Hrachor

07. července 2020 23:22
Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 07. července 2020 23:22

Dostala som chuť na vôňu s hrachorom. Bohužiaľ tie, čo si pamätám, ako Choe Love Florale a Amarige d'Amour sa už nerobia, Pois de Senteur od Fragonarda som tiež prešvihla, Antonia´s Flowers zanovito odmietajú zasielať do Európy a navrch sa práve rozhodli dať si pauzu.

Nemáte nejaké tipy?

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. července 2020 06:46

slniecko 

...není to sice voňavka, ale v drogerce měli osvěžovač vzduchu od Air Wick Sweet Pink Pea a vonělo to dost dobře.

Ale jako vůně, parfém mě nic nenapadá...

...teda - nenapadá mě nic se sladkým hráškem, ale s čajem mě, nevím, proč, napadla vůně -

https://www.parfumanie.cz/database/detail/chemical-bonding-ineke

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. července 2020 06:51

slniecko 

...jo, pak mě ještě napadlo, jako vůně Huga Bosse moc nemusím, ale -

jednou jsem byla v restauraci a v jednom místě byla krásná vůně!., a jak jsem chodila okolo, vždycky jsem ucítila ten lahodný závan, fakt kouzelný...

...no, nevydržela jsem a s komplimentem a omluvou, že vyrušuji, jsem se u jednoho stolu zeptala, kdo tak krásně voní a čím.?

Byl to tenhle flakon

(vůně sice nepodobná Love Chloé Florale, ale tím, jak na mě působila, naopak ano...)

https://www.parfumanie.cz/database/detail/boss-femme-hugo-boss

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. července 2020 06:52
Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. července 2020 08:59

slniecko No, je to náhoda, že zrovna něco takového mi včera přivezla PPL

Před týdnem jsem se konečně rozhoupala k tomu, že si koupím pudr od Caronu, když jsou tak hodně chválené. A jak jsem tak brouzdala po stránkách a přemýšlela, co ještě přibrat, abych neplatila poštovné - ani nevím, jak se mi to stalo, koupila jsem (naslepo!) tohle

https://www.parfumscaron.com/en/products/pois-de-senteur

Týden jsem měla nervy, jestli jsem nešlápla vedle. Ale dopadlo to dobře, vůně je nádherná! A hrachor v ní rozhodně je. Je to čistý parfém s překvapivou projekcí (jsem zvyklá, že č.p. bývají spíš intimní). Hyacint se sladkým hrachorem a růží.

Kdybys chtěla vzorek, dej vědět. Dlužím ti ho za ten vzoreček Bellodgia č.p., který jsi mi kdysi poslala

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:02

Martula 

...teda, to vypadá nádherně, kouzelně...

Těším se na recenzi...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:03
Reakce na Miru:

Martula 

...teda, to vypadá nádherně, kouzelně...

Těším se na recenzi...

​Recenze bude

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:05

Martula 

...nevím, jak by se mi vůně od Caron líbily teď(protože dříve velmi), jsou přece jen, pro můj nos většinou dost starosvětské,

ale jedno jim zůstalo - ta poctivost, hustota, nešizenost...

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:12

Miru Měla jsem trochu strach, aby ta vůně nebyla moc "staromódní", což někdy vnímám jako daň za tu zmiňovanou poctivost a hustotu, kterou zmiňuješ. Ale není to tak. Je v ní na první počich cítit nešizenost a kvalita, přitom je krásně nositelná a působí tak nějak radostně..

Online RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:18

slniecko hrachor by měl být ve vůních Carven, ne?

no a pak co třeba ta 754? ale nezkoušela jsem...

nebo pak Demeter

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:23
Online RoSa
Avatar
8165 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:27

Miru

jsem se tak probírala databází, a pobavil mě název vůně Demeter: Piknik na trávě

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 08. července 2020 09:44

RoSa 

...název dobrej, ale složení vůně... ...takže to mělo být spíš - Nudnej piknik

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 08. července 2020 10:51

Martula To jsem na něj fakt zvědavá, gratuluju(zapomněla jsem v SZ:)) a pak porovnáme projekci s očekávanou Tubéreuse Hyacintu se trochu bojím - ve Fordově Ombre de Hyacinth je to mocná síla:)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. července 2020 18:42

slniecko A co Ciel Amouage?

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 08. července 2020 23:50

Uááá, to je tipov, ďakujem!!!

Martula nič mi nedlžíš, naopak, ja mám pocit, že dlžím ja Tebe, ale veľmi, veľmi by som rada vzorku kúpila/vymenila!!!

RoSa Miru a ja koza som z Carven skúšala len exkluzívnu líniu ...aj ten Choo vyzerá zaujímavo!!!

754-ku musím nutne skúsiť

Z Demeteru je to vždycky výstrel naslepo, niekedy trefa, niekedy zle...

Mne sa páči aj toto (myslím názvom, neskúšala som) a sú hneď tri v tej kolekcii:

Bonheur de Vůně

Dalia musím vyhrabať, či mám vzorku...tam si ho vôbec nepamätám...viem, že som Ciel skúšala, ale strašne dávno

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 15. července 2020 00:38

Tak hlásim skutočne hrachor v Jimmy Choo Floral a v Pluie sur Ha Long od Ella K.

Len v oboch je tak trochu upozadený inými kvetmi a ovocím. Ale je tam.