Mandarinka

05. června 2022 13:17
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 05. června 2022 13:17

Vůně s mandarinkou v hlavní nebo výrazné roli.

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 05. června 2022 15:23

Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic je síce jasná, ale náleží jej prvé miesto na zozname.

Etat Libre d'Orange Archives 69 

Hugo Boss Boss Orange Sunset nič moc, ale je mandarinková miesto sľúbeného pomaranča

Bvlgari Coralia krémová mandarinka

Hermès Eau de Mandarine Ambrée 

Fragonard Frivole - na mne sa presadzuje predovšetkým mandarinka

Prada Infusion de Mandarine

Phebo Limão Siciliano - k sežrání;)

Bond No. 9 Little Italy 

The Merchant of Venice Mandarin Carnival - trošku avivážová, ale veľmi pohodová "neostrá" mandarinka

Atelier Cologne Mandarine Glaciale 

Annette Neuffer Maroquin - medová mandarinka

Sylvaine Delacourte Olyssia - decentný mandarinkový bonpar

Il Profvmo Osmo: Mandarine -

Manuel Canovas Route Mandarine 

Papillon Rouge Sans Nuages / Cloudless

Papillon Rouge Goutte de Sang / Blood Drop - mimoriadne zaujímavo poňatá mandarinka 

Nishane Istanbul Unutamam - veľmi extravagantná mandarinka

edit- ešte som si spomenula

The Body Shop - Satsuma

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 05. června 2022 18:59

A nesmí se zapomenout na ovocné kolínské 4711: 

Mäurer & Wirtz: 4711 Acqua Colonia Mandarine & Cardamom

a od stejné značky mi mandarinkou voní i "pomerančová" Remix Cologne Edition 2018.

A také letní polévačky od Jo Malone:

Jo Malone: Lime Basil & Mandarin nebo Tobacco & Mandarin, Starlit Mandarin & Honey a především novinka Bitter Mandarin

A když jsme u novinek, tak Ellena pro Laboratorio Olfattivo stvořil loni vůni Mandarino.

U Toma Forda nalezneme nádherné Mandarino di Amalfi a naředěnější vezi Mandarino di Amalfi Acqua.

Apak tu máme dvě "sicilské mandarinky". Mandarino di Sicilia od Perris Monte Carlo a za mne jednu z nejpovedenějších elegantních citrusovek i pro pány Essenze - Sicilian Mandarin od Zegna. Jak už o tak bývá, výroba ukončena. A totéž platí pro nádhernou Tangerine Vert od Miller Harris.

A komu by byla výše zmíněná Tobacco & Mandarin příliš sladká, může zkusit Byredo Night Veils: Tobacco Mandarin (kde já pro změnu tu mandarinku nenašel... ale co kůže, to jiný příběh). Podobnou kušenost měli někteří s pro změnu koženou Cuir Mandarine Davida Jourquina. 

A pro příznivce niché je tu ještě Blue Mandarine od Parfumerie Particulière. Velmi příjemná, se slušnou výdrží. Ale pro mne spíše hladká a sladká než čerstvá. A ničím vyjímečná.

Vyjímečně dobrá, byť směrem k mainstreamu, by mohla být Mandarine od Shay & Blue.

Offline Biely kvet
Avatar
4022 příspěvků moje polička 05. června 2022 21:12

slniecko Teda, to je výber.....

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 05. června 2022 21:16

Chanel Paris Biarritz 

Offline slniecko admin
Avatar
17556 příspěvků moje polička 05. června 2022 22:47

svěženkář

Biely kvet keď ide o citrusy, tak sa nepoznám;)))

Offline Fleur blogger
Avatar
6068 příspěvků moje polička 08. června 2022 09:19

Hezké mandarinky se dají najít i u Atelier Cologne, například Clémentine California: na začátku mandarinka s bylinkami na kostkách ledu, pak začne ve slunci roztávat a dojezd už má teple pižmový, čímž vybočuje z obvyklého rejstříku kolínských vod.

V obklopení dalšími složkami, ale s výrazným sólem na začátku je mandarinka ve vůni Columbine od značky Ciro.

Eau de Vacances od Fragonard: mandarinková limonáda se zázvorem na začátku, potom se už přidají "prázdninové vůně" posečené trávy, sena...

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 08. června 2022 16:05

Krásná mandarinka je taky v Musk Therapy (Initio).

Svěží mandarinka u moře v Ocean Leather (Memo).