(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Online Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 19:58

Alena_In mne je cerstve 35. Jeste loni jsem hazela celem prasatka, plet jak podobana ctrnactka. Vetsina make upu mi vydrzela na pleti tak hodinu. Dost jsem pudrovala. Ted mi doslo, ze pudr jsem uz rok nepouzila-nebyl duvod. Taky "peci" pouzivam vice mene stejnou - je sice hydratacni, ale z rady pro problematickou plet. Ja jsem asi zaspala...

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 20:01

Gatita Nezaspala, proti mě jsi rychlík. :-) Mě to trvalo nějaký rok a kdyby mě kosmetička nepodrobila křížovému výslechu, jak se vlastně starám i pleť, tak mi to nedocvaklo možná vůbec. :-)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 20:02

Alena_In Ja šupinky na pleti nemám, aspoň si toho nie som vôbec vedomá, ale po použití niektorých makeupov ich zrazu mám. Ale ono to bude asi tým, že vysušujú a stačí ich použiť párkrát a šupiny sú na svete. Tak to je aj s tým Catrice HD foundation. Najprv super a potom som bola ako šupináč. Ten čo mám teraz používam už tak pol roka som rada, že na kvalitu pleti nemá vplyv. 

Online Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 20:11

paktofonika ja taky nemam supinatou plet - kdyz na ni nic nemam. Ale jakmile se v posledni dobe namaluju, je to tam! Udela se to az s tim make upem. Muze to byt znamka vysusene pleti i u Tebe. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 20:15

Gatita Ale ja ich po nalíčení nemám, ako píšem vyššie, mala som to iba pri použití niektorých makeupov. Je možné že mi pleť vysušovali, jak je ten makeup na pleti celý deň tak to je asi rýchly proces. Pleť dehydrovanú mám a viem o tom, ale šupinky nie. 

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 21:46

Gatita asi bych poresila nejakou hydrataci pres noc, mozna gel hyaluron nebo serum at ti to nezatizi plet zbytecne. 

Makeup z toho co tu probehlo bych jeste dodala Chanel Vitalumiere, klasickej, dobre se s nim pracuje a hydratuje.  nebo pak ten novej, je lehci jeste. 

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 21:58

Jinak jako ten stvetskovy olej tak krasne voni!!! Ale necitim z toho zadne zkrasleni, to kdyz si dam ten squalane, tak to je jak nejaka injekce, hned je to znat;-). 

Offline Karja
Avatar
35727 příspěvků moje polička 04. listopadu 2019 21:59

Gatita Ja jsem ten propagator Misshy,  to jsi nezkousela? Ja od toho utekla jen protoze musim vic kryt no:-(((

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 04:30

slniecko 

...a nejsi po něm lesklá.?.

(a pleŤ máš, prosím, jakou.?.)

Online Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 07:22

0zero7 diky, hydratovat urcite budu. Ty bys to videla teda spis na serum nez krem? Budu muset neco pohledat, idealne v nejake rozumnejsi cenove tride. Zatim jedu v la roche, ale tam uz roky pouzivam radu na problematickou (=mladou) plet, a jak jsem psala vyse, uz to neni ono.

paktofonikareferat z testovani: UD po naneseni wow efekt. Dobre se nanasi, na pleti ho necitim. Odstin perfektni. Ze vzdalenosti pul metru od zrcadla uplne zarim krasou. Kdyz se podivam poradne a zblizka, tak je ale poznat, ze jsem nalicena, je prekvapive kryci, tak staci tenka vrstva. Pokud se do odpoledne neslije do vrasek nebo neudela supinky, bude to vitez nad mac a el.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 07:25

Gatita Tak držím palce. Nájsť ten správny makeup je také malé víťazstvo. :) 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4112 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 07:35

Gatita ja jsem moc spokojena s bioderma sensibio bb kremem, zatim jsem nenasla nic lepsiho. Ma lehkou texturu, trochu kryje (cerveny zilky), ale nedela masku. Jo a ma jen jeden odstin, tak mozna mam stesti, ze mi zrovna sedl.

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 07:54

Gatita Já to psala už do nakupování, mně teď moc vyhovuje make-up Vichy mineralblend. Skvěle jydratuje a stojí pár korun. Zkus si říct v lékárně o vzorky.

Offline Lamicka
Avatar
13329 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 08:40

Gatita az budes zkouset EL doublewear, tak ho staci jen malicko a predtim hodne hydratovat. Ja ho nepouzivam v silne vrstve, hodne ho zapracovavam stetcem a je to ok. Ale nevim, jak s tema supinkama, to by asi chtelo spis tu lehci verzi. 

Online Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 09:09

999 tip si rada vezmu na priste, ale uz se asi budu rozhodovat jen mezi temi nekolika, od nichz mam vzorky. Jinak bych vas tu unavovala donekonecna:) ja na kosmetiku nejsem snob, pece a ostatni dekorativka mi staci za par korun, ale s tim make upem vzdycky hrozne nadelam, a mam takovou stredoevropsky vyblitou plet, tak se mi vetsinou vyplati priplatit za znacku a s tim spojene "poradenstvi" s odstinem. Kdysi jsem mela vichy i biodermu, ale tam byl problem prave s tim odstinem.

Lamicka blby dotaz - jak a jak casto ten stetec udrzujes? Ja si vcera poprve v zivote koupila na tekuty make  up. Doposud jsem to aplikovala prsty, prislo mi to vzdycky nejak hygienictejsi...

Offline Lamicka
Avatar
13329 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 09:18

Gatita ja ho cistim tak 1x za mesic, nastrikam nejakou vodicku z DM na stetce, vymeju a necham uschnout stetinama dolu. Kdyz se mi dostane spina na oblicej, tak mi hned naskacou pupinky, tady nic, tak se tam asi v mezicase zadna velka spina nedrzi. 

Online Gatita
Avatar
7120 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 09:23

Lamicka tak to zni easy! Ja se prave celkem bojim zanetu a navratu akne. Ale je fakt, ze tim stetcem to liceni vypada lipJinak ten EL doublewear mi nijak zvlast nesedl, urcite je to kvalitni produkt, ale udelal mi nakonec ty same supinky jako dosavadni makeup, bych si moc nepomohla. I prodavacka rikala, ze jak tam chybi nejaka ta olejova slozka, ze to pro me nebude to prave. Nepomohla ani hydratace tesne pred.

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 09:29

Gatita 

Nejlepší je v klidu vyzkoušet vzorky doma (a hlavně na denním světle). S poradenstvím v parfumerii nemám úplně dobré zkušenosti - mám podobný "odstín" pleti jako (dost trefně) popisuješ a co při umělém osvětlení uvnitř vypadalo dobře, tak na denním světle už tak pěkné nebylo (obvykle tmavší).

Offline Lamicka
Avatar
13329 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 09:34

Gatita jo, on je fakt hodne hutny. Ja mam plet spis az mastnou, tak mi vyhovuje. 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 05. listopadu 2019 09:55

Gatita Já se líčím denně kromě víkendů, tak musím mýt štětec častěji, mám tedy dva na vystřídání. Myju tak jednou za dva týdny, možná i častěji. Používám dětský šampon, vymývám v dlani krouživými pohyby, aby se voda nedostala do spoje, tak dlouho, dokud ze štetce neteče čirá voda. Lehce vymačkám a suším na ubrousku na okraji stolu, aby štetinky byly ve volném prostoru. 

Štetce mám i po několika letech jako nové.