Kosatec

12. června 2017 19:46
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. června 2017 19:46

Šup sem s kosatcovkami ...

Kosatec mě přitahuje jak živý, tak i jako složka vůní. Přesto těch kosatcovek na polici moc nemám, protože ne v každé se cítím dobře. Často se stává, že vůně s dominantním irisem na mě působí příliš chladně a odtažitě.

Vlastně jsem dosud poznala jen dvě vůně, které se mi svým pojetím kosatce zaryly do srdce - 31 Rue Cambon a Iris Nazarena. No a nesmím zapomínat také na Bois d'Iris. I tuto vůni považuji za velmi povedenou.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:07
Reakce na Dalia:

Kosatec je jedna z mých nejvíce oblíbených parfémových složek.

Stejně jako ty miluji 31 Rue Cambon, jen dodám, že ve verzi EDT. Pro mě jedna z nejkrásnějších a nejelegantnějších kosatcových vůní vůbec. V těsném závěsu za ní je III-I L'Attesa od Masque Milano, Iris Nobile od Acqua di Parma a Iris Ganache. Stálice mé parfémové poličky. Líbí se mi Infusion d'Iris od Prady a Iris Poudre od FM, v chladnějším počasí pak Iris Silver Mist od Lutense. To jen z těch, které mají iris v názvu.

Iris Nazarena je krásná vůně, myslím na ní od té doby, co byla k dostání v Ingredients. Jen na ní nikdy nedošlo...

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. června 2017 20:34
Reakce na cinkja:

Iris Nobile bych potřebovala znovu zkusit.

Mám IN Sublime a v něm je pro můj nos kosatec takový utopený. Nijak zvlášť ho tam nevnímám.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 12. června 2017 22:48
Reakce na Dalia:

Ja mám práve na ruke pekný kosatec - Dovana  Ten kosatec mám jemne mrkvičkový, ale inak je krásna - kosatec na pudrenke, jemne osladený heliotropom a vanilkou. Skúšala si? 

Matne si vybavujem, že sa mi páčila aj 450 od Parfumerie Generale, bola to tyaká krajšia verzia Bois d'Iris. A samozrejme prekrásna kosatcovo-kosatcová L'Attesa 

Iris Nazarena na mňa pôsobil dosť pánskym dojmom, ale možno by som ho mala vyskúšať aj v tomto teplejšom počasí.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 12. června 2017 23:14

Nemôžem si pomôcť, ale asi najlepší kosatec bol v L'Instant de Guerlain Eau de Noël Iris Millésime

Potom je výborný v Ibitire, AshlemahPeut-Être, Iris de Nuit, zaujímavý vo Felanille.

Nezavrhovala by som ho ani vo Florentine a Dovane a nežné sú aj Suave PetalsOmbre Mercure.

Veľmi často som dostávala komplimenty na Bois d'Iris, aj keď to nie je úplne moja šálka kávy.

No a klasika sú Iris Poudre, L'Heure Bleue (a priezračnejšia L'Heure de Nuit ), Après L'ondée a jej sesternica Pierre de Lune, no a samozrejme Hiris.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. června 2017 07:48
Reakce na sisa.b:

Sisi, Dovanu neznám.

450 PG jsem kdysi zkoušela z takového pidi vzorečku a nic jsem necítila.

L´Attesu potřebuji zkusit na sobě.

Iris Nazarena naštěstí jako moc pánský nevnímám. Ano, umím si ho na muži představit, ale na mé kůži pracuje tak, že vylézají spíše sladké a pudrové tóny. Sedne mi.

slniecko 

Mám větší odstřik Peut-être, ale ještě jsem se ani jednou nenavoněla. Budu to muset co nejdříve napravit. Jsem zvědavá, jak tam kosatec budu vnímat.

Co se týče L´Heure de Nuit, tak tam vnímám spíše pomerančový květ a jakousi fialkovo pižmovou sladkost.

Ombre Mercure bych si přála vyzkoušet.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:20
Reakce na Dalia:

Dovana je pro mě práve letní kosatcovka - je tam zpočátku poměrně ostré neroli, vanilka nesladká a kosatec nemrkvový.

Iris Nazarena mám nejraději v klasickém jaru - například se současným už spíše létem mi nesouzní.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:44
Reakce na Hanka H:

Ani mně ne. Ale hodit se bude i do zatažených letních dnů, do deště apod.

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:51
Reakce na Dalia:

Skúšala si od Toma Forda Violet Blonde? Prvé husle tám síce hrajú fialky, ale pre mňa je to dosť aj o kosatci. Pekná, výrazná vôňa, krásna v každom počasí, aj v lete pekne vynikne

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. června 2017 10:53
Reakce na Daridari:

Ano, dokonce jsem ji měla. Líbila se mi, ale nebylo to pro mě to pravé ořechové. Něco mi tam nesedlo.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 13. června 2017 12:29
Reakce na Dalia:

Sylvaine Delacourte má veľmi priateľskú cenu za sadu vzoriek.

Jo a ten fialkovo-sladký tón v L'Heure de Nuit je práve ten kosatec s vanilkou a heliotropom.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 19. srpna 2017 22:13

Konečně jsem se dostala k řádnému vyzkoušení L´Attesy a musím podotknout, že ji řadím k nejlépe zkomponvaným kosatcovkám, jaké jsem dosud poznala. K této vůni mi dokonale sedí rčení "v jednoduchosti je krása". Elegantní, jednoduchá, půvabná a dobře držící vůně!

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 02. zaří 2017 23:09

Není to sice "pravá" kosatcovka - ale ty už tady byly zmíněny. Sice krotká, ale velmi příjemná je pro mě No. 19. Poudré (Chanel) a "moje" kosatcovka je již zmíněná Ombre Mercure.

Pro mě je moc krásná vůně, tak smutná, až se srdce svírá, tak nádherná - Pierre de Lune (Armani Prive).

Divím se, že ještě nikdo nezmínil tu nejkrásnější Iris Ganache (třeba se stane podobný zázrak jako s QVLP).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 13:21
Reakce na woman27:

Iris Ganache zmiňuji dnes. Konečně mám tuto vůni na poličce a po letech jsem si ji připomenula. 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 14:30

Mimo všech jmenovaných mám kosatec v Ombre Mercure Terry de Gunzburg. Tam je pěkný máslový, pro můj nos podobný Iris Ganache. 

Úplně jiný kosatec je v dnes zkoušené 1996 od Byredo. Tam ctím zemitý kosatec, spíš jeho kořen. 

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 27. listopadu 2017 20:44
Reakce na Renusatko:

Reni, opět se potvrdilo naše parfémové vnímání - Ombre Mercure vnímám téměř stejně - je sice taková "neotesanější" oproti Iris Ganache, ale na mé pokožce prý neobyčejně vynikne a Ivuška (odbornice a kosatce) mi říkala, že tato vůně - to jsem já.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 07. března 2022 19:27

Na prvním místě v mém žebříčku kosatcových vůní je v současné chvíli L'Attesa od Masque Milano. Dokonalost sama! Na místě druhém mám Chanel No.19 Poudré a třetí místo patří Pradě Infusion de Iris. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. března 2022 17:02

Znalkyně, prosím, který kosatec je hezčí a zajímavější - Iris Poudre od FM nebo Gris Charnel od BDK? 

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 26. března 2022 19:37

@Dalia za znalkynu sa nepovazujem ale kosatcov mi preslo pod nosom viac nez par.. Za mna je zaujimavejsi  urcite Gris Charnel.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 26. března 2022 19:45

Kočka_toulavá Děkuji. Pokukuji po něm, ale bohužel nevím, kde bych ho koupila.