Pivoňka

18. května 2020 18:02
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. května 2020 18:02

Prosím o tipy na pěknou pivoňkovou vůni. 

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2020 19:26

Dalia za mě Penhaligon's Peoneve a Fragonard Pivoine. Ještě je krásná pivoňka v Mon Parfum Pearl, ale tam to není jen o pivoňce.

Ale s dovolením se přidám s dotazem... láká mě Vert Pivoine od Histoires de Parfums... je přirovnávaná právě k pivoňce od Penhaligon's. Máte prosím někdo srovnání? Nevím, zda má smysl ji pořizovat, když mám flakón Penhaligon's.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. května 2020 19:39

Paris Děkuji, ráda bych vyzkoušela.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1062 příspěvků moje polička 18. května 2020 19:55

Bruma (Trudon) je pěkná pivoňka s kosatcem a kůží

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 18. května 2020 20:04

Dalia můžu ti poslat vzorky. Jestli chceš, napiš mně adresu do SZ.

Online slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 19. května 2020 11:44

Paris Vert Pivoine majú v Le Parfum Le Chic. Vzorku zašlú na požiadanie, stačí napísať.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. května 2020 12:01

PeonevePenhaligon's

Jarní krása pivoněk …

Procházím kolem buclatých růžových a purpurových květů. K jednomu přivoním a cítím se hezky díky té naovocněle růžové vůni, tak plné a bohaté, tak důstojné a zároveň snivě romantické … chvíle dokonalého štěstí.

Krásné voňavé překvapení pro mě. Ano, tak toto bych nosila ráda.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 22. května 2020 18:27

slniecko děkuji za informaci.

Dalia jsem ráda, že se ti líbí. Z pivoněk, které mám, je moje nejoblíbenějším. (Mon Parfum Pearl neberu jako pivoňku) Těším se na další recenze, ale nasadila jsi vysokou laťku, když jsi začala rovnou s ní. Obě od Fragonard jsou fajn, pokud ovšem nemáš srovnání.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:04

Paris Ano, tak včerejší zkoušení mi připravilo velmi milé překvapení. Ale to dnešní, bohužel ...

Pivoine EdP - Fragonard

Tak trochu umělá …

Tady mi chybí to „něco“, co mě na vůních baví. To „něco“, co vyvolá emoci, představu, náladu … a tak marně hledám v té zvláštní nahořklé sladkosti živoucí pivoňku. Není tu. Nalézám jen povadlý květ, který někdo nacpal do plastového pytlíku. Snad v bláhové touze uzamknout zbytečky jeho krásy před neúprosným rozpadem.

Ne, není až tak špatná. Není ale ani dobrá. Je tak trochu umělá … neživá.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 23. května 2020 12:22

Dalia toto je jedna z mála vůní, u které je verze EdT lepší než EdP. Jako první jsem měla EdT a bohužel EdP jí už pak nemohla konkurovat. A ve srovnání s Penhaligon's už vůbec ne.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. května 2020 12:32

Paris Odpoledne zkusím tu EdT.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. května 2020 11:46

Pivoine EdT - Fragonard

Je příjemnější než její sestra EdP. Svěžejší, kompaktnější, prostě povedenější. Nicméně ani tato variace na pivoňku mě neoslovuje. 

Online slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 24. května 2020 12:16

Toto je zaujímavé, že aj L'Occitane kým robil Pivóniu v oboch koncentráciách, tak sa dosť líšila. Tie sa mi páčili obe, každá iným spôsobom. Tá zjednotená verzia teraz je voči nim dosť vykuchaná. Ale aj tak by možno stála za pokus.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 24. května 2020 12:18

slniecko Díky za tip, vyzkouším, až půjdu kolem prodejny.