Vůně čistoty a svěžesti

08. ledna 2022 23:29
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 13:14

Jitka77 Moc děkuji!

Zrovna projíždím Notino a hodně mě zaujala jedna vůně od Hermes - Concentre d´Orange Verte.

Offline Jitka77
Avatar
1131 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 13:15

Ještě svěží vůně dělá dobře Roger and Gallet, působí velmi přírodně, opravdu "živá voda", na Notinu bývá u některých třicítka v ceně kolem čtyř stovek.

Nebo Yardley, ten je dobře dostupný přes Makeup.cz, mám cukání, že v únoru tu jejich nabídku trochu prozkoumám.

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 13:32

DaliaVe Vavavoom vyzkoušej https://www.vava-voom.cz/parfemy/17-nandan-road/ 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 13:39

AlexQ Děkuji za tip.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 14:59

Dalia Jestli chceš citrusově svěží vůni na "domácí" použití a nepotřebuješ tedy, aby měla co nejlepší výdrž a prostorovost, tak sáhni klidně po něčem levnějším, co splní funkci životabudiče a bude po ruce, když budeš chtít vůni posílit.

Moje tipy jsou:

Verveine Cédrat

To je levná, ovšem přitom nikoliv levně vyznívající citrusová vůně, velmi příjemná. Samozřejmě je jednoduchá, bez nějakého překvapivého vývoje, ale na výše zmíněné účely bohatě postačuje.

Funny

Funny! už tady někdo doporučoval a já se přidávám. Osvěžující citrusová vůně, trošku ve stylu "sladké citrónky", který byl módní na začátku druhého tisíciletí - a teď se dívám do databáze, že ji vlastně znáš.

Tebou zmiňovaná Hermès Concentré d´Orange Verte je skvělá vůně, ale trošku ve stylu kolínské a nebudeme si nic namlouvat ohledně výdrže. Od stejné značky bych z osvěžujících citrusů doporučila klidně i Jour; Voyage (tam je už ale výrazný kardamom).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 15:05

Fleur Děkuji za tipy. Tu Funny zrovna zkouším. Je pěkná, ale mám potřebu i nějakých bylinek, klidně i nahořklé tony a svěžest k tomu. 

Offline RoSa
Avatar
8179 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 19:28

Dalia a co starou dobrou klasiku O De Lancome?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 19:33

RoSa Tak ta se mi taky složením líbí. Píšu si k vyzkoušení a děkuji.

Jinak já se tady celé odpoledne rozhoduji mezi Hermesem a Lanvinem Eclat. Nakonec si ted vezmu Eclat, protože je levnější a znám ho. Hermes by byl naslepo. Nedávno jsem v Brně Eclat po letech zkusila a byl mi moc příjemný. Lehká, vzdušná, osvěžující vůně, to mi aktuálně sedí. 

Offline RoSa
Avatar
8179 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 19:45

Dalia ten Hermes teda vyznívá trochu do pánska, aby Ti to nevadilo...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. ledna 2022 19:46

RoSa Právě, musím ho raději předem někde zkusit. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. února 2022 13:48

Která je, prosím, hezčí? Byredo Blanche, nebo Sun Bleached od Une Nuit Nomade?