Tělové mléko

11. srpna 2014 23:36
dusty
Avatar
02. února 2015 20:10

Ja práve fičím na tomto: Balea Bodybutter Nuss - vonia ako oriešková zmrzlina a v kombinácii s kokosovým olejom je to fantázia. Teda aspoň desať minút - potom gurmánska vôňa opadne a zostane len ľahký závan na hebkej pokožke. Predtým som používala Bodybutter Kakao, ale táto parfumácia mi vyhovuje viac.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 02. února 2015 20:34

...od Balea jsem měla tělové mléko "malina s aloe?" - nádherná vůně.

Ale to bylo pouze na normální pleť,

tak mám nyní na suchou - kokosové s něčim - opět velmi pěkná vůně.

A také mám kokosový tuhý olej. Je bezvadný, a voní po něm nejen kůže ale príjemně i oblečení.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 03. února 2015 07:20
Reakce na dusty:

Kakao mám já, voní to hezky a někdy až moc, ale vyhovuje mi hlavně ta konzistence, pokožka je po něm hezky vláčná. Dost často ho používám na noc.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 07. února 2015 11:10
Reakce na naja:

Kakao mají u nás jako jediné z řady Bodybutter a já z něj mám strach, tak čekám, až naskladní máslo s jinou vůní . Já teď mám od Baley Bodycream Sheabutter a spokojenost. Hlavně mi vyhovuje ta jemňoučká vůně, nemám ráda krémy a mléka moc navoněné.

Offline naja
Avatar
1103 příspěvků moje polička 07. února 2015 13:01
Reakce na vanilka:

Já jsem si to mé koupila ke kakaovému Angelovi. Také používám většinou neutrální mléka, ale tahle konzistence mi velmi vyhovuje a ta vůně se dá přežít třeba právě na spaní, do postele se nevoním. K jinému parfému ho nepoužívám, hrozně by se to tlouklo.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 02. ledna 2016 15:19

 Dojíždím kokosový olej i výše zmíněný sheabutter od Baley a to bych nebyla já, abych nechtěla změnu. Jak teď přišly mrazy, pokožka se začíná ozývat - vysychá a svědí. Máte někdo vyzkoušená tělová mléka např. od Neutrogeny, Weledy, Dermacolu, Ryoru? Samozřejmě klidně i jiné značky. Sháním vydatně hydratační, ale rychle se vstřebávající. Nejlépe s pumpičkou. Mám sice doma výborné oleje, levandulový a mandlový, ale pomaleji se vstřebávají, takže bych si ráda pořídila i nějaké dobré, osvědčené mléko. 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 02. ledna 2016 20:34
Reakce na vanilka:

Vždycky v zimě mám taky hodně suchou pokožku, někdy až se sklonem k šupinatění.

Já nedám dopustit na tělové mléko od Garnier Oil Beauty, mám už několikáté velké balení. Je s pumpičkou, takže se dobře dávkuje, rychle se vstřebává, pokožka nezůstává mastná, ale je vláčná. 

Taky mi hodně vyhovuje z Yves Rocher Nutrition vyžiuvjící tělové mléko a na extrémně suchá místa (u mě lýtka, lokty, dekolt) používám to samé opravné tělové mléko.

 

A taky používám výhradně sprchové oleje, pro mě svatý grál je opět od Yves Rocher bio organový. A ta vůně... 

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 03. ledna 2016 10:40
Reakce na Alena_In:

Moc děkuju za tipy! Ten Garnier Oil Beauty už jsem kolikrát měla v ruce. Do YR se jen tak nedostanu, takže si musím vystačit s běžnou drogerií.

Offline Fleur blogger
Avatar
6064 příspěvků moje polička 03. ledna 2016 10:46
Reakce na vanilka:

U YR se dá pohodlně nakoupit v jejich e-shopu, často tam mají výhodnější akce než v kamenných obchodech.

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 03. ledna 2016 15:13
Reakce na vanilka:

Skús starý dobrý Excipial ,  kúpiš ho v každej lekárni. Som alergik a v zime trpím svrbením najviac, v lete to ešte spraví kokosák, ale teraz mi už svrbenie nezmierni. Excipal pomôže vždy. Je ich viac druhov, tento je určený na hydratáciu mierne suchej pokožky, rýchlo sa vstrebáva http://www.lekarna.cz/excipial-u-hydrolotio-1x200ml-emulze/

mne momentálne stačí, ale ak máš naozaj extrémne vysušenú pokožku, tak radšej tento  http://www.lekarna.cz/excipial-u-lipolotio-1x200ml-emulze/

je mastnejší. Po žihľavke som vyskúšala fakt všetko, ale nič lepšie som nenašla. ..a už ani nehľadám

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 03. ledna 2016 15:34
Reakce na vanilka:

Nejlepší je Nivea soufflé - krém ve světle modré kulaté krabičce, 300ml/cca 200,- kč,

nebo pak tělové mléko Nivea v tmavě modré či světlé modré láhvi.

Offline vanilka
Avatar
2061 příspěvků moje polička 03. ledna 2016 17:45
Reakce na Miru:

Suflé neznám, ale mléka Nivea jsem vyzkoušela tři - světle modré, bílé (Q10) i tmavě modré. Bohužel mi nevyhovovalo ani jedno, tmavě modré se hodně špatně vpíjelo, byla jsem po něm dlouho "lepkavá", to já nesnesu. Navíc mi ani moc nevonělo. Jinak jejich sprcháče mám ráda a chci vyzkoušet i jejich sprchový olej.

ad Ayuri: Excipial jsem nikdy neměla, mohla bych zkusit. Děkuju.

Offline Miru
Avatar
13803 příspěvků moje polička 01. května 2016 07:59

...po místní masáží jsem koukla v naší místní drogerii...,

a odnesla si

Kozí tělové máslo zvláčňující s kozím mlékem

(tělo, obličej).

200ml/89,- kč.

Voní velmi příjemně - jako husté teplé mléko s kokosovou příchutí jemně oslazené vanilkou

(není to výrazně kokosové an vanilkové, pouze ve vůni hustého mléka vnímáte onu příchuť).

Na těle pak vůně velmi zjemní, neruší, je velmi decentní a příjemná.

Paní prodavačka říkala, že tato řada je vyráběna v Čechách, s touto parfemací(normáln, suchá pleť) a parfemace výrobků  druhých je prý taková - podle ní - čerstvější, a to prý dělají v Polsku...

Tak nevím, jestli to je úplně něco jiného, nebo jestli u nás je to VIVIAPHARM  a v Polsku Ziaja.?

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 01. října 2017 20:35

Dneska jsem na sebe namazala vzorek tělového krému Frais Monde: Alizé a jsem překvapená, jak krásně voní - citrónová a dřevitá vůně mi připomněla chypré vůně, určitě by se tenhle krém hodil k vrstvení s Eau du Soir, O Oui, Diorella, Chanel No.19...

https://www.parfumanie.cz/database/detail/alize-olio-profumato-roll-frais-monde

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 01. října 2017 21:26
Reakce na daniela:

Díky za tip, Dani. Není snadné sehnat k různým vůním typově podobné mléko či krém. Líbilo by se mi taky nějaké účinné a úplně bez parfemace.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. října 2017 09:57
Reakce na Korsičanka:

Právě. Mně by se líbilo to tělové mléko od Guerlaina, univerzální k jejich vůním, výhledově si ho snad pořídím 

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. října 2017 11:00
Reakce na daniela:

Myslíš Mon G.? To mám a je super, lepší než vůně:) Ale nevíš o nějakém kvalitním normálním bez parfemace. Nivea se mi nelíbí:( Díky!

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 02. října 2017 12:17
Reakce na Korsičanka:

Myslím Les Délices de Bain

Úplně bez parfemace mě teď nic nenapadá, vždycky se mi líbil typ Dove, který mi připadal i vcelku neutrální, teda ke krémové nebo pudrové vůni 

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 02. října 2017 15:28
Reakce na daniela:

K pudrové jo. Ale co bergamot či galbanun? Co k nim?

Offline JanieB
Avatar
532 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 14:52

Měli byste někdo tip na dárek pro kamarádku?

Přála si nějaké"krásně voňavé a husté tělové mléko"... z vůní nemá ráda kokos, vanilku a jehličnany, zato má moc ráda levanduli a okurky...

To jsou zrovna vůně, kde se vůbec nevyznám. Mohli byste mi něco doporučit? Díky.