Čaj

16. zaří 2014 16:39
Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 17:42
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 21:04

Sweet Potato Těch zelených čajů od YR jsem zkoušela celou řadu (mívali je v různých edicích) a vždycky mi připadaly jako výborná letní osvěžovadla, kupovávala jsem je dceři. Teď ale celou značku bojkotuji kvůli tomu, jak zametla se ženskými zaměstnankyněmi v Turecku.

Offline Ignis
Avatar
1332 příspěvků moje polička 09. ledna 2021 21:58

Fleur Co provedli? Přiznám se, že se mi to nechce googlit, ale je to jedna z mých oblíbených značek, tak bych ráda věděla, co mají na svědomí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 11. ledna 2021 20:54

Ignis To je už přibližně dva roky stará záležitost. Velmi zjedodušeně: YR má majoritní podíl v místní kosmetické firmě, kde ženy pracovaly za podhodnocený plat v nevyhovujících podmínkách. Když se chtěly sdružit v odborech a požadovat nápravu, tak je vyrazili. Od značky, která si honí triko, jak podporuje a oslavuje ženy, mi to přišlo už neúnosně pokrytecké.

Kdysi jsem od nich hodně kupovala, i pod vlivem nostalgických vzpomínek na první návštěvu butiku YR ještě v 80. letech ve Francii, když jsem tam byla jako studentka (ten vykulený údiv, že si kosmetiku mohu jen tak vyzkoušet a na cestu domů dostanu hromadu vzorků). Po tom bojkotu jsem ale zjistila, že mi vlastně žádný z jejich produktů nechybí .

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 20:02

Fleur 

A může to být i černý čaj s galbanovými travinami, horským lesem, senem, pryskyřicemi a tabákovou slaměnkou?

Zrovna jsem totiž objevila Ere od PK Perfumes a přijde mi geniální až tak, že lituju, že jsem nevzala rovnou odstřik jako prďola , ale jen vzorek.

Jestli ano, tak mi jdeš akorát do rány.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 20:25

wendulka Jo! Ere je nádherná vůně!

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 21:28

wendulka To zní slibně!

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 17. ledna 2021 22:12

wendulka To zní ale moc krásně!

Online viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 10:35

Fleur dostal se ke mne vzorek https://www.parfumanie.cz/database/detail/wulong-cha-nishane-istanbul a dost me nadchnul, jen teda nevim jak je to s dostupnosti, nenasla jsem:-( vzorek je momentalne u Renusatko:-)

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 11:14

viktorka_od splavu třeba >> tady <<

Online viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 11:40

prďola dekuji pekne

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 18. ledna 2021 11:43

viktorka_od splavu rádo se stalo

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 02. února 2021 09:50

Tak jsem v uplynulých dnech testovala Gris Charnel v naději, že ten černý čaj bude nejvýraznější složkou, ale je v obklopení pro mě až příliš gurmánského doprovodu, takže opět nic. Navíc ho můj manžel vyhodnotil jako "strašně těžkou a sladkou vůni", takže tím pádem škrtám ze seznamu.

Ale všimla jsem si, že hodně těch čajových vůní je kombinováno s fíkem: Au thé rouge, Thé noir od Le Labo, teď i tahle... Nakonec v rámci čajovo-fíkové symbiózy mi vychází nejlépe Fig-Tea od Patricie Nicolai, kde je ten výsledek takový bezstarostně svěží.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 04. března 2021 17:35

Na obzoru se rýsuje zajímavý čajový přírůstek, který obsahuje maté a černý čaj: Mixed Emotions, Byredo. Ještě jsem neměla možnost vyzkoušet, ale jsem zvědavá!

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 04. března 2021 19:25

Fleur na Gris Charnel jsem zvědavá. Těžká, sladká vůně mi nepřijde úplně to, co čekám.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 04. března 2021 19:37

Fleur dostal se ke mne vzorek https://www.parfumanie.cz/database/detail/wulong-cha-nishane-istanbul a dost me nadchnul, jen teda nevim jak je to s dostupnosti, nenasla jsem:-( vzorek je momentalne u Renusatko:-)

​Vzorek mám, klidně pošlu dál nebo vrátím. Já tenhle typ vůně nějak nemám ráda. Zelené, čajové vůně s citrusy a bylinkami. Tahle mi připad ostrá a strašně uměle kyselá. Promiň. Vím, že tobě se líbila.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 04. března 2021 19:53

Fleur Renusatko Wulong-cha jsme nedávno srovnávaly s Philtre de Ceylan od Atelier Cologne a byly si dost podobné. Pro mě Philtre hezčí, bohužel jsem kdysi nad medvěděním ofrňovala a teď u nás není