zuby a vše kolem toho

26. ledna 2020 09:37
Offline 74SLena
Avatar
466 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 18:48

prďola 

Prosím Tě, jak se díváš na použití kokosového oleje?

Na pleť vlasy...

Má to význam nějaký nebo ani ne.?

Děkuji

​kolegyně si kokosovým olejem čistí zuby a nemůže si to vynachválit, trochu ho "narejpne" jak říká ona, prstem rozmaže po zubech za chvilku se rozpustí a pak si normálně kartáčkem vyčistí a vypláchne teplou vodou, já to nezkoušela, ale prý jí od té doby co nepoužívá pasty nekrvácí dásně

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 18:53

74SLena ...jo, to jsem taky zkoušela, ale přidávala jsem sodu a citronovou štávu. Kvůli vybělování. Ale efekt minimální. No, asi bych musela vydržet delší dobu, jenže to mě nabaví...

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 18:59

prďola Jeden čas tu (nebo spíš ještě na mp) kokosový olej hrozně letěl jako multifunkční zázrak. Od smažení, přes vlasové zábaly až po čištění zubů. Ne že bych se na té vlně taky nesvezla, bé. Na vlasech to bylo příjemné, přišlo mi, že mi pak míň krepatily. Nemyslím ale, že by s nimi udělal nějaký zázrak zevnitř, spíš je obalil, zatížil?

(Jo a smývala jsem to, samozřejmě)

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 19:01

Miru  Citrónová šťáva (obecně kyselé) ale zubům dobře nedělá. Mělas nějaký šetrný návod?

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 19:04

Sweet Potato 

...šetrný to asi nebylo. Jen to spolu smíchat na kašičku a čistit. Je mi jasné, že ta citronová šŤáva asi sklovinu hodně narušuje. Ale mně jednak pálily odhalené krčky a druhak mě to nebavilo pořád chystat

Online continuity
Avatar
33119 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 19:11

Miru to mi přijde docela brutal s tou citronovou šťávou a sodou. 

Online continuity
Avatar
33119 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 19:17

74SLena krvácení dásní je potřeba vyřešit u hygienistky/zubare. Já jsem zjistila, že lidi na fórech, kde řeší paradentózu zkoušejí všechno možné jenom aby nemuseli k hygienistce ( co je v jejich podání neco jako operace slepeho střeva bez narkózy). Rozpouštějí kámen klidně i tím citronem.

Offline 74SLena
Avatar
466 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 19:21

74SLena krvácení dásní je potřeba vyřešit u hygienistky/zubare. Já jsem zjistila, že lidi na fórech, kde řeší paradentózu zkoušejí všechno možné jenom aby nemuseli k hygienistce ( co je v jejich podání neco jako operace slepeho střeva bez narkózy). Rozpouštějí kámen klidně i tím citronem.

​já na dentálku nedám dopustit, už se na ní v únoru těším jak do divadla, kolegyně taky dentálku, ani preventivní prohlídky nezanedbává, ale někde se dočetla, že pasty jsou jen reklamní tahák a tak to zkouší přírodně

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 19:59

74SLena tak to rikaji i na te dentalni hygiene, ze si clovek dobre vycisti zuby i bez pasty,ne? 

Offline 74SLena
Avatar
466 příspěvků moje polička 25. ledna 2020 23:10

baltik 

mě tohle dentistka nikdy neřekla, ale doporučila mi Elmex a jsem spokojená

Offline 0zero7
Avatar
10740 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 00:51

prďola jsi bozi!!! Takovyhle znalosti to neni jen Tak! Fakt super, ze te tady mame!

74SLena baltik me rikala moje hygienistka (bozi je uplne), ze bez pasty aspon jednou denne, ze vetsina jich je moc brutalnich. Ja pouzivam nejakou organickou bez floru. Jsem na nej alergicka. Pry obyc soda je lepsi Ale zas je hnusna. A samo dentalni nit. Nezbytna. Kdyz jsem se ji ptala kdyby si musela vybrat mezi floss a brush Tak se osivala a pak ze urcite floss. Dasne mi nekrvaci uz roky co pouzivam nit. Plus teda min se tvori zubni kamen. Ja mam teda zuby jak kobyla. Velky a silny. Taky to neni znacka ideal 

Offline 74SLena
Avatar
466 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 09:37

Prosím adminky, aby vše co jsme o zubech napsaly v Oblíbeném krému na obličej přešouply sem, pokud to jde. Děkuju

Offline 74SLena
Avatar
466 příspěvků moje polička 26. ledna 2020 09:46

0zero7

mě doporučila mezizubní kartáčky, Curaprox mi nevyhovovaly do ruky, měla jsem s nima problém dostat je mezi poslední stoličky, používám od Sokaru ve tvraru L a těma se tam dostaju perfektně