Pleťové a tělové oleje

27. zaří 2014 19:21
Offline Ágnes
Avatar
5 příspěvků moje polička 27. zaří 2014 19:21

Do pleťovýho oleje od Saloosu (růže) jsem se asi zabouchla. Teď pokoukávám po jinejch značkách, ale přijde mi to daleko, daleko dražší... (A plóóóč to tak maj?)  Docela bych zkusila pleťový avokádový olej od Hadka, prý má ochranný faktor. Někde jsem četla, že bychom na den si měli dávat krémy s UV faktorem po celý rok. Jenže už ty Oriflamy, Avony a Nivey nechci. Tak zkusím asi ten avokádovej...

Offline Ronna
Avatar
1073 příspěvků moje polička 27. zaří 2014 23:32
Reakce na Ágnes:

Růži jsem ještě neměla. Mám teď Revital, pleť je po něm moc pěkná, akorát vůni tea tree nemusím, přerazí vůni ostatních složek. Plánuji santalový.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 26. října 2014 21:16

Já jsem se zamilovala do vůně oleje Nuxe. Perfektně ladí s Terracottou od Guerlainu.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 26. října 2014 22:03

Ja už asi rok fičím na Biofázi od Nobilis Tilia a som nadšená. Mala som od nich aj ružový olejček, Da Vinci a Monet a boli fajn a úžasne voňali. Na telo mám rada Nuxe, mám k nemu aj parfém a Monoi od Yves Rochera, aj keď tam je tá vôňa tak intenzívna, že ho používam častejšie pred ako po sprche. Ale je skvelý k Songes.

Offline 74SLena
Avatar
466 příspěvků moje polička 27. října 2014 18:01

Začala jsem používat tělový olej od Baley, je to nějaký na strie a jizvičky, mažu se tím celá a je bezvadnej. Je po něm nádherně vyhlazená a vyživená kůže.http://www.dm-drogeriemarkt.cz/cz_homepage/nove/nove_produkty/355292/balea-telovy-olej.html

Offline alin
Avatar
34 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 23:04

Objavila som skvelý olej na tvár. Opunciový. Trochu drahý (vyše 40 Eur za 15 ml), ale v porovnaní s "luxusnými" omnoho drahšími krémami, je toto naozaj luxus na kschit v pravom zmysle slova. Niekedy ho len pridám do brusnicového oleja, niekedy použijem samostatne.

Na očné okolie mi najviac sedí makový olej (vyhovuje mi viac ako kokosový olej) spolu s ružovou vodou. Makový olej konzumujem, takže to mám 2 v 1. 

Kokosový má u nás využitie v kuchyni. Dá sa na ňom aj vyprážať (na tom bez vône samozrejme). 

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 13. listopadu 2014 23:44

Nemáte náhodou skúsenosť s kávovým olejom? Veľmi ma láka.

Offline JanaHa
Avatar
4 příspěvků moje polička 14. ledna 2015 15:38

Už som v inej téme spomínala Ahavu na Letnej, majú dokonalý suchý olej! Dajú ti ho tam vyskúšať, určite tam zabehni, ja som na ňom závislá :) je super na telo a davam si ho aj do koncekov vlasov! 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2015 14:17

Kdo používáte kokosový olej na tělo - nanášíte ho na pokožku v tuhém nebo tekutém stavu ?? Já jsem si teď koupila druhou pikslu kokoleje od Saloosu a chci se s ním taky zkoušet mazat. Tu první jsem používala jen na vlasy, takže jsem olej vždycky rozehřívala na tekutý, ale zajímá mě, jestli když se s ním mažete denně po sprše, tak jestli ho pokaždé rozehříváte..? A jestli ano, tak vždycky celý kelímek nebo odeberete část? A rozehříváte kde - na topení, na sporáku, v mikrovlnce ?? Předem děkuji.

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 08. února 2015 14:23
Reakce na vanilka:

ale vôbec, v lete je tekutý aj tak a v zime proste naberiem a rozotriem...inak je mi to pohodlnejšie, keď je tuhý...

ja mám momentálne s kokosákom iný problém....našli mi ho v kúpeľni mravce

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2015 14:26
Reakce na slniecko:

Mně to právě není příjemné nabírat, když je tuhý - leze to za nehty !!

Offline slniecko admin
Avatar
17522 příspěvků moje polička 08. února 2015 14:29
Reakce na vanilka:

tak potom by som to na tvojom mieste dala vždy na radiátor - kľudne celé balenie

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2015 14:35
Reakce na slniecko:

Asi budu muset. Prý to kvalitě oleje nijak neubírá - může se prý klidně 1000x rozehřát a zase ztuhnout.

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 08. února 2015 14:44
Reakce na vanilka:

...mám ho v koupelně.

Je tuhý.

Jak vylezu ze sprchy, hrábnu do krabičky a tuhou hmotu naberu.

Za nehty to vůbec nevadí, protože se v těch dlaních okamžitě ohřívá a taje. V podstatě ty ztuhlé hrudky, kousky dlaněmi přidržuji na mokré kůži a vtírám, postupně taje a vcucává se.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 08. února 2015 15:06
Reakce na Miru:

Tak se to s ním budu muset naučit .

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 08. února 2015 16:04

Já jsem ten kokosový olej nesnesla, vadilo mi na něm všechno (konzistencí počínaje a vůní nevůní konče). Pořád jsem měla pocit, že se natírám něčím, co patří do spižírny, ale nedokázala jsem ho využít ani v kuchyni, poněvadž tam se mi zase zdálo, že se hodí spíše do koupelny.

Nedám dopustit na suché oleje ve spreji - rychlá aplikace a většinou i příjemná parfemace. Momentálně mám Nuxe a děsí mě jenom, jak rychle ubývá.

Offline Barbarella
Avatar
207 příspěvků moje polička 08. února 2015 19:58
Reakce na Fleur:

Jo, přesně.  Mám divný pocit, že se to dá jíst a ještě mazat na tělo.

Jedu taky v suchých olejích, i když některé to suché mají jen v názvu.

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 08. února 2015 20:16

...já, když to mažu na tělo( na vlasy jsem zkusila taky),

tak to prostě do pusy nestrčím.

Přestože se to dá i jíst.

...krém na obličej taky nemám místo jogurtu...

Olej od Nuxe jsem měla taky.

Moc dobrý, akorát voňavý.

Ale při mé spotřebě čehokoliv, co se maže na tělo...

Jo, kdyby cena za 50ml byla za 200ml, tak jo, to by šlo

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 08. února 2015 20:54
Reakce na Miru:

Máš pravdu, že cena je u Nuxe bohužel poměrně limitujícím faktorem.

Offline unseen
Avatar
542 příspěvků moje polička 08. února 2015 21:44
Reakce na vanilka:

Mně to právě není příjemné nabírat, když je tuhý - leze to za nehty !!

Používám špachtličku...