Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 10. února 2020 21:10

Colette (Eau de Parfum) (Tocca) - květiny zanořené do dřevitého (cedr) krému s vůní marcipánu a vodky. Hodně mi připomíná již roky nevyráběnou BVL Notte bez čokolády.

Guilty Love Edition pour Femme (Gucci) - pižmově květinová, hodně svěží, s neustále se prolínajícím igelitovým tónem (ale vcelku příjemným). Po rozvonění připomíná nedotaženou variaci Lacoste pour Femme vylepšenou suchým tabákem. Nevydrželo to moc dlouho a vše skončilo jako syntetické nasládlé nedefinovatelné "cosi" zabalené v igelitu (že by ona minerální ambra"?). ten igelit mi pro změnu připomíná L'Eau en Blanc od Lolity Lempicke.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. února 2020 08:04

Původně jsem si říkala, že vůně od Oriflame jsou územím, na které se dosud žádný Sheldon nevydal, rychle jsem si ale uvědomila, že to není tak docela pravda, kdysi jsem vlastnila báječnou a bájnou Freyu /a protože byla fakt božská - a měla na to s ohledem na jméno jistě neoddiskutovatelný nárok - přestala se relativně brzy vyrábět, jak už to tak bývá/ a poměrně nedávno Innocent White Lilac, který jsem si pořídila díky recenzi jerry - a udělala jsem dobře. Teď jsem ovšem dostala rovnou dva flakony /a asi dvacet deka vzorků/, takže nadešel čas se vydat na víceméně neprobádané území...

SUBLIME NATURE TUBEROSE

Asi nebude žádným velkým překvapením, že tahle tuberóza opravdu nevykvetla pro vyznavače tuberózy opulentní a /někdy až nesmyslně/ smyslné. Oriflame jistě nechce své zákazníky pohoršovat a šokovat, protože pohoršený a šokovaný zákazník má tendenci stát se zákazníkem bývalým, který svá eura začne utrácet jinde, třeba u Avonu. Takže ne. Tudy by cesta nevedla. Oriflame tak přivedl na svět tuberózu jemnou, ovocnou, je v ní taková ta křehká a rozechvělá vábivost, to ano, v tom tuberózu poznávám, i to je jedna z jejích tváří. A snad pro tu jemnocitnost jí tu dělají doprovod dřevitě zelené snítky jasmínu, sluší jim to spolu, tak proč ne...

Není to nic nového pod sluncem, prostě další variace na "zkrocení zlé tuberózy", příjemná, oddechová, tak nějak celkově bohulibá... Teoreticky bych měla výhrady k projekci, vůně se drží spíše u těla, ale u tuberózy to vlastně někdy může být kladný aspekt...

Poznámka pod pomyslnou čarou - parfém Sublime Nature Tuberose byl vytvořen pomocí technologie „Sublime CO2“, což je přírodní a ekologicky udržitelná metoda extrakce, která využívá CO2 k získání extraktu bez použití vysoké teploty a chemických rozpouštědel.

SUBLIME NATURE TONKA BEAN

Čistý destilát z lehce přeslazeného crème brûlée, jehož měkká hladina byla s nezvyklou přejícností přelita lučním medem a esteticky doladěna umně složeným ornamentem z mandlových lístků a vanilkových lusků, z nichž se do medové polevy pomaličku propadají stovky malých černých zrnek.

Bez výhrady se to ovšem z mojí strany neobejde - v mém světě se od mandlově vanilkových vůní očekává hutnost téměř hmatatelná, ta tu ovšem tak nějak není přítomna, škoda, vize dobrá, provedení je ovšem tak nějak kompromisní /což je nemilé i s ohledem na to, že se Tonka Bean ohání tvrzením, že se jedná o parfém/.

A další poznámka pod čarou - autorkou této vůně je Nathalie Lorson, která má na svědomí mé oblíbence Another 13 a Poivre 23 od Le Labo, Petits et Mamans od Bvlgari, Santal de Kandy a Vanille de Zanzibar pro Boucheron /a to je tedy nějaká VANILKA/, nicméně je tu taky to Black Opium a Fame Lady Gaga, no vždycky to prostě nevyjde...

A ještě k výše zmíněným vzorkům – všichni víme, že cestování podzemkou je dobrodružná záležitost, tak třeba já jsem při přepravě tohoto vzácného nákladu vyšla na světlo boží s podezřele vonícím Kankenem – a taky že jo... Vzorek doslova rozbitý napadrť. A co je nejhorší – snad nikdy mi jakékoliv zavazadlo nevonělo tak pěkně – jemný semiš, sladké dřevo a tmavě pudrové fialky, můj zápisník voní taktéž skvěle, papír celou vůni jistě tak nějak zkultivoval... Na svědomí to vše má Eclat Amour /stojí za ním Pierre Negrin – mj. TF Japon Noir, Amouage Journey/, mám tedy chuť prostudovat si ho důkladněji , ale zkušenost mi říká, že na kůži se rozvine o poznání méně radostně...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. února 2020 08:06

alibi

Tvoji recenzi na Johna Galliana jsem odkývala od A do Z, taky jsem ji měla ráda /obecně mám slabost pro vůně, které evokují atmosféru divadelního zákulisí/, škoda, že už není v produkci…

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 12. února 2020 09:25

euridike 

Hledat povedenou (=kvalitní) vůni u Avon či Oriflame je hledání jehly v kupce sena - ale ono se to čas od času povede. A což teprva taková M by Marcel (samozřejmě limitka) nebo šeříková Volare

(taky limitka, jak jinak).

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. února 2020 09:38

jerry

To je ten zákon schválnosti – jakmile se něco povede, tak to – nechápu proč – brzy zase zmizí z produkce... M jsem zkoušela, krásná vůně to je, Volare Spring jsem propásla, ale podle složení by se mohla líbít i mně. Na řadu Sublime Nature jsem byla docela zvědavá – parfém, specifický způsob zpracování, navíc moje oblíbená tuberóza... Nejsem zklamaná, palec dolů bych fakt nedala, v rámci Oriflame pořád nadprůměr. Jestli je budeš zkoušet i Ty (+ Eclat Amour), budu zvědavá na Tvůj názor...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. února 2020 10:53

euridike tá recenzia na tú tuberózu !!!

Ale teda celé , ale tuberóza zvlášť!

Znova edit: Nechceš to cel, ako to je, prípadne ešte s tou ďalšou Oriflejmovkou dať na hlavnú stránku ako článok?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 12. února 2020 12:03

slniecko

No to jsi mě tedy lehce šokovala, jsem si Tvůj post přečetla raději ještě jednou, jestli jsem to správně pochopila... Mám tedy takovou obavu, že téma „Oriflame“ asi není obecně pro uživatele Parfumanie nějak extra zajímavé, aby si zasloužilo místo mezi články, navíc když už se text objevil tady v diskusi, ale jestli máš opačný pocit, tak samozřejmě nic nenamítám, ale to by pak chtělo z mé strany nějaké úpravy, aby byl text kompaktnější, zkusím na tom zapracovat...

Nechceš raději, abych napsala něco pořádného?

Offline Tak Betty
Avatar
4975 příspěvků moje polička 13. února 2020 13:37

co to je prosím když se řekne o vůni, že je to limitka? Malá serie?

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 13. února 2020 15:39

Tak Betty

Obvykle se vyrobí jen předem stanovený určitý počet kusů (nebo se vyrábí po velmi krátkou dobu).

Někdy má ale takový úspěch, že se posléze začne vyrábět "natrvalo". 

Offline Tak Betty
Avatar
4975 příspěvků moje polička 13. února 2020 15:48

aha, děkuju

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 13. února 2020 18:03
Reakce na euridike:

slniecko

No to jsi mě tedy lehce šokovala, jsem si Tvůj post přečetla raději ještě jednou, jestli jsem to správně pochopila... Mám tedy takovou obavu, že téma „Oriflame“ asi není obecně pro uživatele Parfumanie nějak extra zajímavé, aby si zasloužilo místo mezi články, navíc když už se text objevil tady v diskusi, ale jestli máš opačný pocit, tak samozřejmě nic nenamítám, ale to by pak chtělo z mé strany nějaké úpravy, aby byl text kompaktnější, zkusím na tom zapracovat...

Nechceš raději, abych napsala něco pořádného?

​Ale jasné, budem rada, ak napíšeš aj niečo iné , ale myslím si, že toto je tak dobré, že nemá zmysel sa ošívať, že "iba" Oriflame!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. února 2020 20:14

Thierry Mugler: Mugler Cologne Take Me Out

Vezměme alienovský gumový jasmín s kašmeranem, přijdeme něco málo zeleného listí. Zasypejme to nesladkým pomerančovým květem. Osvěžme to citrusy a vydávejme to za kolínskou. 

Beyonce: Heat Wild Orchid

Milá Beyonce se rozhodla, že si kaloricky zahřeší a vypravila se nám do cukrárny na sladkou malinovku se zrnky granátového jablka. K ní si dala vanilkový dort s karamelovou polevou a posypaný kokosem tak sladkým, až si přivodila hyperglykemický šok. A protože jsme v mainstreamu, nesmí chybět slaný gumový kašmeran s kosmetickým pižmem a syntetickou ambrou Za co panebože, za co???!!!

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 13. února 2020 20:42

wendulka 

Tohle dnešní testování u tebe zavání masochismem - ty sis tedy uměla vybrat exempláře (to mi ještě Mugler přijde vcelku snesitelný, ale Beyonce asi něco jako očistec pro svěženkářky).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. února 2020 20:47

jerry 

Tak nějak

A teď jsem si teprve všimla, že jsem z toho šoku úplně zapomněla na pověstnou třešničku na dortu, kterou v ní je kokosa doplnila až teď.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. února 2020 06:52

slniecko Ano, takhle se na mě musí, pěkně rázně! Už dopisuju a přepracovávám...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:58

Kerbside Violet (Lush) - směs sušených a čerstvých fialek nasypaných na zapudrovaný semiš a jemně poprášená špetkou suché hlíny. Po rozvonění semiš nabyl obrysy jemné nasládlé kůže a hlína se přiblížila spíš k dřevitě suché nasládlé pačuli. A samotná fialka se po anglicku vytratila...

Black Opium (Eau de Parfum Neon) (Yves Saint Laurent) - je to Black Opium Nuit Blanche v jemnější a méně gurmánštější podobě, zato pomerančový květ je méně sladší a "zelenější". Kdyby se to jmenovalo Black Opium Nuit Blanche Fresh, vyšlo by to nastejno. Ale pořád platí, že toto NENÍ žádné Opium. K recenzi euridike není co dodat (bohužel pro "Opium"). 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:12

jerry Když jsem recenzi na Black Opium Neon psala, nemohla jsem vymyslet vhodný ilustrační obrázek, ale už jsem na to přišla - přesně takhle by mohl vonět a chutnat legendární "futuramistický" Slurm!

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 14. února 2020 10:38
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. února 2020 11:01
Reakce na euridike:

slniecko Ano, takhle se na mě musí, pěkně rázně! Už dopisuju a přepracovávám...

super!!!

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 14. února 2020 11:03

wendulka ma desíš, ja som sa rozhodla sa tento rok viac venovať mainstreamu, lebo na mňa už kamarátky kukajú krivým okom, že im neviem poradiť a ak, tak potom v cenových reláciách, že ma podozrievajú, že si z nich strieľam....

...no ale ako teraz do jamy levovej ???