Je nějaká starší vůně, kterou považujete za nepozměněnou?

14. srpna 2014 13:07
Offline Tethys
Avatar
75 příspěvků moje polička 26. června 2015 07:26
Reakce na prokera:

Díky za tipy holky;)!

Mě se teda Dolce Vita jeví jako slabota minimálně, co se intenzity týká a ten stejný  pocit mám ze Samsary EdT. Tam jsem došla už tak daleko, že si ji určitě znovu nekoupím:)  (a vidím, že nejsem sama, kdo má ze Samsary EdT pocit marnosti).

Pro ten Camir ani platí nejvíc, že zůstal jak byl.

Shalimar nevím, neb ten jsem v mládí nějak neměla možnost zkusit. 

Jinak mám dojem, že trochu dostal "na zadek" Eden a Sun (JS) - ty  jsme měla a rozdíl jsem zaznamenala určitě.

Další vůni, kterou jsem skoro nepoznala byl Spellbound.

A co třeba Sung Sung? Nebo Mackie, Giorgio a podobné klasiky z 80.let? Ty mám až z nynější doby. Nemáte někdo přímé srovnání, jak to bylo dřív? Názory ze zahraničí se silně rozchází...

Eden ma veľmi sklamal, je to per se veľmi originálna vôňa, žiaľ ju zbastardili

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 19. července 2015 21:15
Reakce na Tethys:

Pravda, Eden, jak jsem ho znala v 90. letech, už neexistuje.

Mně přijde, že z vůní, které mám možnost porovnat (mám miniaturky, které voní už desítky let), je změněné úplně všechno. Bohužel nic k lepšímu.

Online domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 19. července 2015 21:20
Reakce na Mitzi:

Přesně tak. A bohužel, žádný vzpomínkový optimismus to není, protože srovnání je stále možné. Jak s původní podobou vůně v miniaturce, jak píšeš (já ty miniatury co mám vlastně teď už schraňuju především kvůli tomu), tak v některých případech s velkým balením.

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 19. července 2015 21:35
Reakce na domenica:

Člověk, který chodí zkoušet vůně jen do "běžné" parfumerie, by snadno podlehl dojmu, že je parfemářství na sestupu jako třeba stavitelství...

Ne že by se nestavěly žádné zajímavé stavby. Pár nových a zároveň zajímavých po světě je. Ale že by někde existovaly celé krásné nové ulice na obyčejné bydlení střední třídy? To bohužel nikoli...

V minulosti lidi uměli postavit krásné všechny domy v celé ulici stejně jako parfumér dokázal vyrobit mnoho skvělých vůní v řadě za sebou. Teď je potřeba pečlivě hledat, i od zvučných jmen přicházejí na trh kompozice, které nenadchnou.

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 20. července 2015 09:36
Reakce na Mitzi:

Komerce. Jako ve všech odvětvích,velká cílová skupina je mocné lákadlo. A o tom,co se bude vyrábėt,rozhodují často lidi,kteří nic jiného,než prachy ani neznají. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 21. února 2017 20:10

Kdysi - cca před 3 lety - se tu řešil Cašmir, že snad stále ještě zůstává na starém, solidním základě, že ho zatím nezabili (čti: nezředili, nezreformulovali z podoby)... Platí to ještě? Zkoušel jste ho v poslední době někdo, prosím? Má smysl o něm uvažovat?

Díky!

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 28. května 2017 15:43

Já bohužel z toho , co jsem za posledních 1,5 roku  své nové parfémové  vášně  měla  možnost  vyzkoušet,

mám pocit, že  zkazili  úplně  věchny  vůně. Snad  nejméně  mi přišla  jiná  Nina Ricci  L Air  du Temps.

Cervanek
Avatar
28. května 2017 18:58
Reakce na Dayyo:

Take si myslim, ze vsechny vune jsou nejak ochuzene. L' Air d. Temps jsem posledni dobou nezkousela, ale zde je velmi redukovan sortiment. Pamatuji si, ze konkretne tato vune v r. 1998 slavila 50 vyroci a tehdejsi dovozce pan Beranek z Parizske do CR pozval vizazistu, pro ktereho jsem tlumocila ve snure parfumarii na Morave. Byla to prima doba.

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 28. května 2017 19:47
Reakce na Cervanek:

To víš Sylvi: pro mě je L Air du Temps  vůně  mého  náctiletého mládí, tenkrát  jsem ji milovala.  Dne s už na ni  tak nějak  nemám ji nosit,ale  rád a si ji připomenu  občas.

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 29. května 2017 19:46
Reakce na Dayyo:

To je tak smutné!

A nemáš prosím nějakou nedávnou zkušenost s tím Casmirem nešťastným, který mě tu zajímal před časem, viz vlákno výše? On moc nikde vyzkoušet nejde, byla bych ráda za tvé dojmy. Jak moc je ten současný zprzněný... asi dost, co? Jako (skoro) všechno...

Offline Sweet Potato
Avatar
34788 příspěvků moje polička 29. května 2017 20:31
Reakce na Cervanek:

A já znám jednu dámu, která ji nosí od oněch časů až do dneška. (A voní na ní tak krásně, že jsem si ji taky pořídila.)

Cervanek
Avatar
29. května 2017 21:35
Reakce na Sweet Potato:

Asi se po ni take podivam. Take jsem ji hodne nosivala

Offline Dayyo
Avatar
70 příspěvků moje polička 30. května 2017 18:47
Reakce na Ellen:

Tak bohužel tuto vůni jsem zatím nezkoušela, neznám ji

Cašmir Chopard

Offline barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 30. května 2017 19:57

Otázka je, co je to starší vlastně.  Nakonec mojí oblíbený 24 Faubourg je už víc jak dvacet let... a pořád se mi zdá stejně dobrá jako v den, kdy jsme se poprvé potkaly 

Offline prokera
Avatar
90 příspěvků moje polička 30. května 2017 20:07
Reakce na barbucha:

Tak nejak si coby starsi vune zarazuji vse, co se da povazovat za klasiku:). 24F. rozhodne klasika je:). A kdyz si drzi kvalitu, tak jenom dobre. Me se treba zda hodne dobra a kvalitni puvodni Animale. Taky Basic Black od B.Blass ma za ty prachy neco do sebe;).

Offline barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 30. května 2017 20:10
Reakce na prokera:

Animale jsem zkoušela u RoSa  a byla to teda fakt síla. Ale dobrá jako!

Offline prokera
Avatar
90 příspěvků moje polička 30. května 2017 20:15
Reakce na barbucha:

No jooo, ja ji tehdy posilala zbytek jakoze se bez ni obejdu, ale houby:)! Nakonec jsem znovu mazala pro cely flakon.

Offline barbucha blogger
Avatar
30546 příspěvků moje polička 30. května 2017 20:17
Reakce na prokera:

Já o ní chvíli uvažovala, ale nakonec ten živočich (t.j. pižmo) mě odradil. 

Offline Makiiii
Avatar
90 příspěvků moje polička 30. května 2017 20:20
Reakce na Ellen:

Kdysi - cca před 3 lety - se tu řešil Cašmir, že snad stále ještě zůstává na starém, solidním základě, že ho zatím nezabili (čti: nezředili, nezreformulovali z podoby)... Platí to ještě? Zkoušel jste ho v poslední době někdo, prosím? Má smysl o něm uvažovat?

Díky!

Já Cašmir zkoušela nedávno a voní pořád stejně - hromada hutné vanilky s ovocem. Abych se přiznala, tak o žádné změně ani nevím. 

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 30. května 2017 20:21
Reakce na Makiiii:

Díky!