Vanilka

14. srpna 2014 17:45
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 11. zaří 2014 12:00

Oblíbené vanilky jsem už vypsala, ale z těch zajímavějších vanilek bych doplnila určitě ještě Vaniglia del Madagascar (Farmacia SS. Annunziata), jelikož mám ráda ten tón sušené smetany, který madagaskarskou vanilku provází. Sice se v ní objevuje až ke konci, jinak je to klasická krémová vanilka s trochou koření, karamelem, kondenzovaným mlékem a ambrou. Jen škoda, že moc nedrží.

No a z mainstreamu bych ještě připomněla pořádně hustou krémovou vanilku s pačuli a růží v Midnight Poison (Dior). Tu jsem svého času nosila moc ráda.

A líbí se mi i medově sladká hustá vanilka s karamelem a ambrou v Kalematu (Arabian Oud).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. července 2017 08:56

S vanilkou je tolik vůní, že je snad nemožné je zde jmenovat. Ale pro mě asi vždy bude nejkrásnější vanilka v Shalimaru.

Byl zde zmiňován Hypnotic, ano i to je vanilka, která se mi líbí. Líbí se mi její mléčnost, hutnost i jistá tajemnost.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 20. prosince 2017 22:30

Snad všechny zde vyjmenované vanilky zde jsem měla (kromě Spirituese Double Vanille - obávám se větrové složky). Poradí mi někdo hladkou máslovou hutnou vanilku, která má zároveň šmrnc a je sexy, zkrátka není to "náruč maminy ke schoulení"

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 21. prosince 2017 00:15

woman27 Spirituese Double Vanille

Tiež som sa jej dllllho vyhýbala v predstave, že to budú vanilkové rohlíčky s vtáčím mliekom a ono nie. Je teplá, hustá, koňaková a dospelá.

Ešte môžem odporučiť Vanilla Marble, ten je podobný, ale kus chladnejší a Vanille Insensée, čo je vanilka s kadidlom poňatá trochu inak ako v Shalimare.

No a samozrejme Cuir Beluga. Tá je neprekonateľná.

macko.pu
Avatar
21. prosince 2017 11:28
Reakce na woman27:

Snad všechny zde vyjmenované vanilky zde jsem měla (kromě Spirituese Double Vanille - obávám se větrové složky). Poradí mi někdo hladkou máslovou hutnou vanilku, která má zároveň šmrnc a je sexy, zkrátka není to "náruč maminy ke schoulení"

​... musíš hladať medzi pánskými, žiadne naminkine náručia:)))

ROCHAS Man - vanilkové cappuccino za babku

L OCCITANE Eau des Baux - pikantná, mystická vanilka 

AQUA DI PARMA - Mandorlo di Sicilia - mááálilinko sladučká vanilka s mandlami, trošičku ako amaretto

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 26. ledna 2018 11:42

Pro mě je a nejkrásnější vanilkou zůstane Cuir Beluga. Jsem sice - co se vanilek týče - značně promiskuitní, ale tato byla první (dodnes si vzpomínám, jak před ca 10 lety mi stříkla na ruku tutu nádheru Sara - někteří si možná pamatují, už se tady nějak nevyskytuje a řekla mi kouzelné slůvko blogu o parfémech) a od té doby jsem jako všichni tady postižena obsesí s názvem vůně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 27. ledna 2018 09:56

woman27 Jsem zapsaná v medvědovi a na vůni se těším. Je to už hezkých pár let, co jsem měla možnost k CB přičichnout.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. února 2018 18:50

Vzpomněla jsem si na vanilku ve vůni J´adore l´Or. Podmanivá vanilka s růží, krásná! Už je to pěkných pár let, co jsem ji naposledy cítila. 

Cervanek
Avatar
17. února 2018 22:26

Guerlainovskou vanilku snad žádná jiná nepřekoná(a) - možná L´Artisanova Vanille Absolument, ale nejsem si jistá, zda to není tatáž - už jsem ji dlouho nečichala

Sprituelle Double Vanille je naprosto špičková vůně

a pak v dalších vůních  stejné značky - v Cuir Beluga , Bois d´Arménie, Jicky , atd.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 16:59

Já vanilku považuji spíše za takovou regresní složku, ve vůních je pro mě často příliš přeslazená, takže o to více si vážím aktuálního objevu v podobě Dark Vanilla od Urban Scents. To je totiž vanilka dospělá: pryskyřičná, dřevitá a dokonce i nahořklá a svěže bylinná, ve vyznění negurmánská (nepočítám-li příjemný tón koňaku) a velmi elegantní. Dámská a klidně i pánská. Skvělá výdrž s intenzitou.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 17:06
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 17:16

Miru Tu neznám, ale podle recenze wendulka  se zdá být gurmánská, což je přesně to, co od vanilky nechci, na to mám vanilkové rohlíčky

Poté, co jsem před pár lety podstoupila detox od cukru, jsem na sladké ve vůních extrémně citlivá. A vanilka k tomu spojení se sladkým vysloveně vybízí, tak jsem právě nadšena objevem nesladké vanilkové vůně (a myslím, že tobě by se nelíbila; máš na hustotu a intenzitu jiné nároky než já ).

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 17:20

Fleur 

...ona není vyloženě gurmánská a zabiják. Jak píšu - spíše taková jemnější Cuir Beluga.

Ale ta Tvoje vanilka vypadá krásně!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 17:32

Fleur

Na mně byla skutečně gurmánská, ale Miru má pravdu, že jemnější.

Podobným způsobem, jakým popisuješ tu Dark Vanilla, na mě zapůsobila nová La Proie L´Ombre od Lutense, že to není ta vanilka, svírající útroby jako v Un Bois Vanille. Mám vzorek. Ale tam jednak nechutná cena a jednak Lutens je u tebe od jisté doby v klatbě, takže vlastně nic.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 17:38

wendulka Ty máš ale paměť ; no já už s Lutensem opravdu radši nic a marketingový vývoj značky mě v tom jen utvrzuje.

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 09. zaří 2023 16:18

Momentálně ujíždím na vanilce Cafe Chantant (Nobile 1942). Podobnost s Cuir Belugou moc nevnímám, sladká vanilka s pikantní višní.