Vlasy a barvy, přelivy, barvicí šampony a tužidla a...

17. února 2015 17:26
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 17. února 2015 17:26

Potřebuji poradit...

...mám ve vlasech melír takovou modročernou barvou - 

na stříbrných vlasech je to studená tmavá námořnická modř na

ostatních(různé odstíny tmavé) je to takový hodně tmavý antracit s nádechem do modra.

Moje vlasy mi rychle odrůstají a rychle nově šediví = objevují se nové bílé vlasy i v těch obarvených.

Ovšem nechce se mi chodit každý měsíc ke kadeřnici na nové modročerné melíry.

Neznáte, nemáte nějaký tip na modročerné tužidlo, barevný šampon.?

Případně modrošedý, atp. ?

(v žádném případě tam nesmí být jakékoliv byť sebemenší odstíny/podtóny do červena, fialova.!)

Děkuji.

Něco takovéhleho..:

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 18. února 2015 20:40
Reakce na Miru:

Vysloveně tužidlo mě úplně nenapadá... Ale bylo by možná řešení zkusit přeliv Directions nebo Manic Panic. Koupit černou a modrou a namíchat dle chuti.

Vzorník Directions.   Manic Panic černá a modrá. Případně jiné odstíny, mají toho mraky... Vydrželo by to určitě docela na dlouho. 

Mně se teď povedla super věc.  Po velmi dlouhém rozhodování jsem se rozhodla, že se po nějakých dvou letech odrůstání obarvím, pač mně prostě moje vyblitá blond (respektivě blond obecně) nebaví. Chtěla jsem nějakou sytější červenozrzavou, dlouho jsem vybírala z rostlinných barev na vlasy, až jsem vybrala Color Erbe, odstín 36. Co do péče rozhodně doporučuju, alespoň co můžu soudit na konečcích, které mám u dredů nechané volné. Ale barví tmavěji a to hodně. Od něčeho s názvem "červená blond" jsem nečekala, že to bude divně tmavá hnědá s červeným nádechem. Přemýšlím, že přes to dám něco opravdu červeného, ať to taky jednou stojí za to.

Ale tak změna je život, nakonec to není tak zlé, konečně jsem se nechtěně zbavila tmavostního rozdílů mezi  vlasy a obočím - vlasy mám o dost světlejší než obočí a děsně mě to štvalo... A když už se stalo, tak co s tím. Paní prodavačka v Kotvě mi říkala, že se jí hodně rychle vymyla. Docela mě to ale navnadilo na nějakou pořádnou tmavší červenou. Jak se díváte na takové odstíny vlasů? 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 18. února 2015 22:43
Reakce na Lalaith:

Je to jenom můj názor, ale připadá mi, že většina obličejů nepřirozený sytý odstín barev, k nimž patří právě různé ty mahagonové, červené, prostě neunese a v té barvě se utopí. Chce to potom odvahu i chuť k podobně výrazné barvě se i adekvátně líčit.

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 19. února 2015 07:55
Reakce na Lalaith:

Výraznou tmavší červenou má moje kamarádka a neskutečně jí sluší. Ale má obličej jak panenka, velké, blankytně modré oči, dlouhé řasy, perfektně upravené obočí a pleť jak z Photoshopu. Nikdy bych si nemyslela, že k modrým očím jdou červené vlasy, ale u ní jo.

Každý na ni kouká a ona to umí nosit. Má obrovský šarm a přizpůsobuje tomu oblečení. Kombinuje barvy a styly, které jsou zdánlivě nezkombinovatelné a vždycky jí to ohromně sluší. 

Tím jsem chtěla říct, že nezáleží jen na barvě vlasů, ale i na tom ostatním.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 19. února 2015 09:51
Reakce na Alena_In:

...naprosto souhlasím!

Ke všemu - já nevím, co je to za blbý/poměrně rozšířený zvyk, cca po 40(no, i dříve) barvit vlasy do všemožných tónů červené, rezavočervené, fialovočervené, atd. ...

Asi dojem - že je vidět, že dotyčná o sebe "pečuje"/nemá šediny.

Ovšem dost často má nechutné odrosty, a ten zbytek vizáže....

Přitom je tolik krásných odstínů.!

Jen se nebát, a mít - to hlavně - dobrého kadeřníka

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 19. února 2015 11:05
Reakce na Miru:

Tomu se přece říká "voživeníčko"!

Já tomu teda říkám velikonoční vajico.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 19. února 2015 17:44
Reakce na Alena_In:

Mno, já mám oči zelené, zelenomodré, s trochou žlutých fleků (ty ale nejsou moc výrazné, dřív jsem měla oči výrazně žlutější)... A na to, že jsem původně blondýna, mám hodně výrazné obočí - docela tmavé a hustší. Pleť v normě, žádný zázrak, ale ani nic strašného - docela dost světlá, hodně blbě se opaluju. A mám taky docela hodně pigmentované rty. Oblečení nosím tedy maličko ulítlé, hodně barevné a veselé - rozhodně žádná sřízlivá elegance.  

Já si spíš teďka trochu říkám, že dredy snesou leccos - a kdy jindy to vyzkoušet, když ne teď.  Asi je taky nebudu mít věčně, i když kdo ví... A červené dredy se mi hodně líbí. 

Aktuálně to mám asi takové, jen ta barva je o něco divnější - o něco víc hnědá a přijde mi, že v určitém světle má lehká nádech do zelena. Ale nikdo jiý kromě mě to tam zatím neviděl. 

... 

A líbilo by se mi něco mezi těmito odstíny, možná blíž k tomu prvnímu.

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 19. února 2015 20:38
Reakce na Miru:

Zkuse třeba ten L' Oreal Silver - je to pro šedivý vlasy, ale když si ho necháš trochu dýl, udělá ti nádech do modra, jak je to na tý druhý fotce. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 19. února 2015 20:50
Reakce na barbucha:

...jo jo, ten jsem na blond melíry používala.

A ano, při častém/neustálém používání šly vlasy(ty bílé a velmi světlé) až do modrofialkova.

Na tmavých to neudělá nic.

No, pro jistotu jsem koupila obyč Schauma na stříbrné vlasy. Taky je modrý, hezký voní a bílé vlasy vyběluje.

Mně šlo o to, že ty vlasy, které nemám bílé nebo modrošedočerné, mám také ošklivé. Ty jsem chtěla "něčím" přerazit.

Tak mám pěnové tužidlo antracit.

To bude dobré.

A na melíry stejně co nejdříve zase půjdu. A ta moje divná tmavá barva postupně zmizí

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 19. února 2015 21:05
Reakce na Lalaith:

Jestli na té poslední fotce jsi taky, tak bych šla do výrazné červené. S takovým parádním kukučem bych se nebála ničeho.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 19. února 2015 21:32
Reakce na Alena_In:

Bohužel nejsem.  Kdybych byla,asi to neřeším... 

Tu jsem našla starší foto s zrzavočervenými vlasy z focení... Taky to nebylo zlé. Aktuální s dredy nemám, jen blonďatou. 

Tak to jen pro předtsavu. Dredy mám teď ještě o kus delší a upravenější. 

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 19. února 2015 21:35
Reakce na Lalaith:

Mno, já mám oči zelené, zelenomodré, s trochou žlutých fleků (ty ale nejsou moc výrazné, dřív jsem měla oči výrazně žlutější)... A na to, že jsem původně blondýna, mám hodně výrazné obočí - docela tmavé a hustší. Pleť v normě, žádný zázrak, ale ani nic strašného - docela dost světlá, hodně blbě se opaluju. A mám taky docela hodně pigmentované rty.

To je skoro jako bych popisovala sebe, až na ty žluté fleky... Já mám oči zelenomodré - spíše do zelena, pravém oku tři hnědé tečky a v levém jednu. Kdysi jsem se barvila na zrzavo doma a vypadalo to dobře (odstín zhruba jako na obrázku) a přirozeně (a barva mi krásně zvíraznila oči). Jenže pak mou barvu přestali vyrábět, podobnou barvu už jsem nenašla a nějak se nemůžu odhodlat zajít si na barvu ke kadeřnici...

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 19. února 2015 21:46
Reakce na Lalaith:

No, já fakt nevím. Máš krásnou porcelánovou pleť, dovedu si na tobě představit tu výraznou červenou (ale pak žádný romantický ohoz) s jemným líčením i tu světlou zrzavou, jak píše Unseen, ale tmavá hnědočervená mi k tobě nějak nesedí.

Miru ti určitě poradí, ona má pro to cit.

Offline Lalaith
Avatar
261 příspěvků moje polička 19. února 2015 22:14
Reakce na Alena_In:

Tmavá hnědočervená je holt nechtěná, ale přivedlo mě to právě k myšlence na trochu výraznější červenou. 

Unseen: Jo, tohle je taky pěkná barva... Něco podobného, byť o chlup tmavšího jsem chtěla a vyšel z toho ten paskvil, co mám na hlavě teď. Ale docela se vymývá, mám pocit, tak to nějakou dobu nechám... 

Ještě jsem našla jedno foto zpředu, kde jsou vidět i oči. 

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. února 2015 09:09
Reakce na Lalaith:

...bože můj.!,

nedávej si ty dredy.!

S těmi rovnými vlasy jsi prostě krásná, osobitá...

Omlouvám se fandům, ale já mám k dredům odpor,

resp. dovedu si je představit na týpcích/chlapech/klukách, co jsou zrovna na nějakém rock fesťáku, spí obtočeni kolem stromu, snídají, obědvají a večeří pivo, víno a milují se se vším, co má holé nohy v sukni...

Já prostě mám pocit, že v tom je semeniště breber, které v noci vypochodují na polštář, vlezou mi pod peřinu, smetíčka a bordýlky se vznáší nad mou postelí a ta hrůza, že to nemohu pořádně umýt(moje posedlost mýt si hlavu denně...)...

Jakou barvu by jsi na vlasech chtěla, v čem by jsi se cítila dobře.?

Musím se zamyslet, ale asi by na Tobě nebyla špatná nějaká tmavá teplá rezavá.

ČErvená - ne.!

Budeš jak stará mladá. Bába.

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. února 2015 09:27

...tohle je nádherná barva vlasů.! Teda - nevím, jestli se Ti líbí, ale dávám to sem jen pro to, že se mi moc líbí

A pak, následující odstíny rez:

...ono to chce hlavně dobrého kadeřníka.!

Většina barev je třeba namíchat, aby to vypadalo dobře..., jinak ty výrazné barvy působí tvrdě. Resp. jakákoliv červená, rez, atd. ..., když se zjemní nějakým pastelový odstínem nebo i více, vypadá mnohem lépe...

A také bych nedávala takovou výraznou červenou na pusu, pokud nemáš makeup

(působí to na mě tvrdě poněkud).

Resp. červenou rtěnku, lesk k nenalíčenému obličeji snese málokterý typ ženy...

V prvé řadě - dobrého kadeřníka, sjednotit barvu na celé hlavě. Teda - poradit se s ním, najít vhodnou barvu.

Je dobré, najít si obrázek a přinést do kadeřnictví. Ano, je to x krát omílané, ale je to tak.

Já vidím/představuji si jiný odstín, když se řekne červená než druhý člověk...

Offline barbucha blogger
Avatar
30555 příspěvků moje polička 20. února 2015 10:13
Reakce na Lalaith:

S barvama je potíž, protože když zvolíme zásadně jinou, než je náš vlastní odstín, už nám to nejde k pleti (jejíž tón je s barvou vlasů sladěnej takříkajíc od přírody a málo platný, nejvíc se k ní hodí).

A to se mi zdá že je případ tý první fotky... ta urputná červená zrz se ti s obličejem úplně tluče.

Naopak nejvíc se mi líbí ta třetí fotka  Víc do červena bych neriskovala.

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 20. února 2015 10:24
Reakce na Miru:

S tou prvou fotkou si pomohla aj mne, ďakujem! V sobotu idem ku kaderníčke, znova len na podstrihnutie. (to mi nepokazia)

...strih sa mi hrozne páči, len neviem, či sa mám odhodlať, dať si ofinu.

Na moje vlasy je priam nemožné si nájsť dobrú kaderníčku! (buď sa ich boja dotknúť, alebo...  )

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. února 2015 11:33
Reakce na barbucha:

...máš naprostou pravdu - náš odstín vlasů - nejlépe ten z dětství, resp. na prahu dětství a dospělosti, je ten nejpřirozenější, a pleti nejlépe lahodící.

Také hodně lidí, na to konečně přišlo a k stáru se k němu - už s pomocí chemie - vrací...

...omlazuje to.

Logicky.

Pokud v tom přirozeném tónu jsou šediny - viz já - dá se to oživit(nebo nechat tak, pokud to sluší, a jakože nezřídka ano),

rozrazit jinou, ale spolu ladící, barvou.

Resp. já osobně nesnesu celou hlavu jednou barvou, připadám si jak v helmě, nepřirozeně.

V normálně přirozených vlasech jsou také různé odstíny dané barvy...

Tak celoživotně melíruju...

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 20. února 2015 11:35
Reakce na opoponax:

Ofina omlazuje.

Mám ji ufiklou asi dva měsíce také(také jsem měla hodně dloouho dlouhou...).

Když se Ti to líbit nebude, do léta budeš nosit apartní sponečku na boku čela, a v létě už zas bude delší...