Skořice

11. srpna 2014 15:44
Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. ledna 2016 11:00
Reakce na Chantal:

Napadá. Zrovna zkouším Halfeti, což je unisexová sametová orientálka se dřevem a výraznou, lehce připálenou, nedusivou, nepříliš sladkou skořicí. Nejlepší z Trade Routes Collection.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 22. ledna 2016 11:31
Reakce na Chantal:

Potion, psala jsem o ní v nákupech - Potion je sladce dřevitá, jemně kořeněná po andělice a tymiánu, trocha lékořice (není ve složení, zřejmě kombinace skořice a máty), lehce koňaková a hřejivá, ta se mi líbí od prvního okamžiku. Zejména hlava - kombinace nahořklého dřeva, máty a bylinek je nad očekávání originální a velmi příjemná.

Offline Chantal
Avatar
258 příspěvků moje polička 25. ledna 2016 03:36

Děkuji moc za reakce, začnu se po doporučovaných vůních poohlížet! 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. listopadu 2016 14:06

Do tohoto vlákna by měla coby ambrová skořice s hřebíčkem patřit určitě i Cruda (Moprh).

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 23. března 2017 10:30

Do skořicova je i vůně L'Agent od Agent Provocateur.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 23. března 2017 10:49

ambra se skořicí Ambre Eccentrico

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 03. zaří 2017 12:38

Další skořicový objev (ze vzorečku): 

Andy Warhol Lexington Avenue od Bond No.9 - hladká a chladivá skořice, do sladka, připomněla mi Rousse od Lutense nebo Helium od Nu_Be

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 06. zaří 2017 08:26
Reakce na daniela:

Díky za objev! Rousse mám už jenom zbytek ve zvonku, novou pořizovat nechci, takže ráda vyzkouším nějakou náhradnici.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 01. října 2017 09:42

Kvůli skořici jsem poctivě zkoušela Musc Ravageur - a nic, tahle přislazená pižmová skořice mi nevyhovuje.

Provokativní název pro vůni, která je spíše konejšivá. Nalákala mě skořice obklopená dřevem, a právě uhlazená podoba všech složek mě také zklamala. Svěží začátek netrvá dlouho, bergamotu je v patách skořice, která voní jako oslazený poprašek, z něhož barista vykouzlil obrázek na pěně café latte. Mléčně vanilková nadýchanost se spojuje s pižmem, chvílemi cítím husté kondenzované přislazené mléko a vůni spícího miminka, kterému vlásky na temeni a kolem spánků zvlhly potem. I to dřevo je světlounké jako spirály z ořezávaných tužek a krabička z překližky. Jen v samotném závěru se vloudí špetka ambry, jako když rodič nahlédne do dětského pokoje, zda je všechno v pořádku. Ne, není, to teplé vanilkové pižmo by si zasloužilo ostřejší dohled.
S vůněmi postavenými především na krémovém pižmu se většinou míjím - ani zde se, bohužel, nekonala výjimka.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 01. října 2017 12:14

Skořici jako blázen cítím v nové Mandale od Masque

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 01. října 2017 13:22

Ja v novej Woman od R.Laurena, aj keď ju neuvádzajú.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 11. července 2019 17:00

Krásná skořice je v Etro Raving. 

Offline cashic
Avatar
31 příspěvků moje polička 11. července 2019 21:04

Féminité du Bois tu bude asi profláknutá, ale já jsem se k ní dostala až nedávno díky vzorečku od Cervanka... ta skořice v ní mi připomněla právě Rousse, obě nádherné....

Cervanek
Avatar
11. července 2019 21:36

cashic Feminite de B. je stale krasna a svou krasou me porad prekvapuje a tesi - zvlast ted v lete

i Rousse - tu mam ale spis na zimu

Offline cashic
Avatar
31 příspěvků moje polička 11. července 2019 21:58

Cervanek FdB bych si sama asi netroufla nosit, je velmi velmi ženská a já nejsem ten typ, ani ve své fantazii ale moc bych ji chtěla na někom potkat... Rousse jsem zkoušela už pár let zpátky, ale pořád si ji pamatuji, byl to můj první Lutens a hned velká láska...

Cervanek
Avatar
11. července 2019 22:14

cashic držim palce s potkánim. Myslim, že lidé,co se o vůně nijak zvlášt´ nezajímají, nemají o Lutensovi ani potuchy

Offline Sweet Potato
Avatar
34774 příspěvků moje polička 11. července 2019 22:46

cashic Rousse je pro mne Lutensův top.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 23. listopadu 2020 18:27

Montaleho Honey Aoud je krásná skořicová vůně.