Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Online milacka
2244 příspěvků moje polička 04. února 2020 10:43

euridike A hneď je život krajší, ďakujem za spríjemnenie chvíle pri káve, dostala si do vienka dar vyjadrovania sa.

Offline euridike
831 příspěvků moje polička 04. února 2020 11:02
Offline slniecko spravce
12683 příspěvků moje polička 04. února 2020 17:46

Rochas - Byzance (2019)

Pekný flakón, pekne znejúce zloženie, ale na mne len poondiata sladká umelina, zameniteľna s každou treťou vôňou v hocijakej parfumérii. Prečo kurňa na toto zneužívajú tie staré názvy? Niekomu, kto to nepoznal, to môže byť jedno a niekoho, kto to poznal, to tak akurát naštve.

Offline jerry
4150 příspěvků moje polička 04. února 2020 18:18

slniecko 

Už to složení mi bylo podezřelé, ale flakón se mi líbil tak, že bych ji koupila snad i naslepo - mě se vžycky flakón od původní Byzance moc líbil a tenhle je ještě hezčí (=modřejší). Tak si nechám zajít chuť, protože za to zklamání to nestojí.

To už je původní Byzanci bližší tahle verze https://www.parfumanie.cz/database/detail/byzance-edt-2017-edition-rochas

Offline Miru
6841 příspěvků moje polička 04. února 2020 19:00

euridike 

...piš častěji...

Offline jerry
4150 příspěvků moje polička 04. února 2020 20:53

Nouveau Genre (Yves Rocher) - sladká suchá pačuliovka se suchou sladkou tonkou. Po úplném rozvonění ale přišel pro mě šok...příjemný šok... k pačuli a tonce se přidal hořký kakaový prach a vyloupla se podoba s již dávno nevyráběnou Neonatura Cocoon, která okupovala moji poličku opakovaně a jejíhož konce lituji dodnes.

Gai Mattiolo (Gai Mattiolo) - pižmová ovocně květinové vůně, lehká, ale řádná slabota. Na začátku převládá ovocný sorbet, pak lehký závan zahradního karafiátku a po rozvonění pole opanuje sladkokyselá hruška s lehkým květinovým podkresem. Všechny složky jsou zaoblené, pěkně do sebe zapadají.

Offline slniecko spravce
12683 příspěvků moje polička 04. února 2020 20:55

jerry tá verzia u nás v obchodoch vôbec nebola, dosť som ju vyhliadala .

No, veď skús, zas podľa toho, čo wendulka píše, tak to mohla byť proste katastrofa na mojej koži.

Online Fleur blogger
3316 příspěvků moje polička 05. února 2020 08:03

jerry Kdyby se v tvém textu dvakrát neobjevilo "sladká", tak bych zajásala; takto se raduji opatrně, ale vyzkoušet půjdu.

Offline jerry
4150 příspěvků moje polička 05. února 2020 08:42

Fleur 

Určitě vyzkoušej - rozhodně to není nic přeslazeného. Co mě ohromuje, je výdrž - po sprše a mnohonásobném mytí ji cítím na hřbetu ruky ještě teď.

Offline euridike
831 příspěvků moje polička 05. února 2020 09:19

Miru Mam to v planu...

Offline jerry
4150 příspěvků moje polička 05. února 2020 09:33
Reakce na euridike:

Mam to v planu...

​To je moc dobře, plány se mají plnit - o víkendu jsem znovu četla tvoji recenzi na Love in Black a říkala si, že je škoda, že ses odmlčela.

Offline euridike
831 příspěvků moje polička 05. února 2020 11:40

jerry Dekuju, tak ja se budu vyskytovat casteji...

Online wendulka spravce
13631 příspěvků moje polička 06. února 2020 21:45

Rochas: Byzance (2019)

Spojení s klasikou nehledejte ani náhodou. Nová Byzance je orientální leda v tom smyslu, budeme-li ji považovat za růžovou princeznu, která vyrazila na nákupy, aby oslavila čerstvé osmnáctiny. K oslavě nesmí chybět ovocný dort, zdobený mandarinkami, máslovou hruškou, mandlovými sušenkami a plněný vanilkovým krémem.

Alkohol je tabu, proto ho zapíjí sklenicí kokakoly. A samozřejmě nesmí chybět ani narozeninový puget v podobě svazku frézií, položených na stolku z cedrového dřeva, zabalený do pižmově hedvábného papíru. Škoda, že oslava se ke konci neobejde úplně bez komplikací - to když oslavenkyně zjistí, že cukrář omylem přimíchal do vanilkového krému v dortu místo cukru sůl.

Online viktorka_od splavu
28206 příspěvků moje polička 06. února 2020 21:55

euridike prosím ano jsi úžasná a neříkám to kvůli Viktorce

Offline euridike
831 příspěvků moje polička 07. února 2020 08:11

viktorka_od splavu No a pro me jsou zase uzasne Tvoje recenze, to uz jsem Ti tady jednou psala - cimz chci naznacit, ze bych taky z Tve strany privitala nejake nove pociny, at mam taky nejakou radost...

wendulka ... no ale ten dort jsi v uvodu popsala tak sugestivne, ze jsem na nej dostala chut... Na samotne zkouseni si ale asi chut zajit necham, obzvlast Slniecko me odradilo...

Offline jerry
4150 příspěvků moje polička 07. února 2020 10:15
Reakce na wendulka:

Rochas: Byzance (2019)

​Bohužel vidím, že moje tušení po prostudování složení mě opět nezklamalo. Škoda krásného flakónu - zasloužil by si lepší obsah.

Online wendulka spravce
13631 příspěvků moje polička 07. února 2020 11:00

jerry

No ten kasmeran mě mrzí, protože jinak je dobrá. Vlastně stejný případ jako Living Lalique. 

Na druhou stranu komu se líbil ta, pro toho podle mě bude i tato nová Byzance v pohodě. 

Offline jerry
4150 příspěvků moje polička 07. února 2020 11:20

wendulka 

Možná by i dobrá byla, ale pod samostatným názvem - protože toto nazvat Byzancí je klamání spotřebitele, který očekává když ne původní Byzanci, tak alespoň něco, co se jí bude minimálně trochu podobat (je to bohužel stejné jako s Opiem).

Offline slniecko spravce
12683 příspěvků moje polička 07. února 2020 12:16

euridike tak ale netušíš, ako sa na mne dokážu niektoré vône neuveriteľne zvrhnúť.

jerry a L´Interdit ....a v podstate celá produkcia Diora, ktorá pokračuje v názvoch spred r.2000...tiež to vnímam ako klamanie.

Offline jerry
4150 příspěvků moje polička 07. února 2020 12:36

slniecko 

Máš pravdu, obávám se, že ten seznam by byl dlouhý.

Čest výjimkám, kterých ale bohužel není mnoho (Organza Indecence apod.)