(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline viktorka_od splavu
Avatar
45984 příspěvků moje polička 08. února 2020 08:01

Karlicka jj konturku, obkreslim a mirne vybarvim smerem ke stredu rtu. konturka je celkem sucha ale dobre ke rtum prilne a vydrzi. pres ni pak ten jeleni luj   a ten behem dne obnovuju, konturka vetsinou vydrzi. kdyz jsou pak rty lepsi stridam/doplnuji beznou rtenkou

Offline Karlicka
Avatar
185 příspěvků moje polička 08. února 2020 08:52

viktorka_od splavu to zni dobre!  Vyzkousim.  Diky moc ;-) 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:05

whiskas složení toho Inkey Caffein séra vypadá velmi dobře a de facto nevidím moc důvod proč by ti po něm měly opuchnout víčka ještě víc Samozřejmě můžeš mít alergickou reakci na nějakou ze složek, ale já bych ho hned nezatracovala. Zkus si jen pohlídat, ať ho nedáváš na oční okolí společně i s jinou péčí. Jen pro jistotu

Řekla bych, že nejenom peptidovou péčí vypadá to Inkey sérum líp než Ordinary. 

Ad EL ANR a silikony - já se ti nedivím, že jsi s jejich krémem spokojená silikony jsou z pohledu vnímání toho, jak je krém příjemný, lehký, vstřebatelný, ... úplně nej! Všechny tak příjemné krémy milujeme! Ono pak to srovnání s péčí založenou hlavně na přírodních ingrediencí dostává dost na prdel.

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:17

prďola Díky. Asi jsem to špatně napsala. Nemyslím si, že by mi oční krém od Inkey zhoršil stav očního okolí, jen neudělal nic zvláštního :-D. Stejně jako jsem včera zkoušela oční krém od Aesop Parsley seed a o.k., jen opět žádný zázrak na otoky, LEČ tmavé kruhy byly méně patrné. Ale ono by to hlavně chtělo více pít a můj pitný režim je tristní (nemám pocit žízně). Skvěle hydratující (cena ale otřesná ) mi ovšem přijde krém od Omorovicza Reviving eye cream

Acerol, Alfalfa Extract, Apple Pectin, Apricot Seed Oil, Arnica, Calendula Oil, Caprylic, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Ethylhexanoate, Cetearyl Olivate, Chlorella Vulgaris, Copper Gluconate, Cucumber Distillate, Ethylhexylglycerin, Glycerin, Hazelnu protein, Helianthus Anuus Seed Oil, Jojoba Oil, Magnesium Aspartate, Mannitol, Phenoxyethanol, Shea Butter, Sorbian Olivate,Soy Protein, Squalane, Stearyl Heptanoate, Tocopherol, Virgin Prunus Oil, Xanthan Gum, Yeast Extract, Zinc Gluconate, Mineral Cosmetology: Hungarian Thermal Water rich in calcium, magnesium, zinc and copper

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:18

prďola A přesně, oční od EL je asi jen optický klam, ale funguje. 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:28

jerry Ono se k tomu prvnímu krému nedá asi ani moc detailů uvést - z mého pohledu je použití minerálního oleje/vazelíny (paraffinum liquid, paraffin) dost ostudné a není nijak vyváženo přínosnými aktivními složkami, těch je fakt minimum (panthenol). Pokud pominu rostlinný extrakt sedmikrásky, tak je to hlavně minerální olej s kapkou avokáda. Nechala bych to být, za to ti ten lokální patriotismus nestojí

U toho třetího je to naprosto jednoznačné: a to ne z důvodu parabenů, ale zakázaného konzervantu Quaternium.

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:32

prďola Ovšem s Ordinary jsem opravdu spokojená, jak jsi mi poradila postup nanášení. Opravdu nemám výhrady. Jen chci ještě dokoupit nějaký jejich vit.C.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:37
Reakce na whiskas:

prďola A přesně, oční od EL je asi jen optický klam, ale funguje. 

​A k tomu očnímu klamu jen tak pro srandu - poslední uvedené složky EL ARN krému - Iron Oxides (Ci 77491) , Iron Oxides (Ci 77492) - nejsou nic jiného než velice jemné třpytky, které zlepšují vnímání okamžitého efektu. Jsou neškodné, ale uživatelky mají pocit okamžitého efektu. A to se přece počítá  

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:38

prďola to jsem netušila, takže záhada rozluštěna. No, ale co s tím, že?

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:39

whiskas To mě moc těší, že stačilo trochu upravit způsob použití péče. V tomto případě by to fakt byla škoda, protože složení je pro pleť přínosné

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:42

0zero7 Na ty tři čistící produkty jsem se podívala hned, jak jsi je sem dala, jen někde musím pohledat poznámky k nim. Byla jsem zvědavá, jak je vyhodnotíte 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:51

whiskas Ono se s otoky víček, pokud tedy nemají příčinu ve zdravotním stavu a pokud nejsou jen občasné, nedá krémem moc dělat. Dají se trochu zmenšit, ale asi ne natolik, aby byl člověk spokojený. Ono stačí, když si načteš, jak vypadá podkoží očního okolí a co ty otoky způsobuje.

Omorovicza je z pohledu složení samozřejmě skvělá

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 08. února 2020 11:56

prďola Já prostě jen občas pytle pod očima ... Omorovicza skvělá jo? Že bych zainvestovala . Zkoušela jsem ten krém jen v obchodě, ale konzistence a následný pocit na 1.

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. února 2020 12:02

whiskas Řekla bych si o jeden, dva vzorky na víc než jedno vyzkoušení, a pokud budeš spokojená, tak klidně zainvestovat. Ten krém obsahuje opravdu dost aktivní složek i účinné rostlinné extrakty. Jen ber prosím do úvahy, že je hlavně hydratační, a ne na odstranění otoků.

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 08. února 2020 12:03

prďola To samé asi i vlasová kosmetika. Např. po nesmývacím kondicionéru Kerastase Blonde absolu jsou vlasy provoněné, lesklé ... ale druhý den, totální seno. Silikony zřejmě vysušují? 

Ovšem teď mám přírodní šampon + kondicioner Rahua a ač je přírodní, tak jsou po něm i barvené vlasy lesklé. Alespoň se praví, že je přírodní. Kondicionér:

Water, Herbal Infusion of Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Passiflora Incarnate (Passion) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract and Camellia Sinensis (Green tea) Leaf Extract, Behentrimonium Methosulfate*, Cetearyl Alcohol*, Oenocarpus Bataua (Rahua Ungurahua) Oil, Plukenetia Volubilis (Sacha Inchi) Seed Oil, Sucrose, Mauritia Flexuosa (Morete) Fruit Oil, Hydrolyzed Quinoa Protein, Vegetable Glycerin, Kaolinite (Rose Clay), Aroma, Cymbopogon Nardus (Citronella) Oil, Glycine*, Behentrimonium Chloride*, Potassium Sorbate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride*. *Plant-derived ingredient.

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 08. února 2020 12:04

A pak se mi zdá skvělý tento styling, pokud by to někoho zajímalo a silikony také nevidím, nebo jsou chytře skryté .

Living Proof

Water, Myristyl Alcohol, Maltodextrin/VP Copolymer, Octafluoropentyl Methacrylate (OFPMA), Lauryl Methyl Gluceth-10 Hydroxypropyldimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Polyalkylaminoester-1 (PBAE), Polyquaternium-55, Hydroxyethylcellulose, C10-40 Isoalkylamidopropylethyldimonium Ethosulfate, Behenyl/Stearyl Aminopropanediol Esters, DimethylPABAmidopropyl Laurdimonium Tosylate, PPG-3 Benzyl Ether Ethylhexanoate, Oleth-10, Cetyl Alcohol, PPG-2 Myristyl Ether Propionate, Steareth-2, Oleyl Alcohol, Steareth-10, Astrocaryum Tucuma Seed Butter, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Myrica Pubescens Fruit Wax, Caprylic Acid, Lauric Acid, Potassium Sorbate, Propanediol, Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol.

Offline whiskas
Avatar
19520 příspěvků moje polička 08. února 2020 12:07

prďola Jasně, díky. Ty opuchy pod očima jsou asi spíše vnitřní záležitost. Dám si raději pár sklenic vody. Není to u mě setrvalý stav, ale spíše shoda okolností (málo spánku, byť kvalitního :-D atd.), takže asi nemá cenu to řešit krémy. Ledové lžičky/kostky z lednice jsou jako první pomoc zatím dostačující. 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. února 2020 12:14

whiskas jj, i ve vlasech jsou prvotní pocity při použití produktů se silikony velmi uspokojivé! Ale silikony vlas obalí a brání v přijímání vlhkosti a výživy, takže vlasy zkřehnou a často se lámou.

Ono je jasné, že přirozená reakce vlasu v prostředí s různou vlhkostí vzduchu, nemusí být vždy přijímána s nadšením.

Rahua produkty (tedy alespoň ty, na které jsem dívala) byly vždy ok a z pohledu aktivních složek perfektní!

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 08. února 2020 12:19

whiskas Ad mražené kostky na oční víčka: zkus si zamrazit okurkovou šťávu nebo slabší černý čaj a nepřikládat rovnou na pokožku (na to je oční okolí příliš jemné), ale aspoň přes jednu vrstvu papírového kapesníčku nebo gázy.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 08. února 2020 12:25

prďola 

Děkuju, to přesně jsem potřebovala vědět.