Co jste dnes zkoušely(i) z mainstreamu?

09. srpna 2014 14:45
Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 08. června 2018 17:05

Dalia Montale má nějakou složku, ve všech vůních nebo takový svůj ocásek. Já je nemůžu nosit ani jednu. Kolikrát si po vyzkoušení řeknu, že super a po chvíli mi přijde otravná. Asi jsem neobjevila žádnou pěknou.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. června 2018 17:35

Renusatko Já jsem pár pěkných objevila, značka mi ale k srdci nějak nepřirostla. Nejpříjemnější setkání s vůní Montale mám spojené s kolegyní ze studií, která nosila Crystal Flowers a ohromně to na ní vonělo. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 08. června 2018 18:30

Renusatko presne. je v nich neco co mi strasne moc nevoni, ve vsech co jsem zkusila, montale i mancera. nejpozdeji po 5 minutach mi zacnou silene vadit

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 08. června 2018 18:48

viktorka_od splavu Mancara taky...to máš pravdu. Jednu teda mám, ale moc ji taky nepoužívám.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 08. června 2018 21:03

Dalia Já mám v Intense Cherry LPRN 2012 s tím, že na mé kůži nepůsobí tak uměle.

Korsičanka Fleur Pro mě je z Montalek jedinou výjimkou Oudmazing. Ta se z té montalovské jednotvárnosti vymyká. Používám ji tedy jen v létě, ale 20 ml odstřik se blíží ke dnu a nemůžu říct, že by mě nudila. Ale jinak tu značku jako klasickou niche už taky nevidím.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 09. června 2018 00:46

Renusatko viktorka_od splavu wendulka 

Pro mě je výjimkou Soleil de Capri - má vývoj, ale zároveň je i typově jiná než většina (jednotvárných) Montalek.

Offline misha17
Avatar
41 příspěvků moje polička 09. června 2018 12:54

Dalia zrovna Crystal Flowers som teraz kupovala, pretoze ta ruza v nej je neskutocna :) najprv ruza cerstva, ako rozkvitnuty ker a neskor ruza vysusena slnkom.. nedalo mi :)

jerry aj mna si Soleil de Capri podmanila, teraz do horucich dni je fakt uzasna :)

Ostatne Montalky co som zatial skusala mi tiez pripadali az moc jednotvarne. Ale je ich vela a vyskusanych mam zatial len par.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 09. června 2018 17:39

Ja zas z Montaliek môžem Chypre Vanille.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 09. června 2018 19:05

...popis spíše pocitový, protože tahám z paměti pouze to, co mi utkvělo. Zkoušela jsem totiž najednou vůní víc a jen jedním střikem...

Takže

Aqua Kenzo Pour Femme

...není to vodní vůně, tak jak by si člověk podle názvu, a i barvy flakonu

(jako pastelově tyrkysová voda  třeba na Maledivách v objetí bílých písků...)

nejspíše představoval.

Aqua Kenzo voní kulatě  a vláčně šťavnatě,

konzistence vyšlehaného sněhu z bílků, jenž díky cukru je hebce hustý a pružný a v něm rozmixované květy s ovocem.

A právě ničím nezahušťovaná čerstvá šťáva ze sladkých plodů dodává vůni onu vodu, lehkost a představu happy summer...

Hodně příjemné dílko

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 10. června 2018 10:58

wendulka A co ten oplatek Mila?  Už jsem asi zapomněla název...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. června 2018 12:18

Luna Vanila Cake? Ale jo, ta se mi líbí. Ovšem nosit bych ji nemohla právě proto, že už je narozdíl od té Oudmazing jednotvárná.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 10. června 2018 14:14

Météorites Le Parfum (Guerlain) - zapomeňte na jemňoulinkou pudrovou fialinku z Meteorites - Meteorites Le Parfum je z jiného těsta. Studeně svěží a malinko kyselkavé ovocné fialky s malým množstvím pudru, které v jednu chvíli začal překrývat zvláštní kouřově dřevitý závoj - ale jak rychle se objevil, tak rychle zmizel. A pak už jen svěží pudr s usušenými okvětními plátky růžové růže a pár suchými fialkovými kvítky. Intenzita a výdrž sice nejsou nijak ohromující, přesto však překonávají původní Meteorites ve všech ohledech. Ovšem pokud se vlastní vůně týká, původní Meteorites jsou nepřekonatelné...Météorites Le Parfum je "jen" hodně povedená svěženka.

Fluidité du Temps Imaginaire (Salvador Dalí) - štiplavá sladkokyselá zeleň a někde pod ní schovaný jeden malý tuberózový květ. Vůně s potenciálem bolehlavu.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. června 2018 16:35

jerry Nemám pocit, že nová Météorites Le Parfum je "jen" hezká a vůbec bych ji nenazývala svěženkou. Je to moderní pojetí vůně (však jablka dnes letí:)) a člověk přece nemusí každý den vonět "až za roh". Narozdíl od Insolence nemá tendenci zvedat žaludek a přitom si v ní lze fialek také chvíli užít. Ale asi jak na kom a jak hodně jich máme načicháno. Mně pravé fialky kupříkladu ve vůních nikdy nic nepřipomínalo, takže nyní vítám "Météo" jako příležitost přiblížit se k parfémové vůni mé narozeninové květiny alespoň v EDT.

Offline jerry
Avatar
8967 příspěvků moje polička 10. června 2018 16:44

Korsičanka 

Tak nevím, jestli nedošlo k nějakému nedorozumění - věta "Météorites Le Parfum je "jen" hodně povedená svěženka." je vyjádřením obdivu. Jinak bych si ji neměla v úmyslu pořizovat.

Jediné, co mi vadí,  je ten název - je stejně zavádějící jako u zmiňované Terracotty (člověk čeká něco "dobrého starého známého" a ono nic). A zrovna tahle vůně by si zasloužila název originální.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. června 2018 19:28

jerry Tak to jsi mě uklidnila Už jsem měla pocit, že ji všichni zatracují, když jedinou vadou - podle mne - je slabá výdrž a zřejmě taky ten název, to máš recht

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. června 2018 19:57

Korsičanka Mně se výdrž zdá dobrá. Bez problémů jsem ji vnímala celý půl den. A to jsem na druhé ruce měla Eden. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. června 2018 20:02

Dalia Na mně drží jak kdy, někdy celou noc, dnes za 3 hodky fuč - a to jsem se dobře osprejovala

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. června 2018 20:31

Korsičanka Možná je to dusnem. U nás je tedy dnes dusno pořádné. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 10. června 2018 20:40

Dalia Čert ví, tady sprchlo

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. června 2018 21:15

Korsičanka My, co recenze jerry známe už nějakej ten pátek, víme, že pokud na nějakou vůni sepíše až TAKHLE DLOUHEJ elaborát, potom jde ROZHODNĚ o vyjádření obdivu.