Kreolfleurage

28. dubna 2020 20:00
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. května 2020 13:23

Napsala jsem další mail paní Ehlert s dotazy na dostupné vůně, cenu a možnou velikost balíků. Jsem zvědavá, co mi ona či její syn odpoví:) Když udávala 4. květen jako datum znovuotevření tamní pošty...

Edit: mail jsem našla ve spamu a Dagmar nám sděluje, že pošta na ostrově ještě neposílá do ciziny, ale že si ji bude hlídat:)

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 05. května 2020 16:21

Korsičanka Tohle mi úplně uteklo a hrozně ráda bych něco zkusila...  můžu se ještě přidat?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. května 2020 19:45

fija Jasně:)

Offline fija
Avatar
897 příspěvků moje polička 06. května 2020 12:34

Korsičanka Tak jestli bych mohla poprosit o Bambou a Bwanwar, extrait, případně EdP, podle možností objednání... Díky moc

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 06. května 2020 12:36

fija Zapsáno:)

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. června 2020 17:02

Milé parfumaniačky, dorazil další mail od seychellské parfumérky - překládám: 

"Zde je stručná aktualizace současné situace týkající se naší přepravy ze Seychel. Naše letiště bylo včera znovu otevřeno, ale pouze pro nákladní lety. To znamená, že normální počet letů nebyl zatím dosažen. Seychelská pošta v současné době jedná s různými leteckými společnostmi a výsledek brzy oznámí. Očekáváme však zvýšení poštovného; náklady na nákladní dopravu se o dost (překladač píše, že 10x ) zvýšily. Budeme vás průběžně informovat o situaci."

Takže uvidíme

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 03. června 2020 18:34

Korsičanka To je fajn, že paní Ehlert průběžně komunikuje. No, však ono to nějak dopadne. V nejhorším se některá z nás bude muset obětovat a zaletět tam s prázdným kufrem

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 03. června 2020 18:41

Martula Nechci nikoho jmenovat

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:15
Reakce na Korsičanka:

Martula Nechci nikoho jmenovat

Martula taková oběť by ti byla k dobru!

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 03. června 2020 22:42

Korsičanka je zlatá, že na to myslí, a ty si super, že to vybavuješ.

Mne to nijako neponáhľa, takže uvidíme. Čo sa týka výletu na Seychelly s prázdnym kufrom, tak za seba mám obavu, že by sa mi nechcelo vrátiť ...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. června 2020 06:16

slniecko Myslím, že chtělo:) Ale tak po 3 týdnech? Já to mám po 14 dnech - stesk po rodině, české krajině a pobreptání s přáteli face to face Jsi další kandidát na výjezd!

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 04. června 2020 06:28
Reakce na Korsičanka:

slniecko Myslím, že chtělo:) Ale tak po 3 týdnech? Já to mám po 14 dnech - stesk po rodině, české krajině a pobreptání s přáteli face to face Jsi další kandidát na výjezd!

​Já hlásím, že bych se nevrátila zcela určitě, je potřeba vybrat vhodnějšího kandidáta

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. června 2020 06:35

Martula Ale za někým tam musíme taky létat, ne? Aby to nevypadalo, že jsme jen lačné vůní

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. července 2020 08:30

Včera dorazil mail ze Seychell- od začátku června vyhlížený, ale stále úplně nepotěšující. Snad jen ti, kteří by rádi zavítali, už mohou Takže:

Drazí přátelé,

zde je stručná aktualizace  současné situace týkající se naší přepravy ze Seychell. Naše letiště se otevře pro komerční lety 1. srpna.

Naše místní pošta si však stále není jistá, zda je počet letů dostatečný pro normální provoz. Pošta navíc stále čeká na schválení/uvolnění zdravotnickým úřadem.

Budeme vás i nadále informovat o aktuální situaci.

Offline Darya
Avatar
137 příspěvků moje polička 07. července 2020 10:12

Korsičanka Děkujeme za zprostředkování informací (i celého podniku)!

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. července 2020 10:17

Darya Zatím jen překládám a to je brnkačka Lepší by bylo, kdyby se tam některá parfumaniačka vydala s velkým kufrem

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 07. července 2020 13:05

Korsičanka jasné, vďaka. Na tie vône sa oplatí počkať .

A vďaka aj za, to, že to celé administruješ.

A moc sa im nedivím, keď vidím svetové čísla, som zvedavá, či toho prvého augusta fakt otvoria komerčné lety.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. července 2020 13:36

slniecko Díky:) Určitě žijí ponejvíce z cestovního ruchu a pro tyto vzdálené země je zákaz letů jistě ještě větší rána než pro nás v Evropě

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. července 2020 20:20

Korsičanka díky za zprávu, občas si vzpomenu, jak tam asi "bojují"

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 02. zaří 2020 20:13

Rozechvěle jsem dnes otevřela mail ze Seychel a opět zklamání Paní Dagmar píše, že měli dnes sezení s ředitelem pošty a od 7.9. by mohly odcházet balíčky do těchto zemí:

Bahrain
Belgium
Canada
Beijing - China
Shanghai - China
UAE
France
Germany
UK
Greece
Hong Kong
Italy
Japan
Kenya
South Korea
Malaysia
Netherlands 
Philippines 
Russia
Singapore
Spain
Zurich
Tanzania
Thailand
Taiwan
New York - USA

Jak vidíte, ČR mezi nimi nefiguruje.

Ale paní Ehlert píše:..."další cíl bude přidán, jakmile budeme schopni zajistit smluvní dohodu s obsluhujícími leteckými společnostmi.Vezměte také na vědomí, že s ohledem na současnou situaci COVID-19 může být letecká společnost povinna zrušit spojení bez řádné výpovědní lhůty. Proto nemůžeme poskytnout závazek, že budeme nadále přijímat poštovní zásilky do všech výše uvedených míst určení, protože to bude záviset na konektivitě leteckých společností."

Ohlásí se prý, jakmile bude mít platné rozhodnutí (tedy i pro nás). Toť zatím vše.