Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Miru
Avatar
13806 příspěvků moje polička 14. února 2020 20:55

Mon Guerlain Sensuelle Guerlain

- delikátní bergamotově pichlavou shalimarovskou vanilkou měkce oslazená, vláčně prachová a velejemně průtahová levandule.

Klouže v chřípí jako rozmatlané mýdélko v teplých dlaních a přitahuje k sobě z dáli vůni něčím lehce naovocnělou...

...snad, nebo jakoby hedvábná mandarinková šťáva a pak pylově prašná ale jemně navlhlá vůně hrušek máslovek s pár drobky máslových sušenek...

Možná to má na svědomí potvora růže s podprahově rošťácky chlípným jasmínem.?. Nevím...

Ale v podstatě tato vůně je relaxační.

Měkká, měkce sladká, tělová.

Buď do bílé lněné tuniky příjemně škrábající čerstvě osprchované opálené tělo nebo do krajek a saténových polštářů...

...je jak horký letní vzduch tetelící se nad fialovými lány v Provence, ač uprostřed nichž ležíte, jakoby vaše hlava v oblacích...,

a nad vámi mikroskopická zrnka hedvábné lékořice s molekulami růží tančící ve slunečních paprscích...

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 16. února 2020 19:53

Rose Talisman Secret I (Eisenberg) - dřevitá růže s lehkým ovocným džemem se rozvoněla do jemné kůže poprášené šafránem. Ale příliš rychle všechno vyšumělo do sladce ovocně květinového dřeva, bohužel už bez růže. Škoda, našlápnuto měla dobře...

Autour de Minuit (Yves Rocher) - sladký ulepený multivitamín, který by mohl směle soutěžit s podobnými produkty od Escady. Rozplizla se do sladkého cedropižma se suchou pačuli. Generická a otravná...vlastně zlatá Escada, ta je aspoň neměnná až do konce...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. února 2020 16:04

Dalissime - Salvador Dalí

Ovocenka na léto …

Malinko natrpklé ovoce na úvod. To je hezké, příjemné, osvěžující … a za chvíli je to pryč. Škoda! Zůstává jen jakási mdlá směska květin a dřeva, která se drží u těla.

Intenzitou slabší nenáročná letní vůně, v podstatě pěkná, ale ničím originální.

Offline Ignis
Avatar
1327 příspěvků moje polička 17. února 2020 21:08

euridike Tu tuberózu od Oriflamu jsem zkoušela, líbila se mi, ale vůbec na mě nedržela. Naštěstí jsem měla jen vzorek a odolala pokušení ji koupit rovnou.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 18. února 2020 08:53

Ignis

Máš pravdu – vůně je pěkná, příjemná – ale „slabá“, éterická, prchavá, jakoby od člověka chtěla pryč, když jsem zkusila trochu štědřejší aplikaci, tak se zase začalo z vůně projevovat to méně pěkné, takový ten štiplavější pižmový/kosmetický tón, škoda...

Offline jerry
Avatar
8890 příspěvků moje polička 18. února 2020 09:02

Ignis euridike 

Někdy pomůže dát vůni do vlasů nebo na oblečení (šátek...) - i když osobně na oblečení nedávám, ale je to zkušenost jiných.

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 18. února 2020 09:12

jerry

To máš pravdu, já mám ve zvyku aplikovat vůni i do vlasů – jak mi pořád povlávají okolo obličeje, tak si ji celý den hezky užívám, na oblečení ji taky cíleně nedávám, ale třeba Poison na mně samotné nikdy nevoněl nijak extra, ovšem na kašmírovém svetru – to byla krása...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 19. února 2020 09:39

UN JARDIN SUR LA LAGUNE – HERMES

Je rozdíl mezi mořskou vodou a osolenou vodou z kohoutku.

Je rozdíl mezi pískem bílé pláže a pískem v igelitovém sáčku, který si koupíš ve zverimexu do akvaria.

Je rozdíl mezi liliemi na zahradě za domem a nesmrtelnými liliemi z hedvábí, které zdobí hotelové lobby – a voní, protože je mezi nimi ukryt difuzér.

A právě takový rozdíl je i mezi vůní rajské laguny a Un Jardin sur la Lagune. Protože v ní je všechno tak nějak „jakoby“. Snad s přivřenýma očima a z velké dálky – a ani tak to není ono...

//A od začátu až do konce se mi do myšlenek vkrádá jedno – calone, protože mám pocit, že ho cítím jako podstatu a základní linku celé vůně; calone a sladké pittosporum...//

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 19. února 2020 10:33

euridike Krásně výstižné

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 19. února 2020 12:33

daniela

Díky – no oproti předchozím „zahradám“ je to tedy přinejmenším nemilé překvapení...

A ještě jsem Ti chtěla říct, jak moc se mi líbí Tvoje recenze na The Dreamer, taky ho mám ráda...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 19. února 2020 13:09

euridike Děkuju

Taky ráda čtu Tvé recenze, i když přiznávám, že někdy nevím jestli je správně chápu (když jsou moc poetické  i takové ale čtu moc ráda )

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 19. února 2020 13:52

daniela

... a to je právě to, co jsem před několika dny říkala ve vedlejším vlákně, když jsem Korsičanku „děsila“ krvavým akcentem v Delina Exclusif – že mám obavu, jestli moje recenze nejsou někdy spíš matoucí, ale snažím se být popisnější a tak nějak realističtější, ovšem vždycky to nevyjde...

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 19. února 2020 14:12

euridike Je mi to jasné Některé vůně ale v člověku opravdu vyvolají nějaký dojem, pocit, vnímání barvy nebo hudby atd. Přitom u každého to může být trochu jinak. Asi proto nás tady vůně tak baví a člověk by jich chtěl vyzkoušet tolik  

Offline alibi blogger
Avatar
3951 příspěvků moje polička 19. února 2020 14:23

euridike tvoje recenze jsou velmi obohacující a když člověk pročítá k jedné vůni recenze od několika lidí, ty popisné i poetické,  a pak to srovná se svou představou a skutečnosti, to miluju

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. února 2020 09:02

alibi daniela

Obě jste to včera napsaly výstižně a moc hezky, váš pohled na věc plně sdílím...

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. února 2020 09:03

ROSE PRICK - TOM FORD

Věc první – měla jsem esteticko-emoční problém zařadit TF do mainstreamové sekce, ale překonala jsem to. Věc druhá – s Rose Prick mě spojuje (zatím) pouze jednodenní aférka (znáte to – maminka kolegyně vašeho přítele má vzorek, tak se nesměle optáte, mohla-li byste být poctěna spoluúčastí na této události, přičemž jste při nejbližší příležitosti obřadně navoněna...), takže nelze mluvit o nějakém detailnějším prostudování, ale obrázek jsem si udělala, tozasenežene... A věc třetí – neříkejte mi tomu Rose Prick, tohle je prostě Carnal Rose, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno...

Ne.

Není to temně rudá růže s neodolatelně tajemnou svůdností. Tohle je O´Hara v plném květu, pudrově růžová, se vzdušným ovocným nádechem a s instinktem Lolity, která pod dětsky nevinnou tváří tají tisíc a jednu nedětskou vášeň. Je to prostě fordovská růže. Ta už z principu všehomíra nemůže být cudná, čistá, rozjímavá, nekomplikovaná. Fordova růže MUSÍ mít kouzlo mytických Sirén, musí hedvábně vábit, nepodbízivě, nepřehlédnutelně, nemilosrdně, nezapomenutelně.

Krásná je.

Pustit tě nechce.

Tak přemýšlíš, čím to je...

Pak ti to dojde.

Tahle vůně má spodní proudy jiskřící pryskyřičné mízy, stahují si tě k sobě, podrážejí nohy – a vlastně by ani nemusely, stejně se ani nesnažíš těm růžovým tenatům utéct, vzdorovat...

- post scriptum -

Následující fakt mi došel až o něco později, ale s o to větším přesvědčením. Tohle není růže. Tohle je tuberóza v v dokonalém převleku, hollywoodští maskéři a kostyméři na ní museli strávit dlouhé dny a bezesné noci, aby vytvořili téměř dokonalou masku. Prozradí ji jen detaily. Určitý přízvuk, občas jí uklouzne ostřejší slůvko, které by růže nevyslovila. Tak takhle to tedy je...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. února 2020 09:12

euridike S chutí jsem přečetla. Já mám Fordovu Café Rose a osobně si ji řadím k vůním krásným, elegantně romantickým a vypůjčím si Tvůj výraz "cudným". Nemám v ní nic temného, žádnou dekadenci, za což jsem u té vůně ráda. Pro mě zatím nejlepší Ford. 

Offline euridike blogger
Avatar
3479 příspěvků moje polička 20. února 2020 09:20

Dalia

Pro mě je Cafe Rose velmi elegantní a dospělá vůně, ženská, decentní, vkusná, není v ní žádná prvoplánovost, přesto/právě proto je svůdná a poutavá, líbí se mi... Pro sebe bych nejoblíbenější Fordovu vůni vybírala těžko, Orchid Soleil je mi velmi blízká, pak Japon Noir, Champaca Absolute je srdeční záležitost, ale je tak nějak silnější než já, těžko spolu vycházíme, prostě odi et amo...

+ Teď jsem přečetla Tvoji recenzi na Lost Cherry – bezvadná!

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 20. února 2020 09:28

euridike Děkuji. Lost Cherry mě mile překvapila, představovala jsem si ji trochu jinak. Ale nenosila bych ji. 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 20. února 2020 09:35

euridike No toto! Tuberóza v převleku?! Jsem na ni ještě víc zvědavá

Dalia Lost Cherry jsem si taky představovala jinak a myslela si, že bych ji nenosila. A nakonec i jo, nosila se krásně... takže nikdy neříkej nikdy