Oak moss - nové směrnice a konec Shangri La

28. prosince 2018 15:59
Cervanek
Avatar
28. prosince 2018 15:59

Další smutná zpráva (aspoň pro mě) s ukončením Shangri-La kvůli zákazu použití větvičníku/slivového či dubového lišejníku,

jak mi dnes píše mailem Hiram ze značky Hiram Green

"Dear Sylva,

 Thank you for your order and kind message.

 The order was dispatched today with your telephone number printed on the delivery label.

 It is great to hear that you enjoy Shangri La so much. Unfortunately, it is true, we are discontinuing Shangri La. This is in part preparation for when new regulations come into effect and it becomes forbidden to sell perfumes in Europe that contain oakmoss. Enjoy the fragrance well you can.

 I wish you a fantastic year ahead.

 With kind regards,

 Hiram"

Myslela jsem si, že oak moss se už dávno nepoužívá, ale nějaká jeho náhražka. Zřejmě je to jinak.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 17:35

Cervanek Tak tuhle vůni mi zrovna nedávno dala vyzkoušet alibi . Moc krásná vůně a moc velká škoda.

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 17:36

Cervanek 

pokud si to dobře pamatuju, tak Guerlain + ještě jeden parfumerský dům, dokázali z větvičníku odstranit silně alergizující atranol a chloroatranol, a takto upravenou složku smí používat dál.

pochybuju, že ostatním konkutentům tuto upravenou ingredienci nasdíleli, takže kdo nemá upravený/nealergizující větvičník, tak by se měl dostat do povoleného limitu 0,1% a současně by neměl používat jiné složky obsahující podobné alergenty...

jen mě zaráží, že toto omezení (nikoliv zákaz... i když při tom povoleném stopovém množství je to možná rovno zákazu  ) platí už nějaký ten rok a nic novějšího a striktnějšího jsem nenašla... hm!

aktuální IFRA standardy (po kliknutí na řádek s větvičníkem se zobrazí jednotlivé limity pro různé kategorie)

Cervanek
Avatar
28. prosince 2018 17:48

prďola no právě, taky se mi zdálo, že už se ten větvičník řešil, minimálně pro Vol de Nuit a určitě i pro mnoho dalších a dalších vůní a značek, kde ho je výrazně.

Nebo u Knize Ten, který na něm stojí.

Zřejmě ty malé značky, kam určitě patří i Hiram Green, to nemají až tak zmáknuté.

Renusatko  ukončení Shangri La je v každém případě škoda, ať je důvod jakýkoliv

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 17:59

Cervanek mě ještě dost překvapuje, že to Hiram Green řeší  mám totiž za to (ale možná je to jen nedostatek informací), že IFRA restrikce se týkají velkých parfumérských domů nebo s výrobou nad určité množství...

chjo, to je teda vopruz!  a to Shangri La ani neznám, ale když už se podřizuje i malá značka 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 21:55

Cervanek Renusatko opravdu velká škoda tak krásné vůně :(

Online zdensy
Avatar
1050 příspěvků moje polička 28. prosince 2018 22:06

Škoda jí, díky wendulce jsme ji postupně vyzkoušeli. Zítra hned ráno po ní sáhnu, potrebuji redukovat

Cervanek
Avatar
28. prosince 2018 23:44
Reakce na alibi:

Cervanek Renusatko opravdu velká škoda tak krásné vůně :(

Takový je život, buď skončí vůně, nebo umře geniální Nos, nebo skončí značka. Nic není trvalé ale pomíjivé a na ukončení lecčeho je třeba si zvyknout.

Hiram Green má novou vůni Hyde, je bez větvičníku,  má být ve výsledku o kůži - třeba bude také zajímavá​