Pepř...

11. srpna 2014 01:51
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 01:51

Co Vy a pepř ve vůních.?

Já jsem zjistila, že pepř dokáže vůni, která by byla jinak relativně lineární, neškodná až nudná, ozvláštnit,

a pak mě vonění se s ní hodně baví...

...stává se protivně hezkou...

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 08:33

V poslední době zjišťuju, že vůně, které mě zaujmou, velmi často mají ve složení pepř /nebo kosatec/. Moje oblíbená pepřová - Perles de Lalique. Celoročně. Vzhledem ke krásnému kašmírovému základu je jí nejlíp ve svetru, ale i v létě je pěkná.

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 08:48

Perles de Lalique mám tiež rada :-)

A celkovo korenie môžem! Ale skôr to čierne... Najradšej ho mám vo vôňach: Mandragore, Cologne Noire (VcA), pôvodnej Lacoste pour Femme, Voyage d Hermés, Terre d´Hermés.

No, napr. v Tendre Kiss je to korenie ružové. Celá tekutina mi evokuje čajovú ružu ponorenú do pohára s džúsom z liči a následne do rozdrveného ružového korenia! Je tam toho požehnane...ale napr. v nebohej Max Mara Le parfum je červeného korenie akurát. Tam sa mi páči.

 

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 09:02

Jako výrazně pepřovou vnímám Encens Flamboyant od Annick Goutal. Řádná kadidlovka, spíše suchá, prachová. Trochu, jako když pohrabáčem přehazuješ žhavé uhlíky v krbu a zaprášíš si při tom boty. Zvláštní, velmi. 

Ulovila jsem ji v tomto triu extraitu:

 

( zdroj www.nathanbranch.com)

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 09:47
Reakce na cinkja:

...nádherná fotografie, nádherná "rodinka".!

A krásně, moc krásně popsáno..!

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 09:48
Reakce na mirajo:

+ Opopanax

 ...jakou má na Vás výdrž ta Perles.?, resp. prosím, můžete ji - jinde - popsat, napsat recenzi nebo aspoň postřehy.?

 ...kuju...

Offline albeni1
Avatar
65 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 12:32

Mně se pepř líbí, ale jak kde. Líbí se mi, a zároveň mi vadí, v Lutensově Vitriolu.

Je to vůně, nad kterou přemýšlím už delší dobu, ale je opravdu hodně kousavá ( plus ta paprika tam), takže bych ji asi nezvládla nosit.

V Perles de Lalique je krásný pepř, je ho tam tak akorát, aby byla vůně stále hezky kosatcově chladná. Měla jsem ji a prodala jsem ji, ale možná to byla chyba, je to taková malá aristokratka :)

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 15:34
Reakce na Miru:

V Perles de Lalique je pepř krásně zkombinován s růží, ale zároveň je tam dost výrazně cítit pačuli. Já jsem si Perles pořizovala s tím, že to bude nahořkle osvěžující vůně, ale nakonec mi ladí spíše ke dnům, kdy není vysloveně velké vedro. Po pepřové spršce se rozvoní růže, ovšem pačuli způsobuje, že je to růže i s vlhkou hlínou. Působí elegantně a tady bych se charakteristiky "moderní chypre" asi nebála :) Výdrž na oblečení je slušná.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 15:37

Hodně pepřová je Oxygene od Lanvinu, dala by se klidně použít i jako unisex. Je to pepřová sprcha, taková ta typická "vůně čistoty". V pradávnu jsem o ní uvažovala, ale nevím, jestli by mě dnes už nepřipadala moc jednoduchá.

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 15:52

Krásná, ale pro mě příliš do pánska, je Poivre Samarkande. A z 90. let mám jednou lahodnou, naopak vyloženě žensky vyznívající italskou vůni s jednoduchým, ale příznačným názvem Poivre (Atkinson). Pepř s vůní rtěnky a zralých sladkých meruňek.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 11. srpna 2014 17:17
Reakce na Miru:

Tak Fleur byla rychlejsi, dekuju. Vnimam Perles stejne, hned po nastriku nekomu nemusi sedet, muze mu pripadat trochu chemicka, divna. Ale to prejde pomerne rychle a ta kombinace ruze, paculi a pepr je trochu pikantni, trochu do panska /ale na chlapovi si ji predstavit neumim, I flakon je ryze damskej/ a kdysi kdesi nekdo psal, ze smutna. Takova kterak si podzimni mlhavy rano udelat jeste mlhavejsi, ale pritom se nevydat na hrbitov. A to nemam ve vunich rada klasickou ruzi ani plesnivej sklep, ani jedno tam neni. Nehodi se moc na jaro, to si zada neco veselejsiho. Prestrikavam tak po 4hod., saty prijemne voni i druhy den.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 12. srpna 2014 20:32

Zaujímavá a trochu neobvyklá kombinácia  bieleho korenia, medu a mlieka je v Poivre Piquant ( L´Artisan) 

petra.prvni
Avatar
14. srpna 2014 15:38

Serge Lutens  Vitriol d’œillet

White Woman Etienne Aigner

Par Amour Clarins

Tendre Kiss Lalique (pepř a trochu růžové vodičky, trochu jako když se dupne na prašivku)

Oscar for Men  Oscar de la Renta (ale tohohle pepře ať se vzepře neznám, jen o něm četla)

Online jerry
Avatar
8957 příspěvků moje polička 14. srpna 2014 16:12

Poivre Samarkande - to je pepřovka, kterou já můžu (ale zas ne moc často)

Oxygène - svěží "vodní" pepřovka. A ač vodní,  je to pepřová smršť

Avant Garde (Lanvin) - na začátku je taková pepřová dávka, že by to zabilo vola

 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 19:05

Poivre (Caron) je výrazně pepřová, ale jen do té doby, než se rozvoní do pižmovo-mýdlovo-růžova.

Offline rakuli
Avatar
79 příspěvků moje polička 16. srpna 2014 19:31

Mě asi nikdy nepřestane bavit Nuit de Tubereuse, která má v sobě mimo jiné složky i červený pepř a mango, které ovšem na více lidí působí jako kadidlo, ten odlehčující akord pepře mě fascinuje, zmiňuje se o něm i sám tvůrce zde:

http://graindemusc.blogspot.cz/2010/04/bertrand-duchaufour-speaks-of-nuit-de.html

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. zaří 2014 10:50

Tak pokud zůstanu u klasického černého pepře, tak hodně štiplavý a drcený je v Relique d´Amour (Oriza L. Legrand), kde je zkombinovaný s chladným zaprášeným kadidlem. No a potom ještě totéž v Poivre Colonial (Phaedon Paris). Tam je zase namíchaný především se slaným "dřevitým" vetiverem.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 15. srpna 2020 19:42

Zatím nejhezčí pepřovka je pro mě MALVS od Nobile 1942. Pepř ve vůních mám ráda.