Je nějaká starší vůně, kterou považujete za nepozměněnou?

14. srpna 2014 13:07
Offline prokera
Avatar
90 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 13:07

V souvislosti s jedním dnešním tématem mě napadlo - víte někdo o nějaké vůni, která si podle vás zachovala původní tvář ? Jedno co vás napadne - levná/drahá - cokoliv! Nějakou takovu stále hledám, ale z mnou kdysi vyzkoušených jsem zatím na žádnou nenarazila. Každá se více nebo méně odlišovala.  Jenže těch původních vyzkoušených zase nebylo tolik. Budu moc ráda, pokud dáte nějaké tipy;).

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 13:13

Chopard Cašmir :) potom Cabaret a Cabotine od Grés.

A Van Cleef ( 1993 ) ale nejsem si tady úplně jistá. Co jsem ho ale zkoušela, tak mi pokaždé přišel rámcově stejný.

A ještě Kenzo Slon? To je taky zatím pořád stejná pecka, ne?

Offline prokera
Avatar
90 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 13:29
Reakce na albeni1:

Díky:). Cabotine mi má zrovna zítra připutovat:) - kupovala jsem ji po dlouhém přemítání na základě recenzí právě i z toho důvodu, že by měla být údajně stejná jako kdysi, tak jsem zvědavá:)). Ale nikdy jsem ji v minulosti neměla, takže nemohu za sebe říct.  Jinak zbytek (kromě Casmiru) také nemohu srovnávat:(, ale Camir bych si asi taky tipla (jen už ho nemám doma, tak mě nějak nenapadl...).

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 13:31

Shalimar.

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 13:36

Řekla bych, že Givenchy své vůně příliš nemění...nevíte někdo? Ysatis se určitě musel změnit minimálně kvůli cibetce a větvičníku, ale co Amarige, Organza...?

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 14:01

Slon je určitě nezměněný a Organza také.

Řekla bych,že i Samsara zůstala stejná ( doufám, EDT na mě zoufale nedržela, ale vůně mi přišla stará známá).

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 14:26
Reakce na náťa66:

Jo. Ona sice byla Samsara v reformulována víckrát, přesto si naštěstí pořád drží dobrou formu a je to okamžitě ONA. Jeden ze zásahů do Samsary vyžadovala nutnost snížit vysoké procento mysorského santalu, ten musel být částečně nahrazen syntetikou. S přesto zůstala vůně plná, hluboká (edp a č.p. samozřejmě víc), podmanivá (animální tóny č.p.). Postupem času taky trochu zesládla vanilkou a zdá se mi pižmovější.

S tím, že edt má teď malou výdrž jsem se už setkala, musím to pořádně vyzkoušet, nosím jinak jen edp a parfém a tam jsem to nezaznamenala.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 14:36
Reakce na domenica:

Ano, EDP mi přijde stále stejná, EDT jsem poslala o dům dál, tu výdrž, co jsem si pamatovala, na mě opravdu neměla. ( zkoušela jsem i  na oblečení)

Dior reformuloval skoro všechno, ale napadla mě Dolce Vita, ta se také snad nezměnila.

 

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 14:44
Reakce na Hoolinkah:

Může být, protože třeba Ange ou Demon mi také připadá pořád stejný, ale to je zas poměrně nová vůně (2006).

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 14:46
Reakce na prokera:

Já myslím, že Cašmir je stejný. Nebo minimálně za posledních sedm-osm let, co jej znám, se nezměnil. Bylo by teoreticky možné, aby ho změnili třeba koncem devadesátých let, ale myslím, že se tak nestalo, protože tehdejší i dnešní recenze a popisy vůně jsou pořád stejné (viz hlavní body-vanilka,kokos,silák). Kéž by vydržel takový co nejdéle :)

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 15:04
Reakce na náťa66:

Dolce vita to taky schytala několikrát. Koncem 90. let, pak někdy kolem 2007 a možná, že do ní hrábnul i F. Demachy, to si nejsem jistá. Ale jestli se ti líbí jak je, jedním uchem dovnitř....  

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 15:06
Reakce na domenica:

Já ji měla poprvé právě někdy koncem devadesátých let a podruhé až nyní.

Takže mám asi zkreslené vnímání, ale jo,líbí, ta moje určitě

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 15:08
Reakce na domenica:

Nízkou výdrž Samsary v koncentraci toaletka můžu potvrdit. To se s edp vůbec nedá srovnat.

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 15:38
Reakce na domenica:

Dolce vita to taky schytala několikrát. Koncem 90. let, pak někdy kolem 2007 a možná, že do ní hrábnul i F. Demachy, to si nejsem jistá. Ale jestli se ti líbí jak je, jedním uchem dovnitř....  

Dolce vita byla dlouhá léta moje signature, byl to vlastně můj první velký parfém - zamilovala jsem se do ní ze vzorečku v Elle... kdysi hooodně dávno... flakónů jsem spotřebovala bezpočet. A pořád jsem měla nějaký v zásobě. Až jsem najednou s hrůzou zjistila, že to co prodávají v parfumerii už není ta Dolce vita, co znám... ae nějakej paskvil... pokud píše 2 reformulace, tak ta první asi nebyla zásadní... a kupovat jsem si ji řestala tak 2007 nebo 2008 tipuju... Mám zbyeček ve flakónu ještě nějaké starší verze a je mi líto, že nemám víc. Na toaletku měla skvělou výdrž... na oblečení několik dní... Jo...škoda jí... A ten sprcháč a těové mléko, co k ní dřív dělali...

Offline prokera
Avatar
90 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 16:19

Díky za tipy holky;)!

Mě se teda Dolce Vita jeví jako slabota minimálně, co se intenzity týká a ten stejný  pocit mám ze Samsary EdT. Tam jsem došla už tak daleko, že si ji určitě znovu nekoupím:)  (a vidím, že nejsem sama, kdo má ze Samsary EdT pocit marnosti).

Pro ten Camir ani platí nejvíc, že zůstal jak byl.

Shalimar nevím, neb ten jsem v mládí nějak neměla možnost zkusit. 

Jinak mám dojem, že trochu dostal "na zadek" Eden a Sun (JS) - ty  jsme měla a rozdíl jsem zaznamenala určitě.

Další vůni, kterou jsem skoro nepoznala byl Spellbound.

A co třeba Sung Sung? Nebo Mackie, Giorgio a podobné klasiky z 80.let? Ty mám až z nynější doby. Nemáte někdo přímé srovnání, jak to bylo dřív? Názory ze zahraničí se silně rozchází...

Offline Dagmar
Avatar
13 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 20:10

Dolce Vita je určitě změněná.

Schovala jsem si flakon s troškou na dně z 90. let a nedávno jsem jednu novou dostala. Ta stará voní (a stále opravdu voní) nesrovnatelně lépe a jinak. Nová je jaksi neotesanější. U spousty vůní se mi reformulované jeví neotesanější a ostřejší oproti starým. Paradoxně mají i menší výdrž.

Casmir je stejný. Aspoň podle zase schovaného flakonku se skoro vyschlou kapkou na dně.

Jiná je i Roma Edp. Zase ostřejší až pichlavá, proti uhlazené krásce z dávných dob. Ale jinakost se tady asi neřeší. 

Offline prokera
Avatar
90 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 20:35
Reakce na Dagmar:

I jinakost se řeší:) - ono to s tím souvisí.

No jo - takže jsem se nespletla s Dolce Vitou ani s Romou:(...a celkově jak píšeš - ty původní vůně byly prostě takové "kulatější", oblejší nebo jak to říct, teď se mi opravdu také zdají ostřejší. Zajímavé, že na Camiru se nás shodlo víc - že zůstal stejný. Zdá se zatím jediný.

A co třeba Charlie:))? Mám některé dost ráda a třeba White mi přijde také stejný, jako býval.

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 21:12

Charlie Gold je údajně reformulovaný. Charlie Red myslím taky.

A aby to s tím Cašmirem nebylo tak jednoduché, tak jsem si v komentářích na parfums.cz našla, že podle jedné pisatelky údajně změněný je. Psala, že byl ok ještě před třemi až čtyřmi lety. Pak ho prý zreformulovali.

Ale jelikož je to informace doslova typu jedna paní povídala, a moje zkušenost je naprosto odlišná, a vaše tady také, tak s tím nesouhlasím. Podle mě měla paní smůlu na nějaký starší, vyšeptalý kus. Myslím že Cašmir je pořád v kondici.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 21:42
Reakce na albeni1:

Možný je všechno. Je fakt, že ty vůně jsou reformulovaný průběžně, opakovaně, kvůli restrikcím, kvůli šetření, kvůli dodavatelům surovin atd atd... Cašmir po letech vyzkouším. Tu vůni jsem měla moc ráda. Začátkem 90. let jsem žila v zahraničí, zahrála si v soutěži, pořádané jedním lifestylovým časopisem, a vyhrála právě flakón Cašmir. Tak jsem si ji zamilovala, že jsem si ji několikrát zopakovala... 

Offline Dagmar
Avatar
13 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 21:57
Reakce na albeni1:

Naposled jsem Cašmir měla asi před 3 roky. Takže možné to je. Poslední dobou jsem ho už nezkoušela.

Na Charlie White jsem kdysi zahlédla komentář nějaké starší dámy a ta tvrdila, že je jediný, který zůstal stejně krásný jako byl.

Na ostatní Charlie čtu jen stížnosti. Ale sama jsem měla jen Blue a naposled ještě za komunistů. Ráda si u něj zachovám vzpomínkový optimismus :-).