Spadané listí

08. října 2014 17:29
Offline Camellia
Avatar
44 příspěvků moje polička 08. října 2014 17:29

Teď jsem přišla z procházky a v našem parčíku už opadaly javory. Jak se do toho suchého listí opíralo slunce, linula se z něj nádherná vůně. Něco jako seno se slupkama z vlašských ořechů.

Mívala jsem Le Parfum od Sonii Rykiel a ten voněl hodně podobně. Jenže to už je minulost.

Nemáte nějaké tipy na vůni suchého spadaného listí?

Offline Leisha
Avatar
79 příspěvků moje polička 08. října 2014 18:35
Reakce na Camellia:

Za mě určitě Vol de Nuit. A pak taky Bandit a trošičku Mitsouko. A Yatagan  (ale to spíš hory jako celek, i když to opadaný listí k nim taky patří).

petra.prvni
Avatar
08. října 2014 19:26

Trochu taky Rive Gauche.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 08. října 2014 19:41
Reakce na Camellia:

Ano, Le Parfum to bylo listí dokonalé. A já kravka ho prodala!!!!

Já cítím trochu ořechového listí a slupek v 31 Rue Cambon, ale to není úplně asi to, co hledáš.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 08. října 2014 22:22

Na mě kromě zmiňovaného Yataganu dojmem spadaného listí (na počátku tlení) působí i Aromatics Elixir.

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 08. října 2014 23:03
Reakce na naja:

Já Le Parfum taky prodala, když byl ještě normálně k mání v obchodech. Pak jsem si za to nadávala, ale co už.

Stejně jako jsem prodala Gueparda a ten Guepard je taky tak krásný! Prosluněná podzimní dřevitá vůně s trochou heřmánku.

A další vůní, která mi připomíná listí a podzim, je Automne od Van Cleef a Arpels, a taky je to rada k ničemu, protože ani ta už se nevyrábí.

No koukám, že jsem moc nepomohla akorát jsem si připomněla, co všechno já husa prodala a teď už se to nedá sehnat.

Offline rakuli
Avatar
79 příspěvků moje polička 09. října 2014 09:57
Reakce na albeni1:

Gueparda si pamatuju moc dobřesamozřejmě jsem ho tady dala pryč.

Mně teď přišla z El Nina Ivoire a pravděpodobně je to vintage verze bez podrobného složení na krabičce.

Jsem hodně překvapená, protože jsem čekala typově jinou vůni. Cítím z ní právě něco i z toho Gueparda - živočišně kmínovou hořkost. Je tam zároveň bylinný akord a trochu mi tím připomíná spadané listí ořešáku plus trochu vloček jemně parfémovaného mýdla, ale nic lehkého a svěžího - spíš je to zlatistý podzim.

Offline Camellia
Avatar
44 příspěvků moje polička 09. října 2014 10:32
Reakce na rakuli:

Gueparda si pamatuju moc dobřesamozřejmě jsem ho tady dala pryč.

Mně teď přišla z El Nina Ivoire a pravděpodobně je to vintage verze bez podrobného složení na krabičce.

Jsem hodně překvapená, protože jsem čekala typově jinou vůni. Cítím z ní právě něco i z toho Gueparda - živočišně kmínovou hořkost. Je tam zároveň bylinný akord a trochu mi tím připomíná spadané listí ořešáku plus trochu vloček jemně parfémovaného mýdla, ale nic lehkého a svěžího - spíš je to zlatistý podzim.

Děkuju všem za tipy, většinou jsou to chyprovky, které jsou ze své podstaty suché a to listí si tam člověk snadno představí. A všechny bych mohla nosit. Ale ta ořechovost je znát hlavně v Mitsouku a to pro mě paradoxně není suchá vůně, ale vůně vlhkého lesa s ořechy. Neznám Yatagan, ten musím zkusit. A taky Bandit.

Ta Rykiel, to bylo jako bych byla zahrabaná v hromadě listí. Unosila jsem odstřik, ale trvalo mi to asi tři roky. Měla jsem ji hlavně jako vůni pro moje vlastní čuchání, střik na ruku a přes den se k ní občas vrátit, přičichnout pro vylepšení nálady. 

Jo, a Gueparda jsem taky prodala. Tam krásně voněly afrikány. To je jedinej prodej, kterýho ze srdce lituju.

Je vidět, že moc nepřispívám, cituju, ani o tom nevím. Polepším se.

dusty
Avatar
09. října 2014 10:56

Jeseň - to je pre mňa Jolie Madam od Balmaina. Suché a chvíľami aj zvhnuté spadané lístie plus koža a mierny slaný akcent: prechádzka počas slnečného jesenného dňa v lese blízko brakickej vody.

A tiež súhlasím s Jerry - Aromatics Elixir je vyschnutý porast na jesennej lúke.

Offline 74SLena
Avatar
467 příspěvků moje polička 09. října 2014 13:37

Spadané listí - za mě jedině MITSOUKO. Jak jsme si notovali na srazu v Písku SPADANÉ OŘECHOVÉ LISTÍ VÁLEJÍCÍ SE V HLÍNĚ KDE PRORŮSTÁ TRÁVA, JE PO PODZIMNÍM DEŠTÍKU, PROSVÍTÁ CHLADNĚJŠÍ SLUNCE, ALE JEŠTĚ MÁ SÍLU ZEM PROHŘÁT, ABY SE TO ZAČALO VYPAŘOVAT. POPIS ZNÍ HOROROVĚ, ALE VÝSLEDEK JE NÁDHERNÝ

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 10. října 2014 18:23
Reakce na rakuli:

Ta Ivoire s větším bílým víčkem? Oni ji teď myslím snad nahradili novou verzí...

A opravdu připomíná Gueparda? Jeho prodeje vážně lituju, byl krásný. Kdo mohl tušit, že se vzápětí přestane vyrábět...

Z Le Parfum ještě vyhrabu pár kapek, na několik navonění, tak možná na pár dní tento podzim...

Jinak se mi ještě jako krásná podzimní vůně jevila Jungle Le Tigre, ale to už je taky pasé.

Offline rakuli
Avatar
79 příspěvků moje polička 10. října 2014 19:30
Reakce na albeni1:

Jo jo, i když to víčko je vlastně slonovinové. Novou verzi neznám vůbec. Gueparda Ivoire připomíná jen lehce - je víc vzdušná, méně sladká.

Jé a Jungle Le Tigre byl překrásná, té je velká škoda.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. října 2014 18:26
Reakce na Camellia:

A můžou to být i tipy na nikovky? Spadané listí cítím výrazně v Sienne l´Hiver (Eau d´Italie). Není tam mech, takže vůbec nevyzní jako typicky lesní vůně, spíš jako podzimní park po vydatných deštích.

A teď koukám, že blbě čtu, ty jsi chtěla suché listí. Pardon. Ale seno a suché dřevo pak tam je taky, později.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 16. října 2014 19:18
Reakce na Camellia:

Dneska jsem byla v lese na houbách, brouzdala se ve spadaném listí a přímo jsem Le Parfum cítila, bože, já jsem tak hloupacatá. Proč jsem ho prodávala, proč?!?!

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 07. ledna 2015 10:31

Podzimní vůně jako spadané listí mi taky připadala Birmane od Van Cleef and Arpels.

Offline WildOrchid
Avatar
19 příspěvků moje polička 27. května 2015 16:43

taky jsem dlouho hledala vuni podzimu, opadaneho vlhkeho listi, a nasla jsem ji - Montale Patchouli leaves. Asi bych nemela odvahu ji nosit na ven, ale mam schovany vzorecek a na spani se treba klidne navonim, nebo jen tak doma pro naladu. 

Oproti ostatnim jmenovanym tam neni ta ostrost, neni to chyprovka, proste jen to listi.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 28. prosince 2017 12:45
Reakce na 74SLena:

Spadané listí - za mě jedině MITSOUKO. Jak jsme si notovali na srazu v Písku SPADANÉ OŘECHOVÉ LISTÍ VÁLEJÍCÍ SE V HLÍNĚ KDE PRORŮSTÁ TRÁVA, JE PO PODZIMNÍM DEŠTÍKU, PROSVÍTÁ CHLADNĚJŠÍ SLUNCE, ALE JEŠTĚ MÁ SÍLU ZEM PROHŘÁT, ABY SE TO ZAČALO VYPAŘOVAT. POPIS ZNÍ HOROROVĚ, ALE VÝSLEDEK JE NÁDHERNÝ

​Přesně tak! Mitsouko jsem sem také chtěla napsat. Je to vůně podzimní přírody, vůně ještě teplých podzimních slunečních paprsků, vůně zemitých barev ... je nádherná! 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. zaří 2018 21:30

Vlhkem nasáklé spadané listí mi asociuje Knot Eau Absolue. Oranžové, hnědé i červené, žluté i se špetkou zeleně a taky hnědou a černou zem ... a k tomu aroma sušené levandule a nadýchané vanilky. Podzim barevný, podzim krásný. 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 09. zaří 2018 21:08

Podprahově ho mám v Beloved a testovala jsem letmo - vlhké listí v Bracken.