Jasmín

18. ledna 2015 10:43
Offline marly
Avatar
13 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 10:43

Biele kvety, čistota, takmer sterilnosť, ale aj zmyselnosť, indol, sex a rozklad. Ktorá je Vaša obľúbená jazmínovka?

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 14:28
Reakce na marly:

Biele kvety, čistota, takmer sterilnosť, ale aj zmyselnosť, indol, sex a rozklad. Ktorá je Vaša obľúbená jazmínovka?

Čo sa čistého jazmínu týka, tak Nuda od Nasomatto.

Inak Samsara a Grand Bal.

Offline luciole
Avatar
1084 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 18:12

Liù a Sarrasins.

Offline alin
Avatar
34 příspěvků moje polička 18. ledna 2015 23:15

24, Faubourg Eau Delicaté. To je asi jediná vôňa s jasmínom, ktorú môžem nosiť. Aj keď prevláda pomarančový kvet, jasmínu je v nej tiež dosť. 

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 19. ledna 2015 10:17

Mňa by táto jasmínová nálož celkom iste zabila, ale pre jasmínofilky treba určite spomenúť Love and Tears(By Kilian)

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 09:21
Reakce na alin:

24, Faubourg Eau Delicaté. To je asi jediná vôňa s jasmínom, ktorú môžem nosiť. Aj keď prevláda pomarančový kvet, jasmínu je v nej tiež dosť. 

Jakož i v klasické 24 Faubourg. A v EDT není jasmín ani indolickej...

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 21. ledna 2015 17:05

Úplně dokonalej jasmín je Notre Flore: Jasmin od L'Occitane. Nic navíc, prostě jenom jasmín a je skvělej (tý je velká škoda). A potom Samsara, tam je kromě jasmínu ještě duchovní vášeň bez konce (zní to divně asi... ale líp to asi popsat neumím). A ta je taky dokonalá. A potom Lutensův A La Nuit, AA Jasminora, Memo Granada.

Offline marly
Avatar
13 příspěvků moje polička 22. ledna 2015 14:11

Mne sa veľmi páči jazmín v Jasmine Keiko Mecheri. Je taký prostý. Človeku je až ľúto, že nie je obklopený takmer ničím iným.

Otravný jazmínový soliflor má podľa mňa Annick Goutal. Le Jasmin začína síce krásne a nevinne, ale čoskoro sa k nemu pridá ocukrený zázvor, ktorý je prakticky vo všetkých Goutalkách a je po pôvabe. 

V 24, faubourg délicate jazmín takmer necítim, tam mám pomarančový kvet a veľa zázvoru. Jazmín je tam prítomný skôr ako nejaký hologram.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. února 2018 21:48

Za nejlepší "jasmínovky" své poličky považuji Samsaru, Narcotic Venus a J´adore l´Or.  Ovšem jasmín se nachází v řadě dalších mých oblíbených vůní. Jen v nich už nehraje prim.

Cervanek
Avatar
17. února 2018 22:17

Mi se jasmín nejvíce líbí v:

Nuda (Nasomatto) + Juicy Jasmine 30 (Krigler) + Warszawa (Puredistance)

Jasmin Rouge (Tom Ford)

Sarrasins 'Serge Lutens)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. února 2018 22:23

Cervanek Jasmin Rouge je skutečně moc hezký, elegantní jasmín.  Nudu neznám, ale četla jsem, že krásná. 

Sarrasins se stále vyrábí?

Cervanek
Avatar
17. února 2018 22:29

Dalia Jj, Sarrasins se stále vyrábí - ale jen ve Zvonku

Nuda od Nasomatto je k mání jen jako 4 ml olej na stránkách značky za dost velké peníze a vysoké poštovné

Jen sem tam ještě někdo nabídne 30 ml edp balení - letos na vánoce byla na Neosu1911, ale flakón se hned vyprodal - bylo jen pár kousků

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. února 2018 08:58

Cervanek Možná dobře, že Nudu neznám. Jsem ráda za Narcotic V. 

Sarrasins jsem zkoušela hodně dávno. Bylo to v mých parfémových začátcích a pamatuji, jak mě fascinovala jeho barva. Samotnou vůni si však ani zdaleka nevybavím.

Cervanek
Avatar
18. února 2018 09:04

Dalia na Sarrasins si take vzpominam matne. Vim, ze to byl krasny jasmin, indolicky a s karafiatem, po case mohl pusobit az desive

Narcotic V. mi nos bere jako vuni lilie, trochu mi pripomina Lily od Roja Dove 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. února 2019 04:45

Jasmín...

...nějaká vůně s jasmínem, aby tam byl nasládlý až sladký,

hladký, plnotučný, hebký, hustý, prachově vláčný, neindolický, s minimem zelených lístků(lépe žádné).?

Klidně i s pár jinými květinami.

Něco jako Alien Absolue, ale ne tak přeslazený

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 22. února 2019 09:06

Miru Napadly mě: Alter (Sammarco), A Little Star-Dust (Walden Perfumes), Daanat Al Duniya (Ajmal)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. února 2019 09:20

ModestMourek 

...tý jó, děkuji!

Vůbec to neznám, jdu na to juknout...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 22. února 2019 09:24

Miru Jasmins Marzipane od Lancôme je jemný a Essences Insensées 2015 Diptyque je nejkrásnější jasmín, jenž jsem kdy zkoušela ( to je limitka, ale u Diptyque ji myslím ještě mají)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. února 2019 09:31

ModestMourek 

...hmm, vypadají všechny dobře. Asi nejlépe Alter.

U Ajmalu mě láká, že to jde, dle zkoušejících do pižmové vůně ke konci...

Star-Dust má zajímavé složení.

Všechny jsou zajímavé...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 22. února 2019 09:34

Korsičanka 

Jasmins Marzipane vypadá skvostně!

(hm, ale cena asi také, což.?..)

U toho od Diptyque bych měla obavu z bazalky...