(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 13. května 2020 06:12

Solathis 

...tak jsem si některé výrobky od značky Mossa zadala do "cosdna" tabulky a vycházejí tam výborně!

(jen o něco málo hůř než "moje" Whamisa...)

A cenově je Mossa hodně příjemná...

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 13. května 2020 09:52

Solathis Složením perfektní, na aktivní složky budu mít čas až večer

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. května 2020 14:49

prďola Jo, o ty mi jde obzvlast, na obale cosi pisou, ale nevim, jestli tomu verit. Dekuju!

Online viktorka_od splavu
Avatar
45983 příspěvků moje polička 13. května 2020 21:46

rasaNori byla jsem na tom v tvým věku podobně a asi se stejnou chutí věnovat tomu nějaký větší úsilí, takže můžu jen říct, k čemu jsem doposud dospěla: normální mýdlo na obličej je zbytečně agresivní, pokud nefáráš v dole. umýt stačí buď teplou vodou nebo když jsi nalíčená tak nějakou tou čistící pěnou, gelem, olejem... co ti bude vyhovovat to je potřeba bohužel vyzkoušet.

po umytí a osušení hydratační krém, vlastně asi jakýkoliv, co ti bude vyhovovat, jen jsem teda zjistila že velká spousta těch denních má v sobě silikony, které dělají příjemný pocit na kůži, a přitom jí ani trochu neprospívají. taky mi vadí takové ty "voskovité", co se divně roztírají a vytvoří povlak. když máš vyhovující denní krém, jde do něj v případě potřeby, když chci být "za hezkou" přimíchat trochu makeupu (jde to tak líp roztírat, je to rychlé a pohodlné). někdo, myslím Karja, tu doporučil tenhle a ten je pro to fakt vhodný, cenově na ozkoušení jestli to vůbec chceš absolvovat a super fungující:-)) 

když spěchám a nechci se s tím moc párat, což je většinou,tak mám: tužku na obočí s kartáčkem (hlavně ne černou, ale v barvě vlasů), malinko počárám tužkou tvar obočí a kartáčkem po směru rozetřu doztracena, co přetáhnu, prstem otřu

řasenku, pokud možno takovou co drží a nebude do hodiny opatlaná pod očima ala panda

tužku na rty a rtěnku víceméně v barvě mých rtů (nutno vyzkoušet), tak aby to moc nerazilo ale jen hezky zvýraznilo rty. ta tužka je dobrá že jednak se rtěnka nerozmazává okolo a pak, tužka vydrží dýl, je taková sušší, když vezmeš konturu a mírně i vybarvíš do středu a pak to přetáhneš buď balzámem nebo tou rtěnkou, vydrží dlouho

no a to je vše, víc než 10 minut to netrvá, spíš tak 5-7. večer to pak ve sprše teplou vodou a něčím na obličej smyju, osuším, nakrémuju, ještě přetřu ubrouskem jestli tam něco nezbylo/odsaju zbytečnej nános krému a hotovo

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 15. května 2020 11:10

Solathis MOSSA Energizující noční krém

Použité oleje - slunečnicový a olivový, rostlinné extrakty z rakytníku, jeřabin, tykve, kdoule, červeného rybízu, ostružníku a borůvek. 

AKtivní složky - Sodium PCA (hydratace), vit. C (projasnění, podpora tvorby elastinu, antioxidant), Galactoarabinan (neznala jsem, ale dobře popsáno např tady), vit. E, kyselina hyaluronová. I když jsou přímé aktivní složky použité poměrně střídmě, tak ta směs rostlinných extraktů svým složením podle mě určitě splní slibovaný vitamínový koktejl. Jediná nevýhoda tohoto použití extraktů je v tom, že nikdo netuší, jaké dávky přínosných prvků vlastně obsahuje, na rozdíl od třeba jasně procentuálně deklarovaného vit. C.

Zakonzervováno je poměrně nezvykle, ale k pleti velmi šetrně pomocí Sodium Phytate a Sodium Levulinate

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. května 2020 12:16

prďola Dekuji! Zatim mi to vzhledem k veku tedy snad staci, oni pisou, ze jje to pro plet do 30, no.

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 15. května 2020 12:21

Solathis Rádo se stalo, zas jsem se něco nového naučila

Navíc ta značka vypadá docela dobře - nemají manýry globálních výrobců na sklad s neomezenou dobou skladování a mohou si dovolit používat co nejpřirozenější ingredience. 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 15. května 2020 13:05

prďola Ja jsem obecne z lotysu, co se kosmetiky tyka, dost nadsena. Litevci me (z toho maleho vzorku, co jsem zkousela), nepresvedcili - ale porovnavam peci a dekorativku.

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 15. května 2020 13:55

Solathis To je skvělé, že se nerozpakuješ použít i produkty, které by mnozí mohli považovat za podivné nebo nedůvěryhodné. I já mám skvělé zkušenosti např. s amarantovým olejem nebo olejem ze semínek sibiřské borovice. Cenově bezkonkurenční a málokdo je nabízí!

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 26. května 2020 16:16

Prosím pěkně, nemáte některá typ na denní krém s SPF (alespoň 20) vhodný pro suchou a citlivou pleť. Mívala jsem Clinique Superdefense zelený pro typ 1 a 2, ale ten se už nedělá. Teď je nějaký jiný oranžový, nemáte s ním náhodou zkušenost?

Děkuji.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 27. května 2020 11:25

Yvraine Co tenhle?

Maji jich vic, nevic, co konkretne hledas/hledate, ale cokoliv, co jsem od Eminence zkusila, bylo super.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 27. května 2020 12:02

Yvraine La som bývavala vždy spokojná s L´Occitane a Ahava, čo sa týka krémov s UV filtrom. Teraz mám na vyskúšanie kúpený z The Body Shop, ale ešte som ho netestovala, tak uvidím.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 27. května 2020 22:06

Děkuju té, která sem před časem dávala odkaz na tenhle krém na nohy a zaručovala se vlastním krkem za to, že nohy po něm jsou jak u miminka.

Stačil 1 týden používáníNavíc jsem s ním začala mazat i nehtovou kůžičku na rukou, kterou jsem měla díky používání dezinfekce roztřepenou a samou záděru....a stačilo pár dní.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 30. května 2020 20:56

prďola si tu, prosím?

Potrebujem nutne poradiť (no dobre, asi to nie je celkom o život, ale skoro, skoro!!!)

Robím objednávku na Notine a chce mi to ako bonus k nákupu dať nejaké malé balenie ampulí, čo je super, lenže ja si neviem vybrať ...

Na výber sú tieto 3 typy... Moje myšlienkové pochody sú asi také, že kyselina hyalurónová mi zatiaľ v žiadnej forme síce ani neublížila, ale ani nepomohla....lenže čo ak práve tu? Naopak, Q10 moja pleť žerie nadšene ako môj syn šunku, ale zas, má zmysel toto, ak jej stačí Balea? No a tie vitamínové, k tým zas nemám tucha, ale zas nemalo by zmysel to práve preto skúsiť?

Na zabitie, viem...

https://www.notino.sk/saffee/advanced-hyaluronic-acid-ampoules/

https://www.notino.sk/saffee/advanced-coenzyme-q10-ampoules-7-denna-intenzivna-starostlivost-s-koenzymom-q10/

https://www.notino.sk/saffee/advanced-vitamins-ace-ampoules/

Online prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 30. května 2020 22:06

slniecko Těžko radit tak narychlo - notino neuvádí složení, ale pokud bych vycházela jen z toho, že se jedná o liposomální formu, tak by dobré měly být všechny tři druhy ampulí

Kyselina hyaluronová pokud není v nízkomolekulové nebo liposomální formě, tak zajistí hydrataci spíš jen krátkodobě. Tady máš obojí, což se běžně nevidí. Ale stejně tak i CoQ10 nebo vitamíny v liposomální formě. Asi bych zvolila ty vitamínové ampule - přece jen dostat retinol do hlubších vrstev pokožky bez podráždění bych považovala za velké plus.

Offline Yvraine
Avatar
293 příspěvků moje polička 30. května 2020 22:13

Solathis slniecko 

Děkuji za rady, nakonec jsem zůstala u Clinique, dal se nejsnáz sehnat a na stránkách byl přímo seznam ingrediencí, zatím jsem se neosypala, tak to snad bude ok.

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:33

jerry a kde jsi ho sehnala? Našla jsem je na zvláštních eshopech... 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 31. května 2020 11:40

AprilTwelve 

Koupila v e-shopu. A minulý týden jsem ho objevila ve své oblíbené drogerii PEMI na Olšanském náměstí (ale na jejich e-shopu nebyl). Měli 3 druhy, vč. tohoto modrého.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 31. května 2020 13:28

prďola vďaka veľká !!!

Offline Mini
Avatar
příspěvků moje polička 01. června 2020 11:27
Reakce na AprilTwelve:

jerry a kde jsi ho sehnala? Našla jsem je na zvláštních eshopech... 

​Také ve zdravotnických potřebách. V Praze např. ve Zdravpro v Hradební ( Poliklinika Revoluční )