(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 13:56

prďola Počuj, ty by si sa tým mohla živiť, normálne to vidím, ako sprievodca pleťovou starostlivosťou, len by sa to muselo nejako volať nejako tak, aby to ľuďom neevokovalo tých "expertov", čo sú z času na čas pri uvádzačkách novej kozmetiky v parfumériách a zaručene ti vtlačia tú jednu značku...

A aj ja mám ešte dotaz......keby jeden ...ale ešte kým máš trpezlivosť...

Ohľadné krémov / olejov / balazamov...je to jedno a ide len o to, čo mi lepšie sadne na pleť? Alebo tie oleje a balzamy, tým, že obsahujú v podstate len oleje/tuky nehydratujú...a ak je to tak, tak ich treba prestriedavať, alebo stačí pod to niečo (toner, kvetová voda), resp. pri tých olejoch dávať na mokrú pokožku?

A ešte, stačí, ak používam miesto toneru ružovú vodu (čo mi teda posledné roky sedí najviac), alebo by som sa mala pustiť do hľadania nejakého iného?

Offline Kudynka
Avatar
10 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 13:59

#y

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 14:00

Miru Nevím tedy po čem jdeš a jestli ten produkt musí být k dispozici v kamenných obchodech

Ale třeba by stálo za to, trochu víc prozkoumat značku Whamisa, resp. opravdu změřit pH některých vodných a emulgovaných produktů. Nezkoumala jsem úplně všechno od této značky, ale ty, které jsem kontrolovala, neměly ve formulaci dorovnávané pH a fermentace nastavuje vodu/bylinné extrakty do hodně kyselých hodnot. Složení jinak většinou vypadalo dobře.

pH metr mám, nemám vzorky k proměření... takže dotaz do pléna - máte někdo Whamisa produkty a můžete poskytnout vzorek max. velikosti lískového oříšku?

Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 14:06
Offline Miru
Avatar
13843 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 14:06

prďola 

Mohu poskytnout vzorek Bio Tonikum Deep Rich, Bio hydratační krém s kolagenem, odličovací olej, hydratační sprej s růží.

Chystám se od nich pořídit antiage sérum na vrásky kolem očního okolí, čisticí gel(krém jsem měla, je hodně dobrý, ale baví mě měnit to).

Jinak já koukala na ten Clinique(Superdefense Daily Defense Moisturizer SPF 20, Moisture Surge Hydrating Supercharged Concentrate, Clinique Smart Oil)

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 14:08

slniecko Jj, něco hodně důvěryhodného, ale nenamachrovaného ... jako třeba "Prďolův instatní rádce"

Napíšu večer, teď pádím s hafanem dokud nám svítí sluníčko

Offline Kammila
Avatar
641 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 15:40
Reakce na slniecko:

Ohľadné krémov / olejov / balazamov...je to jedno a ide len o to, čo mi lepšie sadne na pleť? Alebo tie oleje a balzamy, tým, že obsahujú v podstate len oleje/tuky nehydratujú...a ak je to tak, tak ich treba prestriedavať, alebo stačí pod to niečo (toner, kvetová voda), resp. pri tých olejoch dávať na mokrú pokožku?

​ta otázka mi jde zrovna do rány, taky nad tím přemýšlím. Já si dosud myslela že stačí pod ně třeba toner kvůli zvlhčení. Nedávno jsem ale četla, že se pod olej musí dát nějaká hydratace a ten olej ji uzamknejá jsem minimalista jak 999, buffet a nějaký olej max...sázím spíš na výživu zevnitř, ale ať nejsem minimalista extrémní

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 16:33

prďola "Prďolův instatní rádce" je super !!!

Online prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:04

slniecko

K těm olejům/balzámům atd. - beru do úvahy, že se budeme bavit o zdravé pleti bez nějakých kožních problémů.

Tak v tom případě naprosté minimum, které pro péči potřebuješ, je hydratace a ochrana/obnova lipidové vrstvy. Hydrataci bez vodných produktů (tonikum/gel/emulgovaný krém) nedáš a k ochraně lipidové vrstvy potřebuješ zase "olejový" produkt (olej/mast/emuglovaný krém). Takže si můžeš z vodné i olejové skupiny vybrat podle toho, co ti nejvíc vyhovuje.

To zmíněné minimum je z dlouhodobého hlediska a při současných nárocích na vzhled neudržitelné. Tj. budeš řešit zpevnění pleti, stimulaci tvorby kolagenu, ochranu před volnými radikály, takže aktivní složky, které by měl ten tebou preferovaný vodný nebo olejový produkt obsahovat.

Ale určitě je dobré mít jasno, jestli chceš používat gel + olej nebo tonik + krém, tato volba je na tobě

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 17:57

slniecko Tak něco už jsem vymyslila na Nový rokHohó, vrchní schvalovatelka mastí, či vrchní mastičkářka

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 18:29
Reakce na prďola:

Ale určitě je dobré mít jasno, jestli chceš používat gel + olej nebo tonik + krém, tato volba je na tobě

​Uááá, ale ja jasno nemám ...v ničom !!!

Ten Buffet, čo som si práve objednala na vyskúšanie je...gel? Či sérum? A čo v tom celom spraví sérum ?

Aby som bola konkrétnejšia, vždy, keď sa mi dostane do rúk vzorka niektorého z Decleor balzamov, je úplne jedno, z ktorej línie, tak mi urobí na pleti strašne dobrý pocit, ale na strane druhej neviem, či by to bolo na dlhodobé použitie ok. Detto oleje, ak mám akýkoľvek väčší pleťový problém, na chvíľu presedlám len na mandľový/marhuľový olej (ako na vyčistenú pleť pochopiteľne) a do pár dní je to ok. Len tam je mi jasné, že to je len krátkodobé záchranné riešenie.

Navrch zas v lete potrebujem určite UV filter a hlavne ľahunký krém (ktorý dorážam do polky zimy, ten z tohoto leta som dopoužívala včera, minulú zimu som k tomu mala aspoň vychytávku - zmiešavacie sérum od L´Erbolaria pre lepší pocit) a potom mám zas pocit, že to nestačí a presne tú pevnosť budem musieť o chvíľu začať riešiť.

Pomoc...

No a ešte si písala o tých toneroch, že sú dôležité, tak som zneistená z mojej kvetovej vody, či je to dosť...

Šmarjájózef...kde je jednoduché 1-2-3 od Clinique z mojich mladých čias???

Offline slniecko admin
Avatar
17564 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 18:33
Reakce na Korsičanka:

slniecko Tak něco už jsem vymyslila na Nový rokHohó, vrchní schvalovatelka mastí, či vrchní mastičkářka

​a do loga dáme Hildegardu z Bingenu. Po marketingovej stránke to celé dáme !

Offline Korsičanka
Avatar
12832 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 19:01

slniecko

prďola Nechceš si konečně změnit nick, Hildegardo?

Offline crazydaisy
Avatar
2666 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:08

Musím se přiznat, že jak to tady čtu, propadám úplný beznaději. Já jsem tak maximálně schopná rozlišit krém na den, noc a oční a tím končím. Asi se budu muset smířit s tím, že budu vrásčitá stařena se zničenou pletí. Teď už tuplem nevím, co bych vlastně měla pouzívat

Offline Sweet Potato
Avatar
34782 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:32
Online viktorka_od splavu
Avatar
46017 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:35

crazydaisy ses o jeden napred!(ocni nedavam

Online Potrefenáhusa
Avatar
33634 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:36

crazydaisy Jj, mne to tady úplně skličuje

Online viktorka_od splavu
Avatar
46017 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:38

Potrefenáhusa me vubec:-) protoze vim, ze zestarneme uplne vsechny bez ohledu na pocet a intenzitu pouzivani tech pripravku

Online Potrefenáhusa
Avatar
33634 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:41

viktorka_od splavu To je fakt jistota

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. ledna 2020 21:42