38

Dalia Děkuji, sedí Je to takový zabiják stresu. Ještě bych pro sebe potřebovala objevit nějakou ostřejší a míň sladkou vůni na zimu, zkouším znova Amouage Memoir, ale nejde to s ní. Takovou nějakou vůni pro ostrý holky

Offline jerry
Avatar
8965 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 13:11

Cabochard (2019) (Eau de Parfum) (Grès) - ledově galbanově zelená bylinná chyprovka nejprve s nasládle koženým nádechem, po rozvonění pak ještě zapudrované kůže ještě trochu přibylo. Oproti původní Cabochard je svěže zelenější, jemnější (ostatně Cabochard je silák s razancí dělové koule), jen s minimem kůže, uhlazenější a celkově taková "vlídnější"....zkrátka je nositelnější.  Ale pořád je to klasická chypré, která neztratila nic ze své krásy. - jedna z mála vůní, které "modernizace" prospěla.

Karl Paris 21 Rue Saint-Guillaume (Karl Lagerfeld) - svěží květinová pižmovka, chladivá sprška v letním ránu - sice nic originálního, ale je příjemná a neobtěžující.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:32

Tom Ford Rose Prick

Autonehoda. Růže růžová, přepudrovaná na bílo. Polámaný stonek, totálně, růžové lístky kolem rozházené. Masakr. Krev sice neteče, ani slané slzy. Drží bolest v sobě. Ale nedaří se jí to úplně, trochu kyselých krůpějí místo slz. Někdo se pokouší rozlámanou růži zafačovat starými elastickými ztyřelými obvazy a možná si zvrácené představuje, jak k tomu používá gumová škrtidla. Je tak bezmocná. Z rádia vybouraného auta hraje nějaká hardrocková písnička a kolemjdoucí si pobrukuji její melodii... To je drsný. Ne ta vůně, ale to, co mě k ní napadá. :O

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 21:57

alibi Teda, to je ale dost hrozné...

Popsala jsi to hodně sugestivně, úplně to vidím - představila jsem si starší americké auto, takový ten 'koráb' - třeba Thunderbird

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 29. zaří 2020 22:17
Reakce na Evanilla:

(...) zkouším znova Amouage Memoir, ale nejde to s ní.

​Copak na ní vadí?

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 07:19

Ellen Cítím ambru v základu vůně... a nejde to. Jinak je krásná.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 10:14

Evanilla 

Ty si s ambrou nerozumíš?

Já zase vůbec nemusím levanduli, ale čichala jsem i kombinace, které bych snesla. Možná.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 10:36

daniela to jo no. Překvapilo mě to, že jsem musela hned napsat . 

Offline Fleur blogger
Avatar
6081 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 10:51

Ellen Ano, levandule mě odradila od spousty vůní. Mám ji ráda jenom jako odpuzovač molů v šatní skříni.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 10:58

Fleur 

já ani tam

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 30. zaří 2020 13:04

Ellen Ambru nemam rada, vadi mi snad v 95 % parfemu, takze jsem dost limitovana Levanduli taky nesnasim, jen v Lovely je to ok.