Maska na vlasy

28. ledna 2021 21:28
Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 28. ledna 2021 21:28

Nejaké sú tie moje vlasy momentálne....bleh. Neviem to veľmi popísať, no chýba im život.

Chvíľu mi aj padali, už prestali, ale tak nejako by potrebovali nakopnúť.

Normálne masky nepoužívam (ok, občas jogurt s medom, s čím ale teraz nemám morál sa prplať), vlasy mám za normálnych okolností zdravé, ani suché, ani mastné, tak akurát.

Potrebovala by som asi nejakú masku, ktorá by ich vyživila, ale zase zároveň "nezamastila" a nezaťažila, s tým už mám skúsenosť, že keď si kúpim niečo (šampón, kondicionér) na "výživu", tak to aby som si ich potom umývala dvakrát častejšie.

Nejaké osvedčené tipy?

Jo a ešte by bodlo, keby to mali v nejakom SK/CZ osvedčenom eshope, lebo do DM a spol. sa teraz nedostanem a z ťahania zásielok z totálne preťažených kuriérskych spoločností som momentálne po Vianociach unavená (a nechce sa mi na to toľko čakať).

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 08:50

slniecko Všeličo je dobré na trhu, v každej značke sa dá nájsť niečo, čo by Ti vyhovovalo.

Mne veľmi vyhovuje táto maska, lebo nezaťaží a pritom sú po nej vlasy vyživené a rozčesateľné

https://www.belora.sk/p/2488/raywell-bio-maska-hydratacna-na-suchu-pokozku-hlavy-a-suche-vlasy-250-ml

a sem tam si dám aj tieto ampule, výsledok je už po prvom použití viditeľný

https://www.belora.sk/p/3866/raywell-bio-hydratacne-serum-na-suche-vlasy-10x10-ml

Luci nepoznáš ten obchod? Je to Belora v Slimáku, majú tam všetky možné značky pre kaderníctva. Nakupujem tam už roky, zatiaľ som bola so všetkým nadmieru spokojná.

Fungujú aj teraz, možný je osobný odber. 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 08:52

slniecko a samozrejme ak kuriér dovezie ak nemáš chuť chodiť.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 21:38

Daridari chodievaš do Slimáku? Ja tam občas zájdem do tej parfumérie Orion, je to neuveriteľne obskúrne miesto, ale niekedy tam majú neuveriteľné poklady. Ale do Slimáku ako takého som nevošla ani nepamätám. Skúsim objednať, teraz by asi nemali mať otvorené, ak nemajú výdajné miesto.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 29. ledna 2021 21:39

A ďakujem!

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 07:34

slniecko Nemáš vôbec za čo

Do Slimáku chodievam, ale skôr do vinotéky, dolu otvorili celkom dobrú. Tá Belora je aj eshop, takže výdajné miesto majú, píšu to  na ich stránke, že osobný odber je možný a stojí 1eur.

V Orion som zatiaľ nebola, ale registrujem, že sa tam nachádza.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 26. května 2022 09:21

Aesop maska na vlasy

výborná. Vlasy po použití jemné, hebké, vyživené a přesto neupláclé k lebce, čili jsou nadýchané.

Maska příjemně voní po bio růži rozpuštěné v olejové lázni. 

Aesop conditioner

velmi příjemný. Voní jemně orientálně. Vlasy po použití parádní. Ale je paradoxně "těžší" než výše zmiňovaná maska.

Resp. po masce jsou vlasy více vzdušné.

Vhodné pro všechny typy vlasů, řekla bych. U těch sušších bych akorát prodloužila dobu působení a cajk

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 18. března 2023 08:21

The Conditioner Augustinus Bader

 Musím předeslat, že jsem měla trochu obavy, protože když jsem sjela dostupné recenze, tak byly celkem rozporuplné. No, riskla jsem to a

napřed jsem ho zkusila na kůži =

konzistence - krém(třeba jako nivea smooth sensation soufflé),

vůně - minimální, v pár vteřinách mizí, a jestli nějaká, tak jakoby jemně mléčně obilná.

Nechala jsem na vlasech cca tři minuty.

Po důkladném opláchnutí byly vlasy pevné a současně jemné, neztěžklé, ale jakoby zacelené/vyživené.

Když mi vlasy prosychaly, snadněji se vlnily, než po jiném kondicionéru, masce(= čili to beru jako znak toho, že je kondicionér AB opravdu lehký, vlasy nezatíží).

Po vyfoukání vlasů opravdu drží objem účesu, vlasy jsou takové nadýchané.

Pouze konečky jsem vyživila ve špičkách kondicionérem od Whamisa(přece jen moje zralé šedé vlasy jsou jiné struktury než vlasy 30+...).

Přestože si vlasy foukám poměrně dost dorovna, po chvíli se mi délky opět jemně zvlnily(potvrzení toho, že kondicionér vlasy nezatěžuje).

Přípravek hodnotím jako velmi dobrý. No, myslím, že pro hodně suché, vysoko porézní nebo kudrnaté vlasy postačující nebude, resp. bude nutné doplnit ho ještě něčím dalším, případně zkusit delší dobu působení.

Offline whiskas
Avatar
19503 příspěvků moje polička 18. března 2023 17:11

Miru Díky za mega recenze. Masku od Aesop jsem koupila myslím na základě zdejší recenze a už jsem na ni skoro zapomněla .Tímto díky.

AB má i vlasovou kosmetiku? Asi jsem nechtěla číst, že ten kondicionér je super a na cenu se snad ani nebudu dívat . Ale jasně, nedá mi to, zvláště, když je tedy tak super.